גיל ריבוש (צילום: זווית אחרת)
גיל ריבוש (צילום: זווית אחרת)

עיריית ירושלים: שדולת הנשים נגד מינוי טרי

שדולת הנשים טוענת כי בהליך המינוי של גיל ריבוש בעיריית ירושלים נרשמה אפליית נשים, בנוסף, הוא נבחר על ידי ועדה שבה יושבים גברים בלבד

פורסם בתאריך: 13.2.17 19:39

שדולת הנשים בישראל מתנגדת למינויו של גיל ריבוש לראש מינהל שירותי קהילה בעיריית ירושלים, לשעבר מנהל האגף למדיניות ותכנון אסטרטגי בעירייה. לטענת השדולה ריבוש נבחר בוועדת מכרזים שבה ישבו רק גברים ואף לא אישה אחת. כמו כן, בהליך המינוי נרשמה אפליית נשים – הוועדה מצאה שני מועמדים סופיים ראויים: גבר ואישה, אולם בסופו של דבר נבחר הגבר – ריבוש, וזאת בניגוד לחשיבות לייצוג הולם של נשים ובבחירתן לתפקידים בכירים.
בנוסף, לטענת יו"ד עמותת צחור עו"ד יוסי חביליו ויו"ר ועדת הביקורת העירונית לורה ורטון (מרצ) ריבוש חסר רקע בעבודה סוציאלית או במינהל שירותי קהילה, לעומת מי שהיתה המועמדת מנגד, יעל גבאי, שבעלת ותק של יותר מ־20 שנה באגף הרווחה בעירייה ובעלת תואר בעבודה סוציאלית.
השבוע שיגרו הגופים מכתבים בנושא לראש העיר ניר ברקת בבקשה לבטל את מינויו של ריבוש. "למרות שרוב המועסקים במינהל הם עובדים סוציאליים", אומרת ורטון, "ורוב התקציב מגיע ממשרד הרווחה, עדיין בחרו מישהו, גבר, שאין לו קשר לרווחה".
מהעירייה נמסר: "תפקיד ראש מינהל קהילה כולל, מלבד תחום הרווחה, את כל הנושאים הקשורים בתעסוקה, קליטה, בריאות הציבור, טיפות חלב ואת הווטרינר העירוני. מנהל אגף הרווחה הינו תפקיד נפרד הנמצא תחת ניהולו של ראש מינהל קהילה. לפיכך, במסגרת תנאי הסף במכרז לא נכללת הדרישה לפיה על ראש המינהל להיות עובד/ת סוציאלי/ת. הבחירה של מר ריבוש לתפקיד התקבלה פה אחד על ידי חמשת יושבי ועדת הקבלה במכרז. בחוק נקבע כי תינתן העדפה לאישה אם המועמדים בני שני המינים הם בעלי כישורים דומים. במכרז זה הוועדה קבעה פה אחד כי גיל ריבוש הינו מועמד שעדיף מבחינת כישוריו על פני המועמדת האחרת ומכיוון שכך לא מדובר בשני מועמדים בעלי כישורים דומים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר