עורכי דין לצוואות בירושלים (צילום: צילום א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)
עורכי דין לצוואות בירושלים (צילום: צילום א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)

עורכי דין לצוואות וירושות בירושלים

ניסוח ועריכת צוואה הינו עניין מורכב, בעיקר בשל רגישותו הרבה כלפי בני משפחה. יש להיעזר בייעוץ משפטי של עורכי דין לצוואות וירושות בירושלים המתמחים בנושא באופן מקצועי

פורסם בתאריך: 4.6.20 10:26

הסדרת ענייני הירושה וכתיבת צוואה הם עניינים רגישים המחייבים שימוש בשירותי ייעוץ משפטי. ריכזנו עבורכם עורכי דין לצוואות וירושות בירושלים, המתמחים בדיני ירושה וצוואה, בקשות להנפקת צו ירושה ו/או צו קיום צוואה, הגשת התנגדויות ועוד.


עו"ד ומגשרת יפעת בנג'אן

עו"ד יפעת בנג'אן הינה בעלת משרד בוטיק, הנותן שירותים בכל תחומי דיני המשפחה לרבות כל תחום הצוואות והירושה. יפעת מייצגת את לקוחותיה בבתי הדין הרבניים ובבתי המשפט לענייני משפחה. עו"ד יפעת היא עורכת דין ומגשרת המטפלת בתיקי ירושה מורכבים, בהם לעיתים מתעורר סכסוך ירושה ומוגשת התנגדות לצוואה. יפעת עורכת צוואות ומעניקה ללקוחותיה את הייעוץ המשפטי הנכון והמתאים עבורם לתכנון ההורשה, באופן שרצונו של המוריש אכן יתקיים. "צוואות לא עורכים רק אנשים בסוף דרכם, מגיעים אלינו גם אנשים צעירים שצברו נכסים, או כאלה שנמצאים בפרק ב', ורוצים לערוך צוואה מסודרת בה יביעו את רצונם לגבי האופן שבו יחולק רכושם לאחר לכתם" משתפת עו"ד בנג'אן.

עו"ד ומגשרת יפעת בנג'אן (צילום: אבי נועם)

עו"ד ומגשרת יפעת בנג'אן (צילום: אבי נועם)

המשרד חרט על דגלו להעניק ייצוג משפטי מקצועי וליווי אישי לאורך כל התהליך עד לסיום התיק במקצועיות, סבלנות והקשבה ובזמינות מירבית. כמו כן משרד עורכי דין וגישור יפעת בנג'אן, מציע ללקוחותיו טיפול מקצועי, רגיש ואישי תוך ליווי לאורך כל התהליך עד לכתיבת צוואה מתאימה, שתמנע בעתיד אי בהירות או סכסוכים בין בני המשפחה..

בנוסף, עו"ד בנג'אן מוסמכת לערוך מסמך "ייפוי כוח מתמשך", באמצעותו יכול כל אדם כשיר לקבוע מי יוכל לפעול במקומו בענייניו הכספיים והבריאותיים כאשר חלילה, יום אחד הוא לא יוכל לפעול בעצמו, כתוצאה ממחלה או מתאונה, המסמך מתייחס גם למתן הוראות הקשורות לרווחתו הכלכלית של האדם וגם לרווחתו האישית. מסמך זה יכול לערוך רק עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת. מסמך נוסף שעו"ד בנג'אן עורכת הוא "מסמך הבעת רצון" שמאפשר להורים להביע את רצונם

שני תורג'מן רוזנבלט (צילום: אבי נועם)

שני תורג'מן רוזנבלט (צילום: אבי נועם)

כיצד הם מעוניינים שילדיהם יטופלו במקרה בו חלילה לא יוכלו לטפל בילדיהם בעצמם, מפאת מחלה או תאונה. במסמך זה יכולים ההורים, בעת שהם כשירים ובריאים, לציין מי היו רוצים שיקבל את האפוטרופסות על ילדיהם בעת כזו. מסמך כזה יכול לסייע לשמור על שגרת החיים של הקטינים, עריכת מסמך "הבעת רצון" חשובה על מנת למנוע סכסוכי משפחה קשים שיתכן ויתעוררו בעת קשה כזו.

יפעת מציינת כי בית המשפט אינו מחוייב לקבל את רצון ההורים כפי שהובע במסמך הבעת הרצון, אך הדברים יישקלו על ידי בית המשפט בכובד ראש וטובת הקטינים תיבחן לאורם. במרבית המקרים בית המשפט יכבד את רצון ההורים כפי שהובע במסמך.

משרד עורכי דין וגישור יפעת בנג'אן

טלפון: 050-8823669‏

מייל: [email protected]

פייסבוק: יפעת בנג'אן עו"ד ומגשרת


משרד עורכי דין משה שעל

משרד עו"ד משה שעל הינו משרד בוטיק הפועל משנת 2012 הממוקם ברחוב יפו בירושלים. מייד לאחר סיום לימודי המשפטים הקים את משרדו שחרט על דגלו מקצועיות, שירותיות ויחס בגובה העיניים לכל לקוח ולקוח ולפעול בהוגנות, יושרה לכל תיק ותיק. המשרד מתמחה ועוסק בענייני משפחה, ירושה ומקרקעין. "אני מתנהל מתוך קשב מלא לכל לקוח ובעיקר על הבנת גודל האחריות שמוטלת עלי כעורך דין לסייע לאדם בצומת החשובה שהוא נמצא בחייו. על כן, המשרד דוגל ביחס אישי ומקצועי הכולל תכנון אסטרטגי מקצועי נטול פשרות" משתף עו"ד שעל.

עו"ד משה שעל (צילום: לימור שעל)

עו"ד משה שעל (צילום: לימור שעל)

"בנושא של צוואות וירושות לאף אחד לא קל לחשוב על רגע המוות ורגע הסיום. אך יחד עם הקושי האחריות מחייבת עריכת צוואה באופן שמכתיב את חוק הירושה ופועל על פי דיני הירושה. על מנת לחלק את הרכוש ו/או העיזבון בדרך הבטוחה ובהתאם לרצון הנפטר ולגרום שקט נפשי ומניעת מאבקים משפטיים על הירושה שהינם מאבקים הרסניים והמרים ביותר שישנם ועל כך נאמר "זה קורה במשפחות הכי טובות" משתף עו"ד שעל.

משרד עו"ד משה שעל מציין כי אין מקרה שדומה אחד לשני, לכן המשרד בונה לכל לקוח ולקוח תוכנית אסטרטגיה ייחודיות המתאימה לצרכיו האישיים ולמצבו המשפחתי. "יש מספר סוגי צוואות ולכל אחת היתרונות שלה. למשל: צוואת הדדיות, צוואה שבעל פה, צוואה לפני עדים וכו'. בנוסף משרד עו"ד משה שעל עורך גם ייפויי כוח מתמשך- שהוא כלי משפטי חדש שבאמצעותו יכול אדם כשיר לקבוע מי יטפל בו ובהתאם לרצונותיו כאשר אותו אדם יהפוך חלילה להיות בלתי כשיר משפטית ליטול החלטות בענייניו הן הרפואיים, הרכושיים והאישיים. "אנחנו מציעים לכל אדם שרוצה לעשות סדר ברכוש שהצטבר אצלו במהלך השנים לעבוד בצורה נכונה ומדויקת עבורו ועבור משפחתו. ולאפשר שקט נפשי גם בעת הזאת וגם לאחר מותו. טיפלתי בלא מעט תיקים שהגיעו בגלל שלא נעשו סדר בדברים לפני כן. והגיעו לסכסוכים משפטיים ארוכים ומרים שגוזלים זמן, כסף ואנרגיות. תכנון קודם, ראייה לטווח ארוך יכולה למנוע את אי הנעימויות הללו" מסכם עו"ד שעל

לשיחת ייעוץ בנושא צוואות וירושות – משרד עו"ד משה שעל

טלפון: 02-5865490

כתובת: יפו 68, ירושלים (חנייה חינם)

לאתר: משרד עורכי דין משה שעל


ארינה גיינר – משרד עורכי דין וגישור

משרד עורכי דין ארינה גיינר מוכר כמוביל בתחום דיני המשפחה עם ניסיון עשיר וידע מקצועי רב. עורכת דין גיינר הינה בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ומכהנת כיו"ר וועדת צוואות וירושות וועדת בתי הדין הרבניים של לשכת עורכי הדין בישראל, במחוז ירושלים. המשרד מתמחה בייצוג בהליכים השונים בבית המשפט לענייני משפחה, בתי הדין הרבניים לרבות בענייני צוואות וירושות, ענייני אישות, מזונות ומשמורת, עריכת הסכמי טרום נישואין והסכמי ממון, ייצוג הורים בהליכי נוער ותיקי אימוץ.

ארינה גיינר, משרד עורכי דין וגישור (צילום: קרן נוטלס)

ארינה גיינר, משרד עורכי דין וגישור (צילום: קרן נוטלס)

עו"ד גיינר היא מגשרת מוסמכת שהצדדים הפונים אליה עם רצון לסיים את הקשר ביניהם בדרכי שלום, ולרוב יוצאים מהמשרד עם הסכם גירושין בשיתוף פעולה. בנוסף היא מוסמכת לערוך ולחתום על יפוי כח מתמשך ע"פ חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות המאפשר למייפה הכח לקבוע מראש את גורלו למקרה שיאבד את כשרותו המשפטי.

בזכות היכולות המשפטיות הגבוהות והקשרים שנרכשו הודות לעמל רב במשך שנים עם כל הגורמים הרלוונטיים, לקוחות המשרד זוכים לתוצאות הטובות ביותר עבורם. המשרד מעניק את שרותיו תוך יחס אישי לכל לקוח וזמינות מרבית ברוב שעות היממה. הלקוחות הרבים של המשרד יעידו שהם זוכים לאוזן קשבת, מקבלים ייעוץ וייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר וחשים ביטחון ואמון מוחלטים בעורכת הדין גיינר.

עו"ד גיינר ממליצה ללקוחות המשרד לערות צוואות על מנת להבטיח למצווה שרצונו ימולא לאחר פטירתו. "עריכת צוואה בוודאי מקטינה את הסיכון למחלוקת בין יורשים, מקטינה את ההליכים הביורוקרטיים ומקצרת את הזמן של קבלת הירושה בידי היורשים לאחר פטירתו של המוריש", היא מסבירה. עניין נוסף שעו"ד גיינר ממליצה לקחת בחשבון הוא הצורך בעריכת צוואה בעת עריכת הסכם ממון אשר פג תוקפו עם פטירת האדם: "לאחר מות האדם ובהעדר הצוואה יחול חוק הירושה שלרוב מבטל את רצון וכוונת הצדדים שערכו הסכם ממון. ומכאן חשיבות הנוספת  לעריכת צוואה".

"יש מקרים נוספים עליהן יש לתת את הדעת מראש", מציינת עו"ד גיינר, "זוג גרוש אשר להם ילד משותף, קטין, עם מות אחד ההורים הופך ההורה הנותר בחיים כנאמן על רכוש הקטין בהיותו האפוטרופוס הטבעי שלו על פי החוק. מקרה נוסף שבו מומלץ לצדדים לערוך צוואה הוא עם כניסתם להליך הגירושין על מנת למנוע מצב שבו אחד הצדדים נפטר והצד האחר, שאיתו נמצא בהליך גירושין הופך להיות היורש על פי הדין".

עם הגעתכם למשרד עורכי דין אירנה גיינר תמצאו את עצמכם בידיים בטוחות, אמינות ומקצועיות.

ארינה גיינר משרד עורכי דין

כתובת: רחוב המלך ג'ורג' 31 ירושלים

נייד: 052-6114935

מייל: [email protected]


משרד עו"ד ג. מאק

כאחד מהמשרדים הוותיקים בירושלים עוסק משרד עו"ד ג. מאק בתחומי משפט מגוונים כגון: צוואת וירושות, ליטיגציה, משפחה, מקרקעין, הגנת הדייר, רשלנות רפואית והתחום האזרחי בכלל. את המשרד הקים בשנת 1956 עורך הדין והשופט עמנואל מאק ז"ל מוותיקי עורכי הדין בירושלים. בשנת 1968 הצטרף לצוות בנו עורך הדין גרשון מאק וכיום הוא הבעלים של המשרד. גם הדור השלישי הצטרף לעולם המשפטים: ביתו עו"ד שירה מאק – ריזמוביץ' שמזה עשרים שנה עוסקת בתחום הרשלנות הרפואית, ובנו עו"ד אביעד מאק שעיסוקו העיקרי ניהול חברות נדל"ן, מקרקעין וכן דיני משפחה וירושה. במשרד שני עורכי דין נוספים – עו"ד אליעזר ריזה ועו"ד מנחם זיידה הפועל בעיר ביתר ומתמחה במתן שירות למגזר החרדי ובהוצל"פ.

משרד עו"ד גרשון מאק (צילום: אבי נועם)

משרד עו"ד גרשון מאק (צילום: אבי נועם)

"אופי המשרד שלנו הוא כאמור משפחתי וגם לקוחותינו הנם לרוב דור שני או שלישי המגיעים לקבל מאתנו ייעוץ ושירות מזה שנים. הניסיון והמקצועיות מעניקים לנו מבט רחב ומקורי על תיקים מורכבים המגיעים לפתחינו ובזה ייחודנו", מספר עו"ד גרשון מאק.

תחום צוואות, ירושות ויפויי כח מתמשך הינו תחום שרובנו נצטרך להתעסק בו במקודם או במאוחר. "כתיבת צוואה מסודרת יכולה להקל עלינו ועל ילדינו" מספר עו"ד מאק. "צוואה נראית מסמך פשוט אולם במקרים רבים מתעוררות שאלות שצוואה שנערכה באופן מקצועי היתה מונעת אותן. אנו נתקלים במקרים בהם צוואות נפסלות בשל כתב יד לא ברור, חוסר בתאריך או בחתימה, חתימת עדים שאינם כשירים או סתם ניסוח קלוקל. באופן כללי החוק קובע כי כאשר אחד מבני הזוג נפטר כספי הירושה מתחלקים בין ההורה שנשאר לבין הילדים. הגיעו אלינו מקרים בהם ילדים דרשו מהוריהם לפנות דירה שזכו בה לפי חוק או ילדים קטינים שעניינם דורש אישור של בית המשפט ועד אז יוצרים שיתוק במימוש העיזבון. לפיכך, אני מציע בחום לערוך צוואה מסודרת ומקצועית המנוסחת בצורה ברורה והמונעת בעתיד את הקשיים העלולים לבוא".

תוכל להסביר מהו "יפוי כח מתמשך" שעליו כולם מדברים?

"זהו יפוי כח מסוג חדש המאפשר לחסוך מינוי אפוטרופוס במקרה ומי מההורים הופך חלילה להיות לא כשיר. קיומו של מסמך כזה מונע טרחה רבה ועגמת נפש מהילדים ומהמקורבים. אציין כי לא כל עורך דין מוסמך לבצעו. שני עורכי דין במשרדנו קיבלו הסמכה מיוחדת ממשרד המשפטים לערוך יפויי כח מתמשך והשירות ניתן בתנאים מצוינים ובמסירות רבה. אדגיש כי אנו מלווים את המשפחה גם לאחר שיפוי הכח המתמשך נכנס לתוקף. רבים מהפונים מבצעים באותה ההזדמנות גם צוואה ו-"יפוי כח רפואי" ובכך מבטיחים את עתידם ועתיד ילדיהם באופן מושלם".

 יש לך דוגמה למקרה מיוחד בנושא צוואות וירושות?

"ניהלנו תיק מעניין של אישה בת 95 שעברה אירוע מוחי ואושפזה במוסד סיעודי. לאחר כמה חודשים היא התחילה לחזור לעצמה. אחד הילדים לקח את האם לעורך דין לצורך כתיבת צוואה. למרבה הצער בצוואה שהוכנה היו הרבה מאוד בעיות. לבד מכך שהיתה העדפה ברורה לאותו הבן, הצוואה היתה ארוכה ומליצית עם ביטויים בארמית ובעברית שהאם כלל לא הבינה!! זמן קצר אחרי כתיבת הצוואה היא הלכה לעולמה והבן פנה אלינו בבקשה לטפל בצוואה אל מול בני משפחה אחרים שהתנגדו לה. בסופו של דבר וכנגד כל הסיכויים השופט קיבל את עמדתנו והאמין שזה היה רצונה האמיתי של האישה וכי היו לה סיבות טובות להעדיף את הלקוח שלנו. אין ספק כי צוואה נכונה היתה מונעת סיכונים והוצאות כספיות".

טלפון: 02-6244404

לאתר: https://law-mack.business.site/


עו"ד גיתית נחליאל

עו"ד גיתית נחליאל עוסקת בדיני משפחה כבר משנת 1999. היא החלה את דרכה עוד לפני כן, כטוענת רבנית בבתי הדין הרבניים ומשם המשיכה ללימודי משפטים. כטוענת רבנית ועורכת דין מייצגת עו"ד נחליאל נשים וגברים הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה בשלל הנושאים שקשורים למשפחה – גירושין, משמורת, חלוקת רכוש, מזונות, צוואות, ירושות ועוד. בנוסף היא עורכת הסכמי קדם נישואים, וכן צוואות.

עו"ד גיתית נחליאל (צילום: שעיה רוטברג)

עו"ד גיתית נחליאל (צילום: שעיה רוטברג)

"לאחרונה, עם פרוץ הקורונה", היא מספרת, "התרבו הפניות למשרדנו בבקשה לערוך צוואות. אנשים, בעיקר בגילאים מתקדמים אך לא רק, חוו תחושות של מגיפה ושל אסון מתקרב, ורצו להסדיר את ענייני הירושה שלהם בזמן", מוסיפה עו"ד גיתית נחליאל: "חבל כמובן, שאנשים נזכרים לכתוב צוואות רק בזמני משבר. אני דווקא ממליצה לכתוב צוואות בזמנים רגועים, כשהמחשבה צלולה ורגועה, וכשיש מספיק זמן לשקול את האפשרויות השונות ולחשוב על כל פרט בצוואה"

עו"ד גיתית נחליאל מספרת, שכאשר לא מסדרים כראוי את ענייני הירושה, או שכותבים צוואה בצורה רשלנית, עלולים לפרוץ מאבקים מרים בין היורשים. "מאבקים כאלה הם מרים, ממושכים, ומפרקים משפחות", היא מציינת, "ולרוב ניסוח מקצועי וברור של הצוואה יכול לחסוך אותם". היא מספרת שלאחרונה ייצגה בבית משפט אדם, שחבר מבוגר שלו, בו טיפל במסירות שנים רבות – הוריש לו את כל רכושו. אותו חבר מנוח כתב את הצוואה בעצמו, ללא ייעוץ, ועל כן נפלו בה פגמים, מה שאפשר לקרובי משפחתו של המנוח לפנות לבית משפט ולנסות לבטל את הצוואה. הם נכשלו בכך, אמנם, אך ניסוח מקצועי וראוי של הצוואה היה מונע את המאבק המשפטי המיותר.

"הסדירו את ענייני הירושה מראש, בזמן, בצורה שקולה ותוך ייעוץ משפטי. כך תחסכו הרבה טרחה, עוגמת נפש ומאבקים ליורשים שלכם, מסכמת עו"ד נחליאל.

טלפון: 02-6246058

כתובת: עמק רפאים 24 ירושלים

אתר:

 

 


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר