הדמיית הרכבת הקלה בעמק רפאים. (צילום: צוות אב לתחבורה ירושלים JTMT)
הדמיית הרכבת הקלה בעמק רפאים. (צילום: צוות אב לתחבורה ירושלים JTMT)

רכבת בעמק רפאים בירושלים: נדחתה עתירת התושבים

פורסם בתאריך: 7.2.17 12:32

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את עתירת התושבים, שעתרו כנגד הפקדת תכנית הרכבת הקלה בעמק רפאים בירושלים.

 בפסק הדין קובע השופט דוד מינץ כי "אין כל ספק שהציבור כולו על כל שלוחותיו; המנהלים הקהילתיים; הסוחרים; תושבי השכונה; המתכננים מטעם; ועוד קבוצות שונות, קבלו הזדמנויות רבות להעלות את טיעוניהם לפני המשיבים, כל אחד בתורו, והעלאת הטענה שראש העיר או מאן דהוא בעירייה לא שמע בקשב רב את הטיעונים השונים, היא טענה שלא היה מקום להעלותה, והיא נטענה ללא כל בסיס".

 בנוסף קובע השופט מינץ "לא השתכנעתי כי נפלו פגמים התכנית המצדיקים את התערבות בית המשפט בהליך התכנוני". עוד קובע השופט כי "לא ניתנה כל הבטחה מנהלית מטעם ראש העיר, לא לשמוע טענות נוספות מטעם מי מהציבור לאחר ששת חודשי הדחייה, ולא לשקול מחדש את החלופות השונות לאחר קבלת דו"ח החלופות."  

 לאור זאת נדחתה העתירה על הסף וקומץ העותרים חויב לשלם לעירייה הוצאות משפט בסך 30,000 ₪ פלוס מע"מ.

 כזכור, קומץ התושבים שיוצג על ידי עורכי הדין אליעד שרגא ואדווה בן יוסף, עתר כנגד ראש העיר ניר ברקת, העירייה, משרד התחבורה, תכנית אב לתחבורה והוועדה המקומית והמחוזית בדרישה לבטל את ההחלטה להגיש להתנגדויות  את תכנית קו הרכבת הקלה הכחול שעתיד לעבור בעמק רפאים.

 בעירייה מדגישים כי "ההחלטה על מעבר הרכבת הקלה ברחוב עמק רפאים התקבלה לאחר הליך שיתוף ציבור ארוך ומעמיק בו הוצגו כלל החלופות ועמדות התושבים השונות.  לאחר בחינת כלל השיקולים, הוחלט כי הדבר הטוב ביותר לירושלים והנכון ביותר הוא העברת קו הרכבת ברחוב עמק רפאים. הרכבת תחיה את עמק רפאים, תחליף את העומסים הפיח והפקקים בתחבורה מתקדמת, ירוקה, מהירה ונקיה. היא תביא תנועת אנשים רבה לרחוב שתעלה את פדיון העסקים באופן ניכר ותועיל לסוחרים, לתושבים ולאוהבי המושבה הגרמנית. הרכבת תהיה חלק ממרקם אורבני בריא ובחירת הנתיב הזה תאפשר את זמן ההגעה הקצר ביותר לשכונות דרום העיר. אך לא רק תנועה, תקציבי הרכבת יאפשרו להשקיע מאות מיליוני שקלים בחזות חדשה ומודרנית לרחוב, תוך שימור מבניו ההיסטוריים ולהחזרת פעימות ליבו, כפי שקרה בהצלחה ברחוב יפו.

 "במקור תוכננה לעבור הרכבת הקלה על תוואי הרכבת הישנה, אך בשנים האחרונות הוקם עליו ביוזמת התושבים את פארק המסילה שהפך לסיפור הצלחה. במהלך תכנון תוואי קו הרכבת התקבלו בעירייה אינספור פניות מהתושבים לא להרוס את פארק המסילה ולהעביר את הרכבת ברחוב עמק רפאים כדי להחיות אותו ולתת לו חזות חדשה ותקווה חדשה.  תכנית העברת תוואי הרכבת ברחוב עמק רפאים זוכה לתמיכה רחבה מתושבים רבים המתגורים ברחוב, תושבי המושבה הגרמנית ותושבי השכונות הסמוכות שייהנו מרכבת איכותית, מהירה, ידידותית לסביבה ונגישה". 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר