תלמוד תורה (צילום: גיל כהן מגן)
תלמוד תורה (צילום: גיל כהן מגן)

בדיקת "כל העיר": למרות ההבטחה – עד כה לא נרכשו 'טלפונים כשרים' לתלמידים חרדים

בניגוד להבטחות - מתחילת משבר הקורונה העירייה ומשרד החינוך לא חילקו טלפונים 'כשרים' לתלמידים חרדים בירושלים לטובת לימודים מרחוק

פורסם בתאריך: 25.10.20 12:51

משבר הקורונה במערכת החינוך בירושלים חשף את הפערים בין המגזר הכללי לבין המגזר החרדי. לרוב התלמידים החרדיים אין מכשירים חכמים, שאיתם הם יכולים ללמוד מרחוק. לכן, משרד החינוך והעירייה גיבשו עוד בתחילת המשבר תוכנית לחלוקת טלפונים 'כשרים', המיועדים להעברת שיעורים לתלמידים מהמגזר החרדי.

אולם, בדיקת "כל העיר" מגלה כי עד כה לא נרכשו טלפונים ניידיים 'כשרים', למרות שבמקביל התבצעה רכישה של מאות מחשבים וטאבלטים. הסיבה היא בעיקר בירוקרטית. בעירייה מוסרים השבוע ל"כל העיר" כי הטלפונים הכשרים יחולקו בקרוב על ידי משרד החינוך במסגרת 'קול קורא' שפורסם. אך, במשרד החינוך מוסרים השבוע ל"כל העיר" כי הטלפונים הכשרים טרם נרכשו, ולמעשה הם נמצאים "בתהליך רכישה".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


לקראת הקיץ, עם תום הסגר הראשון, בעירייה החלו להבין כי לרוב התלמידים במערכת החינוך החרדית אין טלפונים ניידים אישיים או יותר מטלפון אחד בבית, ולכן גם בעזרת שיעורים בקו טלפוני, רק אחד מהילדים באותה משפחה יכול היה להשתתף בשיעורים של בית הספר בעוד שאר הילדים נותרו ללא מענה.

לקראת פתיחת שנה"ל תשפ"א ועוד במהלך חופשת הקיץ, הצהירו בעירייה ובמשרד החינוך כי כדי לפתור את בעיית התקשורת המערכתית שזוהתה עם התפתחות המשבר, תתבצע רכישה של אלפי טלפונים ניידים 'כשרים' שיחולקו לתלמידי מערכת החינוך החרדית. אלו למעשה טלפון מסוג פשוט וישן המאפשר לנהל שיחות טלפון בלבד, ללא יכולת שימוש בדפדפן, גלישה באינטרנט או החלפת הודעות טקסט. משרד החינוך עתיד לרכוש כ-70,000 טלפונים כשרים, שיחולקו, בין השאר לתלמידים חרדים בירושלים.

למרות הצורך החיוני שזוהה במערכת החינוך החרדית ולמרות התחייבויות משרד החינוך והעירייה, בדיקת "כל העיר" מגלה כי בניגוד להצהרות העירייה, תלמידי מערכת החינוך החרדית נותרו עד כה, במשך מספר חודשים, ללא מענה. בפועל, כך עולה מהבדיקה, אף טלפון כשר לא חולק, זאת בעוד שמאות ואלפי מחשבים וטאבלטים חולקו עם פרוץ משבר הקורונה לתלמידי מערכת החינוך הכללית.

מהעירייה נמסר בתגובה לפניית "כל העיר" כי  "בחודשים האחרונים נרכשו וחולקו על ידי עיריית ירושלים מספרים חסרי תקדים של כ-2,600 מחשבים ניידים ו-1,700 טאבלטים לתלמידים מכלל אוכלוסיות העיר. בנוסף, נרכשו כ-4,000 מחשבים ניידים נוספים, שאמורים להגיע בקרוב וגם הם יחולקו לתלמידי העיר. לציין כי כל הרכישות הללו היו במימון עירוני מלא. כמו כן, העירייה אף גייסה כ-300 אלף שקל מתרומות ובאמצעותם רכשה טאבלטים, שמאות מהם חולקו גם לתושבי העיר הוותיקים במסגרת תוכנית עירונית לסייע בנגישות לגיל השלישי. לגבי הטלפונים הכשרים, הם יחולקו בקרוב על ידי משרד החינוך במסגרת ה'קול הקורא' שפורסם".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לפניית "כל העיר": "אנחנו נמצאים כרגע בתהליך רכישה של 70 אלף טלפונים כשרים לטובת תלמידי המגזר החרדי".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת16"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר