סניף דומינוס פיצה בבית הכרם ירושלים (צילום: ארנון בוסאני)
סניף דומינוס פיצה בבית הכרם ירושלים (צילום: ארנון בוסאני)

מלחמות השבת בירושלים: דומינוס פיצה בקו האש

פורסם בתאריך: 17.1.17 11:59

סערה בקרב תושבי בית הכרם בירושלים בעקבות הפגנה של כמה חרדים ביום שישי בערב מול סניף דומינוס פיצה, שאינו כשר ושפועל בשבת 22 שנה

תושבי בית הכרם בירושלים חוששים כי מלחמות השבת הגיעו לשכונה, לאחר שכמה חרדים צעירים הפגינו ביום שישי בערב לפני שבועיים, מחוץ לסניף דומינוס פיצה שבשדרות הרצל. הסניף, כידוע, אינו כשר ופועל בשבת למעלה מ־22 שנה. האירוע עבר ללא עימותים, אולם בימים לאחר מכן נרשמה סערה בפייסבוק בקרב תושבי בית הכרם, שהביעו את חששותיהם לגבי המשך צביונה של השכונה.

בעקבות האירוע, פרסמה יו"ר המינהל הקהילתי של בית הכרם נגה לבציון נדן, פוסט לתושבי השכונה, שבו היא מציינת בין השאר: "בית הכרם, שכונה פלורליסטית ותישאר כזו". בהמשך היא כותבת: "לגורמים מחוץ לשכונה יש אינטרס לפגום בסטטוס קוו הקיים. אין לנו עניין במלחמות שבת, ואנחנו מקווים שהשקט והסטטוס קוו יחזור למקומותינו. בעקבות הפגנה שקטה של כמה עשרות חרדים בשישי שעבר, יצרנו קשר עם דומינוס ועם המשטרה, וידאנו כי המשטרה נערכת כראוי, ובתיאום עם מנהל הסניף החלטנו שלא ליזום הפגנות נגד או מחאות נוספות, בתקווה שמדובר באפיזודה חד פעמית. אם המחאות יהפכו לקבועות ברור שתושבי בית הכרם נתגייס יחד כדי לשמור על החופש של כולנו".

השבוע אומרת לבציון נדן ל"כל העיר" כי "לבית הכרם יש אופי מאוד ברור, ואני חושבת שזה ברור לכולם שהאופי של בית הכרם צריך להישאר כזה, של 'חיה ותן לחיות'. ניסו לעשות מזה מהומה, הגבנו בצורה חד משמעית וזה נגמר. בדומינוס, כנראה כמה חבר'ה חוצפנים עברו שם וחשבו שהם יפחידו, אנחנו לא מתייחסים אליהם ברצינות. דומינוס יישאר, הוא משרת את תושבי בית הכרם ושכונות אחרות. המינהל הקהילתי גם בקשר איתם, אנחנו גם רואים חשיבות רבה שדומינוס ימשיך לפעול במקום".

בדומינוס פיצה מדגישים השבוע כי "סניף דומינוס פיצה בשדרות הרצל נפתח בשנת 1994. מרגע פתיחתו ועד היום, הסניף פתוח בשעות קבועות, כולל שישי שבת וללא שינוי. נוסיף ונדגיש כי שעות פתיחתו מעוגנות על פי חוקי העזר העירוניים".

בתוך כך, תושבת השכונה פנינה שלוי, שמארגנת מטעם המינהל הקהילתי את ערבי השירה בבית הכרם, טוענת כי קיבלה שיחת טלפון מאדם ששאל אותה על אירועים שמתקיימים בשכונה ביום שישי בערב. "בבית הכרם אנחנו תמיד בחשש", מתארת השבוע שלוי, "אנחנו רואים מה קורה לשכונות אחיות שלנו, שנאבקות ולא כל כך בהצלחה. מצד שני יש כאן תושבים חזקים שיודעים לעמוד על שלהם ולהיאבק על שמירת צביונה של השכונה. יש בשכונה תושבים דתיים, ורוב הדתיים שאני מכירה בחרו בכוונה לחיות בשכונה כי היא מגוונת. יש המון סובלנות בשכונה עצמה, בין המגזרים והאנשים השונים. החרדים שהפגינו באו מחוץ לשכונה, אין חרדי בתוך השכונה שמנסה לאתגר או לתקוף למיטב ידיעתי. בית הכרם ידועה כאיזשהו נוה מדבר ואנחנו רוצים לשמור אותה כמקום כזה".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר