הדמיית פרויקט פינוי בינוי ברחוב הנורית בירושלים (הדמיה: דן איתן ורות להב-ריג אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיית פרויקט פינוי בינוי ברחוב הנורית בירושלים (הדמיה: דן איתן ורות להב-ריג אדריכלים ומתכנני ערים)

רחוב הנורית בירושלים: נדחתה עתירה כנגד פרויקט פינוי-בינוי

בית המשפט המחוזי דחה את עתירת מינהל קהילתי גנים כנגד הפרויקט, במסגרתו יוקמו 408 יחידות דיור חדשות במקום 100 דירות קיימות. כעת עוברת התוכנית לשלב קבלת היתרי בנייה מהעירייה

פורסם בתאריך: 12.2.17 13:14

בית המשפט המחוזי דחה בשבוע שעבר את העתירה שהוגשה נגד פרויקט פינוי-בינוי ברחוב הנורית שבקרית מנחם. העתירה, כזכור, הוגשה על ידי מינהל קהילתי גנים נגד הוועדות המחוזית והמקומית לתכנון ולבנייה, העירייה ושתי היזמיות ששותפות לפרויקט – חברות פלא יזמות נדל"ן וגרנדה מונטה.

כזכור, לפני כחצי שנה תוארה ב"כל העיר" ההתנגדות לתוכנית, אותה כינה בזמנו יו"ר מינהל קהילתי גנים, ד"ר נתנאל פישר, "התוכנית הכי צפופה ועמוסה במדינת ישראל כולה". פישר טען כי "בעיה מרכזית בפינוי-בינוי הוא שסטטוטורית, הפרמטר המרכזי הוא כלכלי – כמות יחידות דיור חדשות שייבנו במקום ישנות היא כמות הדירות שצריך לקנות בשביל שישתלם ליזמים", וכי "אין כללים מחייבים בפינוי-בינוי להגבלת הצפיפות".

השבוע, לאחר דחיית העתירה, אומר פישר ל"כל העיר" כי "לא ניתן להסתפק בנקודת המבט הצרה של הדיירים עצמם, כי לפרויקט יש השלכות הרסניות על כלל השכונה. מעבר לכך, תושבים רבים מתוך המתחם פנו אלינו והביעו צער על כך שהם לא היו מודעים להיקף המגלומני של הפרויקט, ולכך שהיזם מכר את הזכויות של הפרויקט ליזם אחר בלי ליידע אותם בכלל".

מנגד, עו"ד זיו כספי ממשרד גינדי-כספי, שמייצג את חברת גרנדה מונטה, טוען כי "כ־90 אחוז מהדיירים בפרויקט חתמו על הסכם, וכל מי שחתם שותף לתהליך ומעודכן בו. הפרויקט עבר את ההליכים התכנוניים כחוק תוך שיתוף מלא של הציבור כאשר ברוב הישיבות עם מוסדות התכנון השתתפו גם נציגים של דיירי הפרויקט, אנשי המינהל הקהילתי ואף יועץ חברתי מיוחד שמונה ללוות את תושבי השכונה".

רחוב הנורית, כיום

הפרויקט עצמו, שמהווה אחד ממספר תוכנית לפינוי-בינוי ברחוב הנורית והראשון בעיר כולה (ולפי צפי לוח הזמנים גם הראשון שימומש), משתרע על פני 12.65 דונם. המתחם כולל שטח מסחרי של אחד היזמים, שטחי המגורים הקיימים ושטחים ציבוריים. במסגרת הפרויקט צפויים לקום 408 יחידות דיור חדשות בארבעה מגדלים – שניים בני 25-22 קומות ושניים בני 12 קומות – מעל מרכז מסחרי – במקום 100 דירות שקיימות כיום בשלושה בנייני שיכונים.

בפרויקט מתוכננים 6,000 מ"ר שטחי מסחר ושטחי ציבור. 1,486 מ"ר מהשטח המסחרי הוא בייעוד ציבורי, 2,488 מ"ר בייעוד שצ"פ (שטח ציבורי פתוח) ו- 1,770 מ"ר בייעוד שפ"פ (שטח פרטי פתוח). יצוין כי המרכז המסחרי מתוכנן לקשר בין רחובות הנורית וקוסטה ריקה באמצעות מעליות, דרגנועים ומדרגות.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר