סופמרקט 24/7 ברחוב הלני המלכה בירושלים. (צילום: גבריאל בן דוד)
סופמרקט 24/7 ברחוב הלני המלכה בירושלים. (צילום: גבריאל בן דוד)

התפתחות במאבק המרכולים בירושלים לפתיחה בשבת

פורסם בתאריך: 5.2.17 12:35

המאבק להפעלת המרכולים במרכז העיר: העירייה צפויה לשקול את עמדתה בשנית בנושא וזאת לאחר שבעלי המרכולים יציגו נתונים עובדתיים מחדש, וזאת בהתאם לקריטריונים להפעלת עסקים בשבת, שנקבעו על ידי העירייה. במסגרת העתירה שהוגשה על ידי ארבעה בעלי מרכולים במרכז העיר, כנגד החלטת העירייה לסגור אותם בשבת, הושגה השבוע הסכמה לפיה בעלי המרכולים יעבירו לעירייה את טענותיהם מחדש. למעשה, הקריטריונים שנקבעו על ידי העירייה למדיניות הפעלת מרכולים בשבת הם: האם מדובר בשכונה חרדית או דתית, האם מדובר באזור מגורים או אזור תיירותי מסחרי, האם מדובר בדרך מרכזית לכותל והאם המרכול נמצא בסמוך לבית כנסת גדול.

לטענת עו"ד יוסי חביליו, יו"ר עמותת צחור, המייצג את בעלי המרכולים, "המרכולים במרכז העיר  נמצאים באזור שהוא תיירותי מסחרי ולא איזור מגורים דתי או חרדי, המרכולים לא נמצאים על הדרכים המרכזיות לכותל ואף אחד מהם לא נמצא ליד בית כנסת גדול או בית כנסת בכלל. אני רואה בכך שהעירייה מוכנה לשקול את עמדתה מחדש הישג משמעותי, אני מקווה שלאחר שהעירייה תקבל מאיתנו את הנתונים היא תחזור בה מהחלטתה וזאת לטובת הציבור הפלורליסטי בירושלים והמבקרים בירושלים".

עו"ד יוסי חביליו. צילום: תומר אפלבאום

מהעירייה נמסר: "כחלק מקיום חובת העירייה במדיניות אכיפה נקבעו ופורסמו הנחיות אכיפה. ההנחיות קבעו שלושה אזורי אכיפה לפי קריטריונים גאוגרפיים, דמוגרפיים ועוד המתחשבים, בין היתר, באופיו של האזור, בציבור המתגורר בו, בכלל הציבור המגיע לאזור ואשר נחשף לפעילות שבו, לשיקולי מטרד ואיכות סביבה, רגשות דת ואמונה, צרכים חברתיים וכלכליים ועוד כיוצא באלה. האכיפה מתבצעת בהתאם לנוהל ולאחר שהעירייה קיימה שימוע לבעלי העסקים. בניגוד לנטען, העירייה לא הסכימה לערוך שימוע נוסף לבעלי העסקים. יחד עם זאת, לפנים משורת הדין, הסכימה העירייה לשקול את עמדתה בשנית ככל שיש בידי בעלי העסקים נתונים עובדתיים בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי העירייה. נתונים אלו טרם התקבלו ומכאן שאין שינוי בעמדת העירייה".

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר