הגן הבוטני, פסטיבל קולינריה, הצוללת, ציפור הגשם אגדת נייר (צילומים: יעל כהן, אתי נמיר, דוד וינוקור, דור קדמי)
(צילומים: יעל כהן, אתי נמיר, דוד וינוקור, דור קדמי)

שבתרבות, אוכל, סדנאות והצגות: מה עושים בשבת בירושלים?

סדנה להכנת כריות אימוג'י ביס פלאנט, הצגת שבת בתיאטרון הקרון, פסטיבל מסעדות פתוחות, הרצאה בבית טיילור ועוד - שבת מהנה

פורסם בתאריך: 16.11.17 12:33

מה עושים בשבת בירושלים? 18.11.17

 

שבתרבות ביובלים. תרבות ואקטואליה בשבתות. הרצאה בנושא "כלים לחיזוק השינה והזיכרון בדרך טבעית". מאת חנן עתיר, מומחה לשינה וזיכרון ותורות ריפוי עתיקות. במסגרת ההרצאה ייתן המרצה טיפים מרכזיים לשיפור השינה והזיכרון בדרך תורות ריפוי עצמיות, כי אנחנו הרופאים הטובים ביותר. כולל כיבוד קל.

יובלים מינהל קהילתי, בית טיילור, זנגוויל 23 קריית היובל. שעה 13:00-11:00. כניסה חופשית.

 "מסעדות פתוחות ירושלים". הפסטיבל הקולינרי ייערך גם במהלך השבת (תאריכים 18-14 לנובמבר 2017) ברחבי העיר, בשעות משתנות, ובמחירים שונים. האירוע חושף את המבקרים לגיוון התרבותי והקולינרי של ירושלים, על ידי סדרה של מפגשים, סדנאות והרצאות של אושיות מקומיות בולטות, וביקורים במטבחי המסעדות המפורסמות בעיר. במסגרת הפסטיבל יתקיימו כ-100 אירועים שונים שישלבו אוכל עם אמנות, תרבות, חדשנות וטכנולוגיה.

להרשמה: open-restaurants

פסטיבל קולינריה אדום (צילום: אתי נמיר)

מסעדת "אדום" (צילום: אתי נמיר)


 

מתחם התחנה. "אקטיבי", גי'מבורי למגוון רחב של גילאים, בתוך מבנה מקורה שבו יש מתנפחים, משחקיית פליימוביל, פעלטון לגיל הרך, מתחם לפעילויות ספורט אתגרי, ועוד. מתאים לגילאי שנה ועד 12. כמו כן, בשעה 12:00 יתקיים – Saturday Noon Jazz שבתות ג'אז בתחנה הראשונה עם להקת יחס חם. הופעה של הרכב מיוחד שביחד יוצרים מוזיקה מרקידה ומלבבת. בשעה 17:00 תתקיים הופעת שירי אהבה מאת הזמן אמיר שרייבר.

במסגרת פסטיבל "מסעדות פתוחות" בשעה 18:30 "מגלגלים ביחד" – סדנת סושי להורים וילדים בטרמינל תרבות. בואו ללמוד מהסושי מאסטר המקורי של ישראל, בועז צאירי, מהו סושי אמיתי. עלות הסדנה 95 שקלים למשתתף, ומותנת בהרשמה מראש. לדף האירוע

מתחם התחנה הראשונה, שבת, 20:00-11:00, דוד רמז 4 , הכניסה חופשית.

 

מתחם התחנה הראשונה (צילום: דודי סער)

מתחם התחנה הראשונה (צילום: דודי סער)


 

יס פלאנט ירושלים. מזמין את כל המשפחה ליהנות ממגוון אטרקציות משפחתיות. בין הפעילויות ישנן הצגות, הפעלות, פינות יצירה ועוד. בשבת תתקיים פינת יצירה בה יוכלו המשתתפים להכין כריות אימוג'י ייחודיות ואישיות. הילדים יוכלו לבחור את האימוג'י האהוב עליהם ולהכין כרית בדמותו, או ליצור כרית עם אימוג'י חדש פרי יצירתם.

יס פלאנט ירושלים, רחוב נעמי 4, 12:00. הכניסה חופשית.

יס פלאנט ירושלים (צילום: נס הפקות)

יס פלאנט ירושלים (צילום: נס הפקות)


 

תיאטרון הקרון. שנמצא בגן הפעמון עולה השבת ההצגה "ציפור הגשם- אגדת נייר", הצגה קסומה אודות ילד אמיץ המאמין בציפור המביאה את הגשם בשירתה, אך נעלמת בשעה שהאנשים מפסיקים להאמין בכוחה. הוא נאבק באנשים ההורסים את הטבע ויוצא לחפש את הציפור מתוך אמונה שלכל סיפור יכול להיות סוף טוב בשפה תיאטרונית ייחודית, המשלבת את אמנות האוריגמי (קיפול הנייר היפני) עם אמנות הסיפור, מפיחה השחקנית חיים בחומרי הנייר. הגיבורים המקופלים לוקחים חלק בעלילה דרמטית רבת תהפוכות וקסם.

 אולם הבית של תיאטרון – גן הפעמון , 11:00, מחיר 45 שקלים, בהצגת כרטיס ירושלמי,  35 שקלים.

"ציפור הגשם- אגדת נייר" (צילום: דור קדמי)

"ציפור הגשם – אגדת נייר" (צילום: דור קדמי)


 

מוזיאון המדע ע"ש ברנרד בלומפילד ירושלים. שלל תערוכות במגוון תחומים שמיועדות לטווח רחב של גילאים. בתערוכות מספר רב של מוצגים פעילים שמזמינים את המבקרים לגעת בהם ולהפעילם. התערוכות מציגות את המדע והטכנולוגיה כרלבנטיות לחיי היומיום וכחלק מתרבות האדם. ביניהם: מנוף לגילוי, תערוכה לגיל הרך על מכונות פשוטות ועוד תופעות. בתערוכה מוצג גדול ומרכזי של האמן פיליפ רנצר. הילדים פועלים בתערוכה ביחד ולחוד, כשכל סביבה בתערוכה ממחישה עקרונות מדעיים שונים ומהווה מוצג פעיל ועשיר. מתאים לילדים הקטנים.

מוזיאון המדע ע"ש ברנרד בלומפילד ירושלים, שדרת המוזיאונים סמוך לאוניברסיטה העברית בגבעת-רם, שבת 17:00-10:00, מחיר למבוגר ולילד 45 שקלים, כניסה חינם עבור ילדים מתחת לגיל 5.

מוזיאון המדע (צילום: יעל אילן)

מוזיאון המדע (צילום: יעל אילן)


 

 

גן החיות התנ"כי. כאן תוכלו ליהנות מהאכלות תכופות של פינגווינים, שימפנזים, דובים ועוד מגוון חיות גדולות וקטנות. עמדת מידע על מארג המזון באפריקה- מעגל החיים באפריקה, נמצאת ליד הכניסה למתחם "סיפורה של טיפה" פעילה בין השעות 13:30-11:00 ו-17:00-14:15. בגן החיות לילדים יתקיימו מפגשים עם בעלי חיים ידידותיים בכיתת ה"בית חי" בין השעות  17:00-11:00 מידי שעה. מתחם הליטוף של העיזים והכבשים פתוח לקהל במהלך כל היום. כמו כן, אקווריום ישראל ירושלים פתוח לסיורי הרצה. משך הסיורים הינם 90 דקות ועלותם 40 שקלים. קניית כרטיסים מראש לאקווריום באתר האינטרנט של גן החיות.

 גן החיות התנ"כי, דרך אהרון שולוב 1, פארק מנחת, 17:00-10:00 מחיר: 42 שקלים לילד, 55 שקלים למבוגר.

 

גן החיות התנ"כי (צילום: Yoninah)

גן החיות התנ"כי (צילום: Yoninah)


הגן הבוטני. פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן שפועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית, מהווה מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 150 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם.

הגן הבוטני האוניברסיטאי, זלמן שניאור 1, מחיר: 35 שקלים, ילד ירושלמי בלווי הוריו: חינם בהצגת ת.ז. שעות: 17:00-09:00

 

הגן הבוטני (צילום: יעל כהן)

הגן הבוטני (צילום: יעל כהן)


 

בצוללת הצהובה יתקיים "פסטיבל חשיפה בינלאומית למוזיקה 2017",  רוק, אינדי ומוזיקה אלקטרונית.  כמדי שנה יגיעו לישראל עשרות בכירים מתעשיית המוזיקה העולמית – אנשי חברות תקליטים גדולות, מנהלי פסטיבלים, בעלי מועדונים, עיתונאים וכתבי מוזיקה. כל אלה יגיעו כדי לחזות ולהתרשם מ-50 אמנים ולהקות שיופיעו בצוללת הצהובה, וינסו למשוך את תשומת ליבם במטרה לזכות בהצלחה מעבר לים.

 הצוללת הצהובה, הרכבים 13, א.ת תלפיות. שעה: 14:00.

 

פסטיבל חשיפה בינלאומית בשנה שעברה (צילום: דוד וינוקור)

הצוללת הצהובה (צילום: דוד וינוקור)


 

פארק מיני ישראל. פארק מיניאטורות שנמצא בעמק איילון, בקרבת לטרון. המקום מציע שלל פעילויות מגוונות לכל המשפחה. בשעה 12:00 יתקיים מופע של "איציק הליצן". בשעה 13:00 יתקיים סיור מודרך בין המודלים של מיני ישראל שיאפשר הצצה קסומה לדגמים ולדמויות שהופכות אנושיות ומרגשות. בנוסף ישנו כתב חידה לילדים ולכל המשפחה.

פארק מיני ישראל, 17:00-10:00 מחיר: 59 שקלים

פארק מיני ישראל (צילום קובי קונקאס)

פארק מיני ישראל (צילום קובי קונקאס)


 

רשות הטבע והגנים מזמינה את הקהל הרחב לשלל פעילויות באזור ירושלים והסביבה:

לעוף עם הציפורים, בשמי ישראל חולפות כעת מאות אלפי ציפורים שעושות את דרכן מאירופה לאפריקה. חלקן הגדול יעצרו אצלנו למנוחה ולתדלוק לפני ההמראה ליעד הבא. שמורות הטבע עיינות צוקים מהוות תחנה חשובה לאותן ציפורים הבוחרות לנדוד מעל בקעת הירדן וים המלח. לכבוד הנדידה הגדולה נערוך טיבוע ציפורים וסיורים לכל המשפחה בשמורה החבויה. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.

שמורת טבע עיינות צוקים, בין השעות 11:00-09:00, יצאו סיורים כל שעה עגולה ובמהלכם נקיים פעילות טיבוע הציפורים. בנוסף יצאו סיורים לשמורה החבויה ללא פעילות טיבוע בשעות: 12:00 ו- 14:00. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ( מבוגר 29 שקלים, ילד  15 שקלים), חינם למנויים.

עינות צוקים (צילום: דורון ניסים)

 מצלמים חוקרים בטבע – בשיאה של עונת הנדידה, בזמן שנווה המדבר מתעורר לחיים לקול הציפורים שעוצרות במקום בדרכן לאפריקה, נצא לחקור ולגלות את השמורה וליהנות מחוויית צילום בטבע במצלמת הטלפון הנייד שלכם. בפעילות יהיו סיור מודרך, מפגש עם צפר, וטיבוע.

שמורת טבע עינות צוקים, ימי שבת בהרשמה מראש בטלפון 3639*. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר (מבוגר29 שקלים, ילד  15 שקלים), חינם למנויים.

 


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר