אלישע פלג, עינב בר כהן, משה ליאון (צילומים: פרטי, ראובן קפוצינסקי Kopitchinski & Yado photography)
אלישע פלג, עינב בר כהן, משה ליאון (צילומים: פרטי, ראובן קפוצינסקי Kopitchinski & Yado photography)

לאחר ההתבטאות הסקסיסטית של סגן ראש העיר כלפי בר כהן: עמותת כח נשים מבקשת התנצלות פומבית מראש העיר ומהסגן

ראשי עמותת הנשים לקידום מנהיגות בישראל (כ"ן) פנו היום, שלישי, לראש העיר משה ליאון בבקשה להתנצלות פומבית, וזאת לאחר ההתבטאות הסקסיסטית מצד סגנו אלישע פלג. מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: ראש העיר הציע לזמן את סגנו, מר אלישע פלג ואת חברת המועצה עינב בר, לצורך הבהרת האירוע"

פורסם בתאריך: 2.4.19 17:13

יומיים לאחר ההתבטאות הסקסיסטית מצד סגן ראש העיר אלישע פלג (הליכוד) כלפי חברת המועצה עינב בר כהן (התעוררות): עמותת כ"ן (כח נשים לקידום מנהיגות בישראל) פנתה היום, שלישי, לראש העיר משה ליאון בבקשה להתנצלות פומבית.

כפי שפורסם ב"כל העיר", ביום ראשון בערב, התקיימה ישיבת מועצה במסגרתה נשמעה התבטאות סקסיסטית מצידו של פלג לעברה של בר כהן. במהלך הישיבה פלג נשמע אומר לעברה של בר כהן – בפעם הבאה תביאי מעודדות שיהיה מעניין, ולא מעודדים.

בהמשך הישיבה, במהלך שאילתה שהעלתה בר כהן, ראש העיר משה ליאון נשמע אומר בין השאר לבר כהן: "אתן לך לדבר, שלא תבכי". בתגובה אמרה לו בר כהן: "אתה לא תדבר אלי בצורה כזו, אני לא מעירה לך הערות מעליבות, אתה תתנהג בכבוד לציבור שלי ולי".

"הערות אלה אינן ראויות ואין להן מקום בשנת 2019", כך כותבות ד"ר מזל שאול, מנכ"לית עמותת כ"ן ומיכל יודין, יו"ר עמותת כ"ן. "בשנת 2019 נשים עדיין צריכות להתמודד עם היותן מיעוט סביב שולחנות קבלת ההחלטות ונאבקות להשמיע את קולן ולהציג את זווית הראייה שלהן. ייצוג נמוך זה משפיע כמובן על נשים, נערות וילדות שלא תמיד מביאים את הצרכים והאינטרסים שלהן בחשבון".


אלישע פלג לא חוזר בו; אומר ל"כל העיר": לדעתי מעודדות יותר מעניינות ממעודדים. לתגובה המלאה  • תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר" [email protected]

ראשי עמותת כ"ן מציינות כי במועצת עיריית ירושלים ישנן 6 חברות מועצה, מתוך 31 חברי מועצה גברים – 19 אחוזים בלבד. "אנו מצפות ממך לקדם שוויון מגדרי סביב שולחן המועצה ובעיר", כך נכתב בפנייה של העמותה. "ישנם המון פתרונות לקידום הנושא ולקידום מנהיגות נשים בעיר והעמותה תשמח לסייע לך לקדם זאת".


אולם מליאת מועצת העירייה (צילום: טל הרדה)

אולם מליאת מועצת העירייה (צילום: טל הרדה)


במכתב מודגש כי "הפגיעה בחברת המועצה עינב בר כהן היא פגיעה בכל נבחרות הציבור באשר הן. לאור זאת ולאור זה שאנו רואות בך שותף פוטנציאלי ודוגמא ומופת לשאר ראשי הערים, כראש עיר בירה בארץ, אנחנו פונות אליך ומקוות שתמצא לנכון להתנצל באופן פומבי ולהעביר מסר לחברת המועצה, עינב בר כהן, ובאמצעותה לשאר נבחרות הציבור".מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "ראש העיר ירושלים, מר משה ליאון, ידוע בבריות, גם בקרב מתנגדיו הפוליטיים, כאיש מכבד, מנומס, מאיר פנים, שכבוד האדם רם בעיניו מכל. בתחילת כהונתו חידש ראש העיר את פתיחת דיוני המועצה לציבור, כשנה לאחר שנסגרו, בגין פרובוקציות של אותה סיעת 'התעוררות'. ושוב הדבר מנוצל לרעה. ההתרחשות הפרועה והמיותרת בישיבת מועצת העיר האחרונה, אירעה ביוזמת סיעת התעוררות במטרה ברורה לפוצץ את הישיבה. ראש העיר סבור כי נועם ההליכות, ותרבות הדיון במועצה צריכים להוות דוגמא ומופת לכל הציבור, ועל כל חברי המועצה להתאמץ שכך יהיה. לכן, גם הציע לזמן את סגנו, מר אלישע פלג ואת חברת המועצה עינב בר, לצורך הבהרת האירוע".

ראש העיר ליאון מוסיף: "אני קורא לכל סיעות המועצה לנהוג באחריות ציבורית, להתנהל באופן ראוי ולהביא גאווה לבוחרים. במידה ומילה מסויימת בעידנא דריתחא פגעה במי מהמשתתפים, אני מצר על כך. דלת הקואליציה ממשיכה להיות פתוחה להצטרפות סיעת התעוררות".

תגיות:

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר