רישיון רכב (צילום: אתר משרד התחבורה)
רישיון רכב (צילום: אתר משרד התחבורה)

משרד התחבורה מודיע: עוד הקלות לנהגים

משרד התחבורה מאריך את תוקפן של חלק מההקלות שניתנו לציבור הנהגים באמצע חודש אוקטובר ב-60 ימים נוספים. במוקד - הארכת תוקף רישיונות הנהיגה והרכב. "למנוע מצב שבו משרתי המילואים והתושבים שפונו מבתיהם ימצאו את עצמם במצב של נהיגה ללא רישיון - שלא באשמתם"

פורסם בתאריך: 7.11.23 13:36

משרד התחבורה מפרסם היום, שלישי, עוד הקלות לנהגים עקב המצב הביטחוני. למעשה, מדובר בהארכת ההקלות שניתנו על ידי משרד התחבורה לפני כשלושה שבועות. כזכור, כפי שפורסם ב"כל העיר", ב-18.10, משרד התחבורה הודיע כי תוקף רישיונות נהיגה שפג בין 7 באוקטובר ל-6 בנובמבר יוארך ב-90 ימים. היום הוחלט על הארכת הוראת השעה בנושא עד ל-6 בינואר 2024. המשמעות היא שרישיונות נהיגה שתוקפם פג בין ה-7 באוקטובר 2023 ועד ה-6 בינואר 2024, יוארכו ב-90 ימים החל מתום תוקף רישיון הנהיגה.

בנוסף, ב-18.10 ניתנה גם ארכה על חידוש תוקף רישיונות הרכב, וכעת גם הוראת שעה זו מוארכת, ב-60 ימים נוספים. מדובר ברישיונות רכב שתוקפם יפוג מיום 07 בנובמבר ועד 06 בדצמבר 2023, כך שמשך הארכת 60 הימים ייכנסו לתוקף החל מתום תוקף רישיון הרכב.

יצוין כי תשלום האגרה בגין הארכת הרישוי ייכלל בסכום האגרה המעודכנת עבור חידוש הרישיון שתישלח לבעל הרישיון.

הקלות נוספות שעליהן הודיע משרד התחבורה: הארכת אישורי מוסך לכלי ציוד מכני הנדסי מסוג מכונות ניידות, שתוקפם פג עד 6 בדצמבר השנה. תוקף האישורים יוארך אוטומטית עד 31 בינואר 2024 או 30 ימים מתום המלחמה.

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן: "משרדנו מחויב לשמירה על רצף תפקודי ועל חזרה לפעילות סדירה כל שניתן כאשר המלחמה בעזה עדיין בעיצומה ומיטב בנינו עדיין מגוייסים. הארכת תוקף רישיונות הרכב והנהיגה היא חלק מהמאמץ הלאומי להקלה על אזרחי ישראל בימים קשים אלה. מטרתנו היא למנוע מצב שבו משרתי המילואים והתושבים שפונו מבתיהם ימצאו את עצמם במצב של נהיגה ללא רישיון – שלא באשמתם".

 

 

 

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר