אילוסטרציה של כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)
אילוסטרציה של כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)

השביתה בירושלים: ההורים זועמים על ביטול הצהרונים

פורסם בתאריך: 31.1.17 17:56

במסגרת השביתה הגדולה שהכריז עליה ראש העיר ניר ברקת בתחילת השבוע – פורום מפעילי הצהרונים הודיע הבוקר כי צהרוני ציל"ה בגני הילדים לא יופעלו בשל היעדר תקציב ממשרד האוצר. עופר איובי ויהודה בן יוסף נציגי פורום מפעילי הצהרונים: "חשוב לציין כי השבתת הצהרונים אינה קשורה לשאר השביתות של העיריה ,אמש קיימנו ישיבה עם מנכ״ל האוצר שי באב"ד במשך שעות ארוכות, בישיבה הועלתה בעיית מימון פרויקט ציל"ה , והוסבר  שהמנהלים הקהילתיים לא מסוגלים להמשיך ולממן את פעילות ציל"ה  מזה 5 חדשים אנו לא מצליחים לקבל את הכספים הנדרשים להפעלת הצהרונים, ואין ביכולתנו להמשיך ולממן את הפעלת הצהרונים והתשלום לספקים, אנו נאלצים גם מחר להשבית את צהרוני ציל"ה, צר לנו על עגמת הנפש שנגרמת לילדים ולהורים, אך אם לא נקבל את התשלומים להמשך הפעלת הצהרונים, ניאלץ לסגור את פרויקט ציל"ה, והפגיעה בנו התושבים תהיה קשה ביותר , ותגרום לפיטורי אלפי עובדים שחלקם הגדול שכבות חלשות. אני קורא לממשלת ישראל, לאשר תשלומים לפי אשכול 3, ובכך לחסוך לכל הורה כ 3000 שח בשנה, ומייד להעביר את התשלומים לפרויקט".

 

 

עמותת רנה קסין: "לאחר התייעצויות שקיימנו הבוקר ובהיעדר תקציב להפעלת צהרוני ציל"ה אנו נאלצים לצערנו להודיע בשונה מהודעה הקודמת בעניין זה, שעד להודעה חדשה לא ניתן יהיה להפעיל את צהרוני ציל"ה. לכן צהרוני ציל"ה לא יופעלו היום אלא אם נודיע אחרת. לגבי הימים הבאים נוציא עדכונים בהמשך. צר לנו שזו ההתנהלות אך אנו בתקווה שהמשבר יסתיים בקרוב.

צילום: ארתור מרקוביצ'י

בתוך כך, אלפי טונות של אשפה נערמת ברחובות העיר.  יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דני בונפיל ציין כי "זהו מאבק הוא אמיתי וצודק. לא נפסיק עד שלא נקבל את מה שמגיע לעיר ירושלים".

יו"ר ארגון העובדים בירושלים אביחי אברהם אמר כי "החלטת משרד האוצר שלא להעביר את המענקים לעיר ירושלים תפגע בפרנסת כולנו, זהו מאבק על פרנסתנו ועל מקום עבודתנו".

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר