מלגות סטודנטים (צילום: ארנון בוסאני)
(צילום: ארנון בוסאני)

קרן מלגות עירונית חדשה בסך 6 מיליון שקלים ל-600 סטודנטים

600 מלגות סטודנטים, בסך 10,000 שקלים לסטודנט, תמורת 140 שעות תרומה לקהילה, שהם 84,000 שעות של מעורבות חברתית בירושלים

פורסם בתאריך: 23.10.17 12:40

ראש העיר ניר ברקת השיק אתמול, ראשון, באוניברסיטה העברית, את קרן המלגות העירונית החדשה של עיריית ירושלים בשיתוף מפעל הפיס. במסגרת הקרן הזמינה העירייה ארגונים ומוסדות להגיש בקשה לקבלת מלגה (מאצ'ינג) על סך 5,000 שקלים עבור סטודנטים אשר לומדים במוסדות המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בירושלים.

הקרן תעניק לכ-600 סטודנטים, מלגות בסך 10,000 שקלים תמורת 140 שעות תרומה לקהילה במהלך שנת הלימודים, בכ-20 ארגונים שונים ובמגוון תכניות ומסגרות התנדבות בירושלים. בסך הכולל מדובר על ערך מוסף של 84,000 שעות מעורבות חברתית של סטודנטים בירושלים. עיריית ירושלים גייסה שלושה מיליון שקלים לטובת הקרן ויתרת הסכום כאמור תושלם במאצ'ינג על ידי המוסד המבקש. לבקשת מלגה יש לפנות דרך האתר העירוני או דרך אתר מידעלה.

  

קרן המלגות הושקה בטקס חגיגי בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית במעמד ראש העיר, הגב' מירב סונסינו, רכזת מיזם מלגות ומענקים של מפעל הפיס, נשיא האוניברסיטה העברית פרופ' אשר כהן וכן מנכ"ל עיריית ירושלים מר אמנון מרחב, הגב' אריאלה רג'ואן ראש מינהל תרבות חברה ופנאי ומר שלמה לוי מנהל רשות הצעירים, מעיריית ירושלים.

 

ראש העיר ניר ברקת באוניברסיטה העברית (צילום: ארנון בוסאני)

ראש העיר ניר ברקת באוניברסיטה העברית (צילום: ארנון בוסאני)

 

"כשנכנסתי לתפקידי היו בירושלים 31 אלף סטודנטים, כיום לומדים בה קרוב ל- 42 אלף סטודנטים", אמר ברקת, "והצבתי יעד עירוני של 60 אלף סטודנטים אליו אנחנו שואפים להגיע. הצעירים והסטודנטים הם העתיד והחמצן של ירושלים ולכן כל כך חשוב לנו לסייע להם. קרן המלגות שהקמנו תעודד עשייה חברתית בעיר ותיצור חיבור נוסף של הסטודנטים אל הקהילתיות שירושלים כל כך ידועה בה. ירושלים מעניקה חוויה סטודנטיאלית שאין לה מתחרים. התקציבים שגייסנו עבור קרן המלגות החדשה לסטודנטים הינה צעד נוסף ומתבקש בעשייה החשובה שלנו לטובת הצעירים".

 

אלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס: "הסטודנטים מקבלי המלגות הם ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס בחברה הישראלית. כי ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים, כי הסטודנטים תורמים לקהילה כבר בזמן לימודיהם ומהווים כוח משימה חברתי של הרשות המקומית. מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה  יותר מ-100 מיליון שקלים למלגות להשכלה גבוהה ולקבל את התרומה לקהילה של המלגאים ובכך לחזק את החברה בישראל".

 

מלגות סטודנטים (צילום: ארנון בוסאני)

(צילום: ארנון בוסאני)

 

פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה העברית: "אני מודה לעיריית ירושלים, למפעל הפיס ולארגונים המשתתפים בפרויקט על היוזמה המבורכת להקים קרן מלגות עירונית עבור הסטודנטים הירושלמים. תרומתם וחשיבותם של הסטודנטים לעיר ירושלים ניכרת בכל תחומי החיים והם מהווים חלק בלתי נפרד מתבנית נופה של העיר. אני סמוך ובטוח שתמיכת הקרן, לצד התנדבות הסטודנטים בקהילה יעמיקו ויחזקו אף יותר את הקשר הייחודי הקיים בין הסטודנטים לעיר ירושלים”.

בעירייה מציינים כי במהלך שמונה השנים האחרונות נרשם זינוק של 18 אחוז מספר הסטודנטים הלומדים בירושלים. ברשות הצעירים בעיריית ירושלים הסבירו כי זהו צעד נוסף אשר נועד לעודד את מסיימי התיכונים בירושלים להישאר בה ללימודיהם האקדמיים וכן למשוך סטודנטים מחוצה לה. מטרת קרן המלגות העירונית לעודד השכלה גבוהה בקרב אוכלוסיית הצעירים והצעירות במוסדות האקדמיים אשר נמצאים בעיר, לתמוך בסטודנטים אשר סיימו את לימודיהם התיכוניים בירושלים ולהגביר את המעורבות החברתית בקרב סטודנטים בעיר.

ליצירת קשר עם קרן המלגות.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר