האב הטרי מוחמד עם בנו הבכור ואחיו הקטן באינקובטור (צילום: דוברות הדסה)
האב הטרי מוחמד עם בנו הבכור ואחיו הקטן באינקובטור (צילום: דוברות הדסה)

ביום אחד בחדר הלידה בהדסה – אישה ילדה שלישייה והפכה לסבתא

השבוע נרשמה התרגשות בחדר הלידה כשאישה, בת 38, תושבת העיר העתיקה, אמא ל-8 ילדים, הפכה לראשונה לסבתא ולאחר כמה שעות - ילדה בעצמה שלישייה

פורסם בתאריך: 28.12.17 06:55

אישה, בת 38, תושבת העיר העתיקה, אמא ל-8 ילדים, ילדה השבוע בהדסה עין כרם שלישיית תינוקות – שעות  ספורות לאחר שנכדה הראשון נולד שם אף הוא. 

בהדסה מספרים כי האישה התבשרה במהלך ההריון כי היא נקלטה באופן טבעי עם שלושה עוברים – בשורה שהכתה את המשפחה בהפתעה גמורה. "זה היה הריון שבמהלכו כמובן שמרו עלי במחלקת נשים בהדסה, כי הוא מוגדר הריון בסיכון", היא מספרת בעודה מתאוששת במחלקת יולדות ג', מהניתוח הקיסרי. "את כל ילדיי הקודמים ילדתי כאן, אז אני מחוברת לצוות. במשך כל החודשים עברתי את הבדיקות לפי ההמלצה וההשגחה שלהם ונחתי הרבה, זה לא היה הריון פשוט והיו גם שבועות ארוכים שבהם אושפזתי במחלקת נשים בעין כרם".

כאשר נולד נכדה הראשון ביום שלישי השבוע, בן לבנה הבכור בן ה- 22 (סטודנט לחשבונאות ובינתיים עוזרו של האב בנגרייה המשפחתית), היא לא שיערה כלל כי תלד באותו תאריך. "כלתי ילדה בשבוע 38, שזה הזמן ההגיוני ללדת, ואני הייתי בשבוע 33 – זה עוד מוקדם ללדת, הייתי שמחה אם העוברים היו ממשיכים עוד קצת בבטן", היא מספרת בחיוך כשלצידה כלתה – גם יולדת טרייה, "אבל כמה שעות לאחר הלידה של כלתי התחלתי להרגיש צירים, הם התחזקו והיה ברור שנוסעים להדסה".

את היולדת ניתח פרופ' דוד מנקוטה, מנהל מחלקות היולדות וסיבוכי הריון בהדסה עין כרם, שגם ליווה אותה במהלך ההריון בסיכון: "מדובר בהריון ספונטני של שלישיה במהלכו אושפזה האם במשך מספר שבועות בהדסה עין כרם עקב סיבוך הריוני שחייב אותנו להשאירה באשפוז ובהשגחה צמודה במחלקה. המעקב והטיפול בה דרש השגחה מיוחדת של צוות רופאי סיבוכי הריון, אולטראסאונד, גניקולוגיה, רופאי תינוקות ומרדימים.

"היא ילדה בניתוח מורכב, אנו בהדסה מיומנים בסוגים שונים של לידות – גם המורכבות שבהן. נולדו לה 3 תינוקות במשקלים טובים, פגים בשבוע כמעט 34 שנמצאים בהשגחה במחלקת הפגים, במצב כללי טוב. היה משמח לגלות שבבוקר הניתוח שלה באותו בית החולים נולד נכדה הראשון, כך היולדת הפכה ביום אחד לאם של שלישיה , אם ל-11 ילדים בסך הכל, ולסבתא. שלומה של הסבתא הטריה טוב והיא מחלימה היטב. אנו מאחלים מזל טוב למשפחה".

(מימין) פרופ׳ דוד מנקוטה, מנהל מחלקות היולדות וסיבוכי הריון בהדסה עין כרם. (משמאל) האב הטרי מוחמד (צילום: דוברות הדסה)

(מימין) פרופ׳ דוד מנקוטה, מנהל מחלקות היולדות וסיבוכי הריון בהדסה עין כרם. (משמאל) האב הטרי מוחמד (צילום: דוברות הדסה)

בימים אלה מתאוששות הכלה והסבתא – שתי אמהות טריות, במחלקת היולדות, ומתכננות את החיים לאחר הלידה. זו עם תינוק ראשון וזו עם שלושה, כולם בנים, שהופכים אותה אם ל-11 וסבתא ל-1.

היולדת עוד מספרת כי "בבית כבר מחכים לי סטים של שלושה דברים מכל דבר, שלוש עריסות, שלוש שמיכות, והמון בקבוקים וכמובן כל האחים, אחד מהם בן שנה וחצי. את כולם ילדתי בהדסה, מרגישה כאן כבר כמו בבית, אני לקוחה קבועה".

בעניין העזרה בגידול התינוקות, אמרה: "זה נכון שהגדולים יוכלו לעזור לי, אבל אני בטוחה שאקח עזרה רצינית לפחות בהתחלה".

 

האב הטרי מוחמד עם בנו הבכור ואחיו הקטן באינקובטור (צילום: דוברות הדסה)

האב הטרי מוחמד עם בנו הבכור ואחיו הקטן באינקובטור (צילום: דוברות הדסה)

על גידול משותף של כל התינוקות יחד, היא לא מתחייבת. "לכל אחד בית משלו, והמון תעסוקה. אנחנו גרים קרוב זה לזה אז הקטנים יגדלו בקרבה אחד לשני, ועכשיו מחכה העבודה האמתית, כשנשתחרר מבית החולים. בינתיים מטפל בהם הצוות הנהדר בפגייה, הם מעדכנים אותי בכל יום מה שלומם ואיזו התקדמות הם עושים מבחינת נשימה עצמאית. לכל אחד יש כבר שם, בחרנו שמות כשהיו בבטן וידענו מי הוא כל עובר. בהתחלה סומנו כ-C,B,A ומהר מאוד כבר קראנו להם בשמות שלהם – יוסף, מוסא ועיסא".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר