קרן החדשנות (צילום: יונית אלמשעלי)
קרן החדשנות (צילום: יונית אלמשעלי)

הקרן לירושלים: 60 ארגוני תרבות וקהילה בעיר יזכו לתמיכה של כ-6 מיליון שקלים

קרן החדשנות, בסך של למעלה משני מיליון דולר, שגויסה על ידי חברי הקרן לירושלים בארה"ב, נועדה לאפשר זו השנה השנייה למוסדות תרבות וקהילה בעיר לצאת ממשבר הקורונה

פורסם בתאריך: 4.4.22 14:58

הקרן לירושלים הודיעה על תמיכתה ב-60 פרויקטים בתחומי הקהילה והתרבות בעיר בשנת 2022 בסכום כולל של כ-6 מיליוני שקלים. זאת בתום תהליך של "קול קורא" שפרסמה הקרן, במסגרתו הוגשו יותר מ- 200 בקשות לתמיכה מארגוניים קהילתיים וגופי תרבות הפועלים בירושלים. סכום זה מצטרף לתמיכה שוטפת של הקרן במוסדות תרבות בהיקף של 6 מיליוני שקלים נוספים בשנה.


הקרן לירושלים, הפועלת בעיר למעלה מ-50 שנה, היא הקרן הפילנתרופית המובילה בתמיכה בתחום התרבות בעיר. בעקבות משבר הקורונה, הודיעו בשנה שעברה חברי הקרן לירושלים בארה"ב על השקת קרן חדשנות בתחומי התרבות והקהילה שתבטיח את היצירתיות והחדשנות של מוסדות וארגונים הפועלים בעיר כדי שיוכלו ליצור פרויקטים חדשניים במטרה לעבור את התקופה חסרת-התקדים הנוכחית.

כאמור, מתוך כ-200 הצעות שהוגשו לקרן לירושלים, 60 מיזמים בתחום תרבות וקהילה יזכו במימון נרחב שנע בין 30,000 ל-150,000 שקלים לביצוע הפרויקט. ההצעות שזכו כוללות ארגונים חדשים לצד מוסדות ותיקים והן מקיפות את כל שכונות העיר ואת כל המגזרים, ביניהם קהילות מיעוטים כמו עולים, מבקשי מקלט, חרדים, ערבים, קשישים, בעלי צרכים מיוחדים וחברי קהילת הלהט"ב.

הקרן לירושלים הודיעה כי תתמוך בין השאר בהקמת בית העמותות הירושלמי והחברה האזרחית בבניין כלל; מיצג אמנות מרהיב שבמסגרתו יכוסה מוזיאון על התפר במראות בשיתוף הבית הפתוח ומרכז פיילי לאמנות; פסטיבל הגגות של קבוצת מוסללה שיתקיים זו השנה השנייה על כ-30 גגות בניינים במזרח ובמערב העיר; סדנאות להתנהלות כלכלית נכונה לזוגות צעירים בחברה החרדית; כנס בנושא חילוניות ירושלמית של מכון ון ליר; פסטיבל מחול של להקת קולבן דאנס שיתקיים בתחנות הרכבת הקלה בעיר; תכנית מנהיגות למבקשי מקלט; תכנית רזדנסי לאמנים מתמודדי נפש מכפר שאול ועוד תכניות רבות.

"הקרן לירושלים מחויבת לבנות אסטרטגיות לחיזוק עתידי של החברה האזרחית", אומר שי דורון, נשיא הקרן לירושלים. "אנו רואים בתמיכות שאנו מעניקים השנה הזדמנות לא רק להרחבת היקף ההשפעה של הקרן אלא גם הזדמנות ללמידה שעשויה להיות קריטית לעתיד. אנו אסירי תודה לחברינו בארה"ב על נדיבותם שאפשרה ליוזמה הזו לצאת לפועל".

"העולם משתנה באופן מהיר ובלתי צפוי, ואנחנו נדרשים להעריך מחדש את הנחות היסוד עליהן נשענו בעבר", מסביר יו"ר הקרן לירושלים בארה"ב, ג'יימס סניידר. "ככל שצצות דרכים חדשות לחוות תרבות ואמנות,  וככל שצצות דרכים חדשות להבין ולעסוק במרחב הקהילתי ובמרחב הוירטואלי, ההגדרה של מהי חוויה תרבותית/קהילתית משותפת משתנה אף היא. הצורך הוא קטליזטור נפלא לקידומה של המצאה, וזוהי גם ההזדמנות שלנו לטפח ולפתח תופעה זו".

"קרן החדשנות שינתה דרמטית את היקף ואת אופן התמיכה שלנו בקהילות שאנו משרתים ברחבי העיר", אומרת רות דיסקין, מנהלת מחלקת הפרויקטים בקרן לירושלים. "אנו מצפים בהתרגשות להמשך הרחבת מעגלי התמיכה וההשפעה שלנו באמצעות הקרן".

יו"ר הדירקטוריון של הקרן לירושלים בארה"ב, אלן האסנפלד, אמר: "מדהים לראות איך הצלחת קרן החדשנות בשנתה הראשונה הביאה לעלייה ניכרת בתרומות לקרן בשנתה השנייה. אנו נרגשים מהיכולת להגדיל את השפעת קרן החדשנות בזכות עזרתם הנדיבה של יחידים וארגונים ברחבי ארה"ב".


העסקה שחלמתם עליה מחכה כאן. היכנסו לזירת הנדל"ן של ירושלים


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר