הכותל המערבי (צילום: אוליבייה פיטוסי)
הכותל המערבי (צילום: אוליבייה פיטוסי)

יום הכיפורים תשע"ט בירושלים: גמר חתימה טובה

אלפי לוחמות ולוחמי מג"ב, שוטרים ושוטרות מתפרסים ברחבי העיר העתיקה ובשכונות; צוותי מד"א בכוננות מוגברת

פורסם בתאריך: 18.9.18 06:00

היום, שלישי, 18.9, ט' בתשרי, ערב יום הכיפורים, ומחר, רביעי, 19.9, יום הכיפורים תשע"ט בירושלים נרשמת כוננות מוגברת בכותל המערבי, בעיר העתיקה וברחבי העיר. רבבות מתפללים ומתפללות צפויים לפקוד את הכותל המערבי ואלפי מתפללות ומתפללים יפקדו את בתי הכנסת בירושלים. כבר בימים האחרונים הורגשה בכותל המערבי תנועה גדולה של מתפללים, שלקחו חלק באמירת סליחות מידי לילה בחצות.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


משטרת ירושלים נערכה בכוחות מתוגברים לקראת יום הכיפורים. שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב, כוחות תגבור ומתנדבים יתפרסו ברחבי העיר החל מיום שלישי, 18.9, לשמירת הסדר הציבורי והביטחון של אלפי היהודים הצפויים להגיע לרחבת הכותל המערבי; מתנדבי המשטרה יצוידו בכלי נשק לאבטחת בתי הכנסת באזור מגוריהם.

כבישים ברחבי העיר ייסגרו לתנועת כלי רכב. במשטרת ירושלים מציינים כי "המשטרה בשיתוף עם עיריית ירושלים, תקים מחסומים בדרכים הראשיות בהם שד' עוזי נרקיס, חיים בר לב ודרך חברון, למניעת זליגה ותנועה של כלי רכב משכונות מזרח ירושלים לכיוון מערב העיר. שוטרים ולוחמי מג"ב יוצבו בסמוך למחסומים למניעת הסרתם. וכן, ייפרסו בשכונות ובנקודות החיכוך למניעת אירועי הפרת סדר".


מחסום משטרתי (צילום: דוברות המשטרה)

מחסום משטרתי (צילום: דוברות המשטרה)


תנועת כלי רכב לכיוון הר הבית ובין שכונות מזרח ירושלים מצפון ומדרום תתאפשר אך ורק כדלקמן:

מצפון לדרום: שד' האוניברסיטה, ואדי ג'וז, דרך יריחו, דרך העופל לכיוון הר הבית.

ממזרח: מא-טור לשמואל בן עדיה, דרך יריחו, דרך העופל לכיוון הר הבית.

מדרום לצפון: מכיוון בית צפאפא למזמוריה, צור באהר, ג'בל מוכבר, סילוואן, דרך העופל, הר הבית.

כמו כן, כביש 1 ייסגר במחלף הארזים לכיוון סחרוב – התנועה תופנה לכיוון כביש 9 ומשם לצומת הגבעה הצרפתית.

צירי הגעה לבתי החולים יישארו פתוחים לרכבי חירום:

הדסה עין כרם – בגין, קוליץ, גבעת משואה עד צומת אורה וירידה לעין כרם.

שערי צדק – בגין, גבעת מרדכי, שמואל בייט שע"צ.

הדסה הר הצופים – שד' האוניברסיטה, בנימין מזר עד בית החולים.

בתוך כך, המשטרה קוראת לרוכבי האופניים לנהוג בבטיחות ובמשנה זהירות.


מחסום משטרתי (צילום: דוברות המשטרה)

(צילום: דוברות המשטרה)


גם במד"א ירושלים נערכו בכוננות שיא ליום הכיפורים. "מדי שנה, במהלך יום הכיפורים אלפי בני אדם נזקקים לשירותי מגן דוד אדום", מציינים השבוע במד"א ירושלים. "לאור כמות הפניות לשירותי מד"א ביום הקדוש ביותר בשנה, נערך מגן דוד אדום בכוננות מוגברת לקראת הצום. תחנות מד"א יתוגברו במהלך החג בחובשים, בפרמדיקים, באמבולנסים, בניידות טיפול נמרץ, באופנועי החירום של מד"א וברכבי בימבולנס, וזאת על מנת להיערך להענקת טיפול רפואי דחוף לחולים ונפגעים שיזדקקו לסיוע.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, קיים הערכת מצב בשיתוף מטה מד"א לקראת יום כיפור והנחה את מנהלי המרחבים לעמוד ברמת כוננות ג', שהיא הרמה הגבוהה ביותר, החל מערב יום כיפור ועד מוצאי החג.

במד"א מדגישים כי מדי שנה נתקלים צוותי מד"א, הנעים ברכבי החירום לקריאות ולבתי החולים בכל רחבי הארץ, בניסיונות לשבש את תנועת האמבולנסים ובכך עלולים להזיק לחיי אדם. במד"א מבקשים מהציבור לפנות את הדרך ולאפשר לאמבולנסים תנועה חופשית ובטוחה.

מדי שנה ביום הכיפורים, מגיעות למוקד החירום 101 של מד"א קריאות של למעלה מ- 2,000 בני אדם הנזקקים לסיוע וטיפול רפואי של צוותי מד"א. רבים מהמטופלים על ידי החובשים והפאראמדיקים של מד"א הינם הולכי רגל וילדים שנפגעו בכבישים בזמן רכיבה על אופניים רגילים וחשמליים, מתפללים שחשים ברע עקב הצום, ילדים ופעוטות שמשחקים ללא השגחת מבוגר סמוך לבתי הכנסת בזמן התפילה ונשים בהריון שאחזו אותן צירי לידה ויש להעבירן בדחיפות לבתי החולים.

גם השנה, בנוסף לצוותי מד"א בתחנות, לכונני מד"א הרכובים על אופנועים ולכונני מד"א הפזורים עם אמבולנסים ובימבולנסים בשכונות ובערים, ישהו חובשים ופאראמדיקים של מד"א המתפללים בבתי הכנסת ברחבי הארץ עם ציוד רפואי מתקדם (הכולל דפיברילטורים) ויוכלו להעניק טיפול רפואי מיידי, מהיר ואיכותי לצמים שיחושו ברע. כמו כן חובשים ופאראמדיקים של מד"א יוצבו ברחבת הכותל במהלך יום הכיפורים על מנת לתת מענה רפואי למתפללים הרבים שצפויים להגיע ולהתפלל במקום. במסגרת הערכות המוגברת יעמדו בכוננות גבוהה גם שני מסוקי מד"א, המשמשים לפינוי ולהצלת חיים באזורים מרוחקים, בצפון הארץ ובדרומה.

במד"א פונים לגבאי בתי הכנסת להכין מראש ובטרם כניסת החג מכשיר טלפון סלולרי חכם לחירום שימצא בבית הכנסת ויאפשר להזעיק את כוחות מד"א באמצעות קו החירום 101 או באמצעות אפליקציית 'מד"א שלי' המאפשרת בלחיצת כפתור חיוג אוטומטי למוקד החירום 101 של מד"א ואף מאפשרת לחובשים ולפרמדיקים במוקד לאתר את מיקומו המדויק של המקום ממנו מתקבלת הקריאה.


הכותל המערבי (צילום: דוברות מד"א)

הכותל המערבי (צילום: דוברות מד"א)


מדי שנה תקופת החגים מביאה עמה מחסור עונתי במנות דם, ועל מנת ששירותי הדם של מד"א יוכלו לספק מנות ומרכיבי דם לבתי החולים, יש צורך בתרומות של כל סוגי הדם, בדגש על סוג דם O ו- Rh שלילי מכל הסוגים  (O-, A-, B-, AB-). במד"א קוראים לציבור להגיע אל עמדות התרמות הדם של מגן דוד אדום שיוצבו בקניונים, באתרי התיירות, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ, ולתרום דם.

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 5643*

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדי שנה, מעניקים צוותי מד"א בכל רחבי הארץ טיפול רפואי מציל חיים לאלפי בני אדם הסובלים במהלך הצום מהתייבשויות והתעלפויות, נפצעים בכבישים ועוד. גם השנה, בעוד רבים מעם ישראל נמצאים בבתי הכנסת וילדים רבים שוהים בחוץ, יפעלו צוותי מד"א בכוננות גבוהה ביותר וזאת במטרה להציל חיים. בכל צורך רפואי שעלול להתעורר, ניתן להזעיק את צוותי מד"א בטלפון חירום 101 או באמצעות אפליקציית 'מד"א שלי'. אני מבקש לפנות את הצירים ולאפשר את תנועת האמבולנסים של מד"א בכבישים בבטחה במהלך יום הכיפורים. בשם עובדי ומתנדבי מד"א, אני מאחל לכל בית ישראל גמר חתימה טובה וצום מועיל וקל".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר