מעבדות קמפוס הדסה עין כרם
מעבדות קמפוס הדסה עין כרם

קמפוס עין כרם: נחנכו חדרי פיתוח תרופות חדשים

החדרים - בעלי דפנות בטון בעובי 2.5 מטרים, שהוקמו בהשקעה של 13 מיליון שקלים, ממוקמים כארבע קומות מתחת לפני האדמה

פורסם בתאריך: 11.6.17 10:28

נחנכו חדרי הייצור החדישים בישראל לייצור ופיתוח רדיו תרופות בקמפוס הדסה עין כרם בהשקעה של 13 מיליון שקלים.  במעמד מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, יו"ר חברת ש.ר.י אבי בלשניקוב ראשי מערכת הבריאות בישראל ונציגי האיגוד הישראלי לרפואה גרעינית נחנכו חדרי הייצור החדשים של חברת ש.ר.י (שרותי רפואה ייחודיים) בקמפוס הדסה עין כרם.

חברת ש.ר.י הינה חברת בת של בית החולים הדסה עין כרם, המתמחה בייצור ופיתוח מוצרי רדיו תרופות והינה היחידה בארץ שברשותה חדרים נקיים ומתקני ציקלוטרון (מאיץ חלקיקים) הכולל שמונה מודולים אוטומטיים לסינתזות של חלקיקים מסוגים שונים (מוצרי ציקלוטרון). בניית חדרי הייצור החדישים ארכה כארבע שנים, וכללה חדרים נקיים ומערכות חדישות לייצור מוצרי רדיו תרופות ללא מגע יד אדם העומדים בסטנדרטים המחמירים ביותר של משרד הבריאות, כמו גם של הרשויות האירופאיות וה FDA האמריקאי, ומבטיחות שמירה על בטיחות מקסימלית של החולה.

מוצרי חברת ש.ר.י מסופקים לצורך בדיקות PET לבית חולים הדסה עין כרם ולשורה של בתי חולים ברחבי הארץ ביניהם: אסותא, בלינסון, שיבא, איכילוב ושערי צדק.

 

מעבדות קמפוס הדסה עין כרם

מעבדות קמפוס הדסה עין כרם

מיקומם של מתקני הציקלוטרון – הינו כארבע קומות מתחת לפני האדמה בחדרים בעלי דפנות בטון בעובי 2.5 מטרים, דבר החיוני לשמירה על בטיחות הסביבה. יצוין כי חברת ש.ר.י הינה היחידה בישראל שברשותה שני מתקני ציקלוטרון המייצרים במקביל ומהווים גיבוי למקרה שאחד מהמתקנים נמצא בתחזוקה.

 

***

בית חולים שדה בגן סאקר: תלמידי תיכון דרור תומכים 

"הייתי משועבד לסיגריה, איך שהפסקתי לעשן יצאתי לחופשי"

פארק המסילה: מסלול התנגשות בין רוכבי האופניים לרצות והרצים 

 

***

מנכ"ל חברת ש.ר.י פרופ' איל משעני, מחלוצי תחום הציקלוטרון בישראל המשמש גם כיועץ בכיר לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מסר כי המתקן החדש כולל את חדרי הייצור החדישים שנבנו באיכות הגבוהה ביותר הקיימת כיום בארץ שעומדים בסטנדרט העולמי המחמיר הן של התקינה האירופית והן של התקינה האמריקאית (FDA), שהינה הרמה הגבוהה ביותר לבטיחות החולה.

 

מעבדות קמפוס הדסה עין כרם

מעבדות קמפוס הדסה עין כרם

פרופ' זאב רוטשטיין שיבח בדבריו את פעילותו של פרופ' משעני וציין כי נושא בטיחות החולה הינו אחד מהנושאים המרכזיים והחשובים עליהם יש לתת דגש היום ברפואה המודרנית, והוסיף כי מתקן הייצור החדש יאפשר זאת הלכה למעשה לאלפי המטופלים מידי שנה בהדסה וביתר בתי החולים הנזקקים למוצרי הרדיו תרופות.

יו"ר דירקטוריון ש.ר.י ויו"ר בתי החולים הדסה לשעבר, אבי בלשניקוב מסר כי הוא מברך על החלטת משרד הבריאות שהתקבלה לאחרונה לקדם תקינה מחמירה בתחום הרדיו תרופות בישראל, וכי הוא מצפה שבנושא זה, הקריטי לבריאות החולים תהיה אכיפה בלתי מתפשרת כנגד אלה הפועלים באופן לא מבוקר ועל פי תנאי הבטיחות המחמירים.

יו"ר האיגוד לרפואה גרעינית, ד"ר צבי בר סבר מסר בטקס כי חדרי הייצור החדישים של חברת ש.ר.י הינם ברמה הגבוהה ביותר ומהווים דוגמה לאיכות בכל הקשור לנהלי עבודה, טיוב ובקרת איכות.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר