יעל סדן ז"ל
יעל סדן ז"ל

אבל כבד בירושלים ובמעלה אדומים: שלוש ההרוגות באסון השיטפון בדרום הובאו למנוחות

בשיטפון בנחל צפית נהרגו יעל סדן ז"ל מירושלים, מעיין ברהום ז"ל מירושלים ואלה אור ז"ל ממעלה אדומים

פורסם בתאריך: 26.4.18 23:03

אבל כבד ירד הערב על ירושלים ומעלה אדומים עם פרסום שמותיהן של שלוש מההרוגות מאסון השיטפון בנחל צפית: יעל סדן ז"ל, תלמידת התיכון לאמנויות בירושלים; מעיין ברהום ז"ל, תלמידת תיכון בויאר; ואלה אור ז"ל, תלמידת אמית בנות במעלה אדומים. סדן, ברהום ואור הובאו למנוחות.

מעיין ברהום ז"ל

מעיין ברהום ז"ל

אלה אור ז"ל

אלה אור ז"ל


תיכון בויאר, שבו למדה מעיין ברהום ז"ל, פרסם הערב פוסט בדף הפייסבוק: "זהו רגע קשה לכולנו, בית הספר פתוח לכל מי שמעוניין להגיע ולכאוב ביחד. צוות שכבת י"ב וההנהלה יחד עם גורמים נוספים עומדים לרשותכם גם מחר בבוקר".

בתיכון לאמנויות, שבו למדה יעל סדן ז"ל, ציינו בדף הפייסבוק שלהם: "בית הספר יהיה פתוח מחר לשיחות תמיכה בשעה קשה זו".


ניר ברקת (צילום: אמיל סלמן)

ניר ברקת (צילום: אמיל סלמן)


ראש העיר ניר ברקת מסר הלילה: "העיר ירושלים, תושביה, הנהלת העיר ועובדי העירייה אבלים על הנספים באסון הכבד בערבה. בין תשעת הנספים באסון תלמידת המכינה מירושלים יעל סדן ז"ל בוגרת בית הספר לאומנויות ביתו של חברנו לעבודה בעירייה קובי סדן, ומעין ברהום תלמידת י"ב בתיכון בויאר. יעל, מעיין וחבריהם הם ארץ ישראל היפה והטובה. אנו מחבקים את קובי ואת משפחות סדן וברהום חיבוק חם ומנחם ונושאים תפילה לשלום הפצועים. יהי זכרם ברוך".

מוועד ההורים המרכזי של בית הספר תל"י נופי הסלע במעלה אדומים שאותו מנהלת שרית אנג'ל אור, אימה של אלה אור ז"ל, נמסר: "כולנו המומים וכואבים ומשתתפים בצערה הכבד של שרית ומשפחתה".(צילום: יחצ מטה כחול לבן)


ראש העיר מעלה אדומים ומחזיק תיק החינוך בני כשריאל מסר הערב: "קיבלתי בצער רב את הבשורה הקשה כי אלה אור, תלמידת בית הספר אמי"ת בנות ובתה של שרית אנג'ל אור, מנהלת בית הספר נופי הסלע, נספתה באסון הנורא בנחל צפית יחד עם עוד שמונה בני נוער. העיר מעלה אדומים שולחת תנחומיה ומשתתפת בצערה של משפחת אור ושל כל משפחות ההרוגים, מחבקת בחום את משפחות בתי הספר נופי הסלע ואמי"ת בנות ושולחת איחולי החלמה לפצועים. אלה אור היתה תלמידה טובה מאוד, ערכית וחדורת מוטיבציה. היא בת למשפחה שורשית ואיכותית בעיר וליבי עם המשפחה".


ממשרד החינוך נמסר הלילה: "משרד החינוך מביע את צערו העמוק על האסון הכבד שפקד את מדינת ישראל כולה. בעקבות האסון פעל המשרד לאסוף מידע אודות התלמידים המעורבים כדי לסייע ולתמוך במשפחות ובמוסדות החינוך בהם לומדים התלמידים. בתוך כך, נשלחו צוותים של השירות הפסיכולוגי ייעוצי (שפ"י) של המשרד למתן תמיכה וסיוע לתלמידים שחולצו בטיול, ובמקביל הופעלו במחוזות הרלוונטיים צוותים לשעת חירום בבתי הספר. המשרד ישלח מכתב הנחיות מטעם שפ"י לצוותי החינוך ולהורים, בכלל רחבי הארץ, על מנת לסייע להם בהתמודדות עם האירוע. זוהי שעה קשה עבור כולנו, וליבנו עם המשפחות שמתמודדות בשעות אלו עם הבשורות הקשות מנשוא. המשרד ימשיך ללוות את המשפחות ואת בתי הספר ולהעניק להם כל תמיכה נדרשת".

 

תיכון בויאר (צילום: רלי כהן)

תיכון בויאר (צילום: רלי כהן)

באסון השיטפון בנחל צפית נהרגו תשעה בני נוער. במד"א מתארים כי היום, חמישי, בשעה 14:27 התקבלה במוקד 101 של מד"א שיחה שבה דווח על קבוצה של כ-25 מטיילים, נערים ונערות ממכינה קדם צבאית אשר נקלעה לשיטפון בנחל צפית באזור צומת הערבה. 8 נערות ונער שחולצו ע"י צוותי יחידות חילוץ ומסוקי יחידת 669 של חיל האוויר הועברו לטיפול צוותי מד"א ומותם נקבע בשטח. עד לרגע זה פועלים לאיתור וחילוץ נערה נוספת שעדיין נעדרת.

13 נערים ונערות חולצו בשלום ולא נזקקו לטיפול רפואי. כמו כן, נער ונערה שנפגעו במצב קל עד בינוני טופלו על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א ופונו לבי"ח סורוקה כשהם סובלים מחבלות והיפותרמיה קלה. באסון נספו 9 צעירים, 2 נוספים נפגעו באורח קל עד בינוני, 13 צעירים חולצו כשהם בריאים ונערה אחת עדיין נעדרת.

חובש רפואת חירום במד"א איתן שלמה, שפינה את שני הפצועים לבי"ח סורוקה סיפר: "עוד כשהיינו בדרך למקום חלפנו על פני שלוליות גדולות וסחף על הכביש שבסיוע טרקטורים פינו לנו את הדרך. סמוך לכניסה לנחל חברנו עם כוחות מד"א שכבר היו במקום והעבירו אלינו נער ונערה כבני 17, הם היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגפיים, בפנים ובראש. הם סיפרו שלא הצליחו להימלט מהשיטפון ונסחפו בזרם הגדול וכשהגיעו מסוקי חיל האוויר הם חילצו אותם לכניסה לנחל הסמוך לכביש הערבה תוך שהם נותנים להם טיפול רפואי. הם היו רטובים, הענקנו להם טיפול רפואי למניעת היפותרמיה וטיפלנו בפציעות ופינינו אותם תוך המשך טיפול רפואי לבי"ח סורוקה כשמצבם מוגדר קל עד בינוני.

חובש בכיר במד"א אלדד צרפתי, שהגיע מהראשונים למקום עם אמבולנס שטח (4X4) סיפר: "יצאתי מנקודת ההזנקה של מד"א בספיר שבערבה וחברתי ליחידת חילוץ ערבה ולמשטרה סמוך לכניסה לנחל צפית. הדיווחים הראשונים שקיבלנו הוא שיש מספר פצועים ונעדרים בנחל עצמו. לאחר מספר דקות הגיעו מסוקים של יחידת 669 של חיל האוויר והעבירו אלינו 2 פצועים במצב קל עד בינוני. כעבור דקות נשלחתי עם האמבולנס לשטח לנקודה הגבוהה לשם חילצו את עצמם חלק מהמטיילים, בדקנו אותם, היו שם כ-13 בני נוער, הם לא נפגעו ולא נזקקו לפינוי. משם הם הועברו לנקודה שבה ריכזו את כולם".

זירת אסון השיטפון בנחל צפית (צילום: דוברות מד"א)

זירת אסון השיטפון בנחל צפית (צילום: דוברות מד"א)

פרמדיק מד"א ניר יפת, שהיה בנקודה אליה פונו הנפגעים קשה: "הייתי עם חולה בניידת טיפול נמרץ בדרך מאילת לסורוקה, קיבלתי מהמוקד קריאה על האירוע כשהייתי כ-3 ק"מ מהמקום. המשכתי במהירות לכיוון ועצרתי במקום האירוע, העברתי למסוק של חיל האוויר שנחת בסמוך את החולה שהיה אצלי בניידת טיפול נמרץ והתפנתי לטפל באירוע. עליתי עם הניידת טיפול נמרץ למקום גבוה בשטח לשם החלו המסוקים של יחידת 669 לפנות את הנפגעים הקשים לאחר שחילצו אותם מתוך הנחל. המראה היה קשה מאוד. ביצענו במקום מיון ראשוני כשהנפגעים שהגיעו אלינו היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה וסבלו מחבלות ומסימני טביעה. בסיוע כוח רפואה של צה"ל ביצענו בדיקות רפואיות ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותם של צעיר אחד ושמונה צעירות. התחושה קשה מאוד, הייתה לנו תקווה שיחלצו אלינו נפגעים שניתן להצילם אך לצערנו נותרנו חסרי אונים, הנפגעים שהגיעו אלינו היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדובר באירוע קשה ומצער מאוד. החילוץ מהשטח היה מורכב ונעשה בשיתוף פעולה מלא בין כוחות הביטחון שהגיעו למקום, יחידת 669 של חיל האוויר, מגן דוד אדום, משטרת ישראל, כיבוי אש, לצד מתנדבים ואנשי יחידות החילוץ, בתנאים קשים ותוך סיכון אישי. אנחנו משתתפים בצערם של המשפחות ומאחלים החלמה מהירה לצעירים שנפגעו".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר