(אילוסטרציה: פוטוליה)
(אילוסטרציה: פוטוליה)

עורכי דין לדיני משפחה וגירושין בירושלים

מתגרשים? מתחתנים? כדאי להכיר עורכי דין לדיני משפחה וגירושין בירושלים שיעשו הכל כדי לפתור את הבעיה המשפטית בדרכים יצירתיות ועם הרבה הבנה ורגישות

פורסם בתאריך: 22.7.19 12:02


עו"ד חיה רודניצקי 

חיה רודניצקי היא עורכת דין מקצועית ומגשרת מוסמכת, בעלת משרד עורכי דין מצליח במרכז העיר ברחוב המלך ג'ורג' 33 בירושלים. לאחר עשרים שנים בהן עבדה בתור אחות מוסמכת בבית החולים, החליטה לעשות הסבת מקצוע לעריכת דין ולהתמחות בענייני משפחה ורשלנות רפואית במיילדות. לפני כעשר שנים, פתחה משרד משלה והספיקה לסייע עד כה להרבה לקוחות מרוצים.

עו"ד חיה רודיצקי (צילום: אבי נועם)

עו"ד חיה רודיצקי (צילום: אבי נועם)

הסבת המקצוע לתחום עורכי דין לדיני משפחה וגירושין בירושלים וההתמקדות בתחומי הרפואה והמשפחה היו טבעיים עבור עו"ד רודניצקי, שכן במהלך הקריירה שלה בתור אחות מיילדת, עבדה רבות מול אנשים וסייע להם ברגעים השמחים או הקשים ביותר בחייהם. דווקא בזכות היותה אחות, הפכה לאחת מעורכות הדין המבוקשות ביותר: "בכדי לעסוק בדיני משפחה צריך הרבה יותר ממידע משפטי. צריך ניסיון חיים, המון חמלה, אהבה והבנה לבני אדם ובעיקר אוזן קשבת. אני מוצאת את עצמי פעמים רבות יושבת ומשוחחת עם הלקוחות שלי מעל ומעבר לשעת סיום הפגישה, בניסיון לפתור את הבעיה המשפטית, מבלי לטאטא את הבעיה האמיתית מתחת לשטיח, שהיא לא תמיד רק משפטית. אני רוצה להעניק את הפתרון הנכון ביותר שיתאים לרצונות ולצרכים הספציפיים של אותו הלקוח, והכל מתבסס על ניסיון החיים שאני מביאה איתי וכמובן גם הידע המשפטי שרכשתי במהלך השנים".

עו"ד רודניצקי מעניקה את כלל השירותים בתחום דיני המשפחה: הסכמי ממון, צוואות, ייפוי כוח מתמשך, אפוטרופסות ועוד. כמו כן, היא מייצגת בתיקי גירושים בהם בולטת גישתה הייחודית והיצירתית: "אני מאמינה כי קיימות כמה דרכים לסיים את הקשר הזוגי ולנהל את הליך הגירושים, כאשר הדרך הנוחה והנעימה ביותר היא באמצעות גישור והסדר הוגן וראוי ללקוח, תוך חיסכון במשאבי זמן יקר וכסף רב, ומעל לכל – תוך חשיבה על טובת הילדים ומזעור נזקים לנפשם הרכה. עם זאת, אין דרך אחת לפתור סוגיה משפטית, ובכל תיק אני פועלת בטקטיקות יצירתיות להשגת ההישג האופטימלי ביותר עבור הלקוח".

היא ידועה רבות בשל תחום עיסוקה ברשלנות רפואית: "אני מתמקדת ברשלנות רפואית סביב הלידה ובתהליך הלידה עצמו. הובלתי בהצלחה מקרים קשים שקיבלו פיצויים גבוהים, בעבודה קשה ותשומת לב לפרטים הקטנים. בזכות הידע הרפואי שלי אני יודעת לשים את האצבע על נקודת התורפה של הטיפול הרפואי שעברה הלקוחה, למצוא בדיוק איפה מצטלבות הנקודה הרפואית יחד עם הנקודה המשפטית, ולהגיש לבית משפט את נקודת המטרה המסומנת באופן ממוקד ובהיר .

כתובת: המלך ג'ורג' 33, ירושלים

טלפון: 02-6252777 

לאתר: עו"ד חיה רודניצקי


עו"ד אביטל חורף

מזה עשר שנים מנהל עו"ד אביטל חורף משרד מצליח הממוקם בסנטר 1 בירושלים. הוא מומחה לדיני משפחה, משפט מנהלי ואזרחי ומשמש גם כמגשר מוסמך. ניסיונו רב השנים, הישגיו בתחום הגירושים וגישתו המיוחדת אל לקוחותיו הפכו אותו לאחד מעורכי הדין העסוקים ביותר בעיר.

עו"ד אביטל חורף (צילום: יובל כהן אהרונוב)

עו"ד אביטל חורף (צילום: יובל כהן אהרונוב)

עו"ד חורף ידוע בשל מומחיותו בעריכת הסכמי טרום נישואין והסכמי ממון, ובין לקוחותיו נמנים לקוחות רבים מהקהילה הלהט"בית, אשר עבורם הסכמים אלו מהווים אסמכתא למיסוד הזוגיות. "בירושלים יש קהילה להט"בית מאוד גדולה, שעבורה הסכמי טרום הנישואין חשובים ביותר. לצערי, לא כל משרד עורכי דין מעניק מענה לקהילה זו ולכן חשוב לי מאוד לעסוק גם בתחום זה", מספר חורף, ומוסיף: "הסכם טרום נישואים עבור הקהילה הגאה חשוב בשני מישורים. קודם כל, חשוב מאוד לעשות הסכם ממון אשר מסדיר את מעמד חשבון הבנק של בני הזוג. אמנם מבחינת המדינה הם לא רשומים כנשואים בתעודת הזהות, אבל מלבד זאת הם "ידועים בציבור" לכל דבר ועניין ויכולים להציג את אישור בית המשפט כאסמכתא אשר כמוה "כתעודת נישואים". במישור השני, יש צורך בהסדרה משפטית במקרה בו זוג מהקהילה רוצה להביא ילד וישנו צד אשר אינו מהווה הורה ביולוגי. כך, במקרה של פרוץ סכסוך – כל הצדדים יהיו מוגנים על פי חוק".

בנוסף, מגיעים אל חורף גם לקוחות רבים אשר מעוניינים בהסכם טרום נישואים אשר יתווסף לנישואים ברבנות או כתחליף להם בדמוי "ידועים בציבור" זאת על מנת למנוע מראש "גירושים מכוערים". כמו כן, הוא מטפל בעשרות לקוחות במסגרת תיקי גירושים ומסביר כיצד הוא הפך לאחד מעורכי הדין המצליחים ביותר בתחום: "אני חושב שלקוחות בוחרים להגיע דווקא אלי בגלל הגישה שלי. מבחינתי, בענייני משפחה חייבת להיות כימיה בין הלקוח לעורך הדין. עוד לפני שאפגין את היכולות המשפטיות שלי, חשוב שהלקוח, שנמצא פעמים רבות במצב רגשי לא פשוט, ירגיש שהוא מקבל ממני מענה גם במובן הפסיכולוגי והנפשי".

מבחינת הטיפול בהליך עצמו, עו"ד חורף דוגל בגישה של גישור: "חשוב לדעת שהגעה לבית משפט לענייני משפחה יכולה להיות חוויה מאוד לא נעימה עבור שני הצדדים. לכן אני תמיד ממליץ להגיע להסכם ולהימנע מכך. בהליך גירושים, מילת המפתח היא דיבור, ורק באמצעותה ניתן להתגרש בכבוד תוך שמירה על טובת הילדים".

כתובת: סנטר 1, רח' ירמיהו 43 קומה ב', ירושלים

טלפון: 02-5003411

לאתר: עו"ד אביטל חורף ושות'


עו"ד ריקי אופק אבן צור – מומחית לענייני משפחה

היא מומחית לענייני משפחה ופירוק חברות מזה 16 שנים, בעלת תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ולשעבר באת כוחו של היועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים באגף האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי לענייני משפחה. עו"ד ריקי אופק אבן צור, לאחר ניסיון רב שנים בתחום המשפחה והגירושין בפרט, מבהירה: "גם בתהליך קשה כמו גירושין, ניתן ואף רצוי לשמור על כבוד ההדדי בין בני הזוג תוך חשיבה מתמדת על טובת הילדים, דבר שתלוי לא פעם בגישתו של עורך הדין שבוחרים".

עו"ד ריקי אופק אבן צור (צילום: יובל כהן אהרונוב)

עו"ד ריקי אופק אבן צור (צילום: יובל כהן אהרונוב)

עו"ד ריקי אופק אבן-צור חברה בארגון המשפטנים הבינלאומי, מה שמאפשר לה להתמודד עם תיקים אשר משרדים אחרים אינם יכולים לקחת. כך, מלבד הטיפול בתיקים הסטנדרטיים, היא מתמחה גם בטיפול בתיקי גירושים סבוכים ומקרי חטיפות ילדים. פעמים רבות מעניקה שירותים ללקוחות הגרים בחו"ל או לקוחות אשר עלו ארצה וזקוקים לעורכת דין דוברת אנגלית שהיא מומחית בתחומה.

משרדה של עו"ד אופק אבן-צור הוא משרד בוטיק בו היא מעניקה שירות לכל לקוח באופן אישי, דבר אשר פעמים רבות מסייע ללקוחות להרגיש בנוח גם כשהם נמצאים במצב רגיש: "חשוב לי לטפל בכל לקוח באופן אישי. לכן אני לא לוקחת כל תיק, מתוך החשיבה שאני זו שאלווה את התיק מתחילתו ועד סופו. מעבר לידע המשפטי שאני מעניקה ללקוחותיי מתוך הניסיון הרב שצברתי, חשוב לי גם להכיר אותם וליצור תחושת אמון וביטחון בכדי להתמודד יחד עם המצב הלא פשוט שהם נמצאים בו בצורה הטובה ביותר".

בנוסף, ריקי היא בוררת מטעם לשכת עורכי הדין ומכך גם התגבשה תפיסתה הייחודית בכל הנוגע לאופן בו הליך גירושים צריך להתקיים: "אני חושבת שכל הליך גירושים צריך להתבסס קודם כל על כבוד הדדי ותוך חשיבה מתמדת על הילדים. פעמים רבות, כשזוג מחליט להתגרש, הילדים לא שותפים להחלטה הזו וזה פוגש אותם בהפתעה גמורה. לכן, חשוב מאוד לשחרר, לא לריב על זוטות ולעשות את כל המאמצים האפשריים בכדי לסיים את ההליך בפשרה ולא להגיע לבית המשפט".

כתובת: רח' דיסקין 9 א',מגדלי וולפסון, ירושלים

טלפון: 052-5399374


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר