נינג'ה וסנפלינג בחומות העיר העתיקה, סוכת ירושלים (ראש העיר), פסטיבל ''ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: גורה ברגר, יעל הרמן, חיים טויטו, יח"צ הפסטיבל)
נינג'ה וסנפלינג בחומות העיר העתיקה, סוכת ירושלים (ראש העיר), פסטיבל ''ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: גורה ברגר, יעל הרמן, חיים טויטו, יח"צ הפסטיבל)

חול המועד סוכות 2023: מה עושים היום, חמישי, בירושלים? מגוון אירועים ופעילויות ברחבי העיר

אירועי חוצות, פסטיבלים, פעילויות טבע ואטרקציות נוספות. חול המועד סוכות 2023 - סקירת האירועים המסקרנים שמתקיימים היום, חמישי, ה' חול המועד, ברחבי ירושלים

פורסם בתאריך: 5.10.23 07:41

אז מה אתם עושים בחול המועד סוכות? נדמה שאת השאלה הזו אין ירושלמי (וישראלים בכלל) שלא פוגש. בטח לא מי שיש לו ילדים. אז מה עושים בחול המועד בירושלים? ההיצע מגוון ועשיר וכולל תערוכות לכל המשפחה, טיולים בטבע, פסטיבלים, תפילות מיוחדות, אטרקציות מגוונות וגם המון אירועים בחינם.

"כל העיר" ריכז עבורכם את כל מה שיש לראות ולעשות היום, חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, ברחבי העיר.

מתחילים לאירוע שמשלבים בין קודש לחול. כאלה שמצד אחד מהווים את קיום מצוות האושפיזין אך גם עמוסים בכל טוב תרבותי. מדובר על סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא, שהיא, כך מתדהרים בעיריית ירושלים, הסוכה הגדולה ביותר בעולם, עובדה שהיא לבדה שווה ביקור במהלך חול המועד סוכות. הסוכה תיבנה על שטח של 800 מ״ר ותארח עד 650 איש בו זמנית. מלאכת העבודה על הסוכה החלה שבועות ארוכים לפני החג, צוות של מהנדסים ומעצבים עמלו על תכנון הסוכה ועיצובה, גיבוש אמצעי הבטיחות ובחירת הקישוטים.

סיבות נוספות להגיע לסוכה היא ליהנות מאווירת החג, וממגוון רחב של מופעים ופעילויות לכל המשפחה. בסוכה יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים ולכל המשפחה, בהם הצגות ומופעי מוזיקה, מציאות מדומה, סדנת בלונים, חידון ירושלמי, מיכל הקטנה, תיאטרון אורנה פורת בהצגת 'מופע השטוזים', אביטל אדרי, אומן החושים אסף סולומון, החברים של ישי, הרכבים ירושלמיים, להקת פרחי ירושלים, משה פלד, אנדרדוס, רביב כנר, שולי רנד, חיים ישראל ועוד. פרטים נוספים באתר העירייה.
(סוכת ראש העיר. חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 23:00-10:30. כיכר ספרא. כניסה חופשית).


סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא (צילום: חיים טויטו)

סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא (צילום: חיים טויטו)


בסמוך לכיכר ספרא, במרכז ירושלים – בכיכר ציון, ברחוב יואל משה סולומון, בכיכר החתולות ובמדרחוב בן יהודה), תוכלי ליהנות מאירוע 'פס-תרבות', במסגרתו המרחב הציבורי במרכז העיר יהפוך למתחם תרבותי שוקק חיים, שבו יופיעו שחקנים בלבוש ססגוני, מיוחד, נגנים, פסלים חיים, תיאטרון בובות, אמני קרקס, תזמורות, להקות מחול ועוד.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 19:00-16:00. מרכז העיר. הכניסה חופשית)

חול המועד במוסדות תרבות

כאמור, גם מוסדות התרבות הרבים בירושלים יקיימו פעילויות מיוחדות, סדנאות ויציעו מגוון רחב של אופציות לבילוי. בסינמטק ירושלים יציעו לכם היום, חמישי, יממה מיוחדת של כולה הרפתקאות – מרתון סרטי אינדיאנה ג'ונס. עם הכשרון האדיר של שפילברג, הכריזמה של הריסון פורד ושפע של קסם קולנועי, הנכם מוזמנים להרפתקאות עם הארכיאולוג המיוחד והייחודי.
מרתון אינדיאנה ג׳ונס. יום חמישי, ה', חול המועד, 5.10.2023. הסינמטק. 90 שקלים לסדרה כולה. 

ממשיכים אל הגן הבוטני בגבעת רם יחזירו לימי חול המועד את האטרקציה של הקיץ – בוטניפלצת. הכרת מפלצות, סדנאות יצירה, על טבע וקיימות, סוכת מבקרים, הפעלות לכל המשפחה ועוד. במהלך הפעילות מוזמנים ההורים והילדים עם כל המשפחה להצטרף למסע להכרת הבוטניפלצות הייחודיות בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים ולהנות משלל פעילויות וסדנאות ייחודיות. בגן תוקם סוכה לרשות המבקרים בה יתקיימו סדנאות לילדים ולהורים.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 22:00-10:00, הגן הבוטני בגבעת רם. 40-25 שקל).


בוטניפלצת בגן הבוטני (צילום: תום עמית)

בוטניפלצת בגן הבוטני (צילום: תום עמית)


במוזיאון ארצות המקרא יחגגו את סוכות עם "איך שגלגל מסתובב" – סיור פעיל וחווייתי על כוחו של הגלגל ותנועת הסיבוב. לאחר הסיור נצא אל גינת המוזיאון להתנסות במגוון פעולות ויצירות סיבוביות, ולבסוף בבית המלאכה, ניצור ונעטר קערת השבעה אישית מחימר.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 10:30, 12:00. מוזיאון ארצות המקרא. 35-25 שקלים).


איך שגלגל מסתובב (צילום יח"צ מוזיאון ארצות המקרא)

איך שגלגל מסתובב (צילום יח"צ מוזיאון ארצות המקרא)


 

 

באתרי העיר העתיקה תוכלו ליהנות ממגוון רחב של היצע ופעילויות במהלך חול המועד, וזה מותאם לכך שמאות אלפים צפויים להגיע לאזור במהלך סוכות. האירועים במימון משרד ירושלים ומסורת ישראל ובהפקת פמ"י-החברה לפיתוח מזרח ירושלים. כך למשל, תוכלו ליהנות מסיורים עצמאיים בטיילת החומות (הצפונית, הדרומית, סובב חומות 360).
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 17:00-9:00. טיילת החומות. 10 שקלים).


סנפלינג על חומות העיר העתיקה (צילום: יעל הרמן)

סנפלינג על חומות העיר העתיקה (צילום: יעל הרמן)


ממשיכים עם הסנפלינג המטורף מהחומות שחוזר גם בחג סוכות 2023. מדובר, כמיטב המסורת, על עמדות סנפלינג לכל המשפחה מטיילת החומות הדרומית, באזור הר ציון. יש להצטייד בנעליים סגורות.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 16:00-10:00. טיילת החומות הדרומית. 40 שקלים).


נינג'ה סוכות בעיר העתיקה (צילום: גורה ברגר)

נינג'ה סוכות בעיר העתיקה (צילום: גורה ברגר)


מה עוד יש לעיר העתיקה להציע לכם? חגיגת נינג'ה ואשליות למרגלות החומה, כולל מתחם נינג'ה ענק במספר דרגות קושי, ולצידו מתחם פעילות (ללא תשלום) לכל המשפחה – הצגות מהאגדות, סדנאות יצירה ועמדות צילום סלפי עם תפאורות אשליות. גילאי 5 ומעלה.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 20:00-16:00. גן הפנינים – בין השער החדש לרחבת הדקלים. 10 שקלים לנינג'ה).

מותק של פסטיבלים


פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)

פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)


פסטיבל עין כרם חוזר – חגיגת מוסיקה ואמנות, דוכנים, יין וטעימות בעמק. אירועים וחגיגת כפר סביב סוכה קהילתית, בתים פתוחים, ביקורים בפינות חמד וסיורים. מתחם ילדים ומופעי ליצנות, קרקס וקסמים.
(חמישי-שישי, 6.10-5.10, עין כרם. כניסה חופשית)

קרן ירושלים ירוקה ועיריית ירושלים, בשיתוף שדולת ירושלים בת-קיימא מקיימות זו השנה שלישית בחול המועד את פסטיבל ״ירוק בפנים ובחוץ״. הפסטיבל מציע עשרות אירועים, פעילויות וסיורים ברוח ירוקה, בעשרות מוקדים ברחבי ירושלים חינם. האירועים, שיתקיימו במקביל במגוון מוקדים, מופקים על ידי מנהלים קהילתיים, מוסדות, ארגוני חברה אזרחית ואזרחים פרטיים. הפסטיבל מתקיים בהשראת הפורמט הנודע: "בתים מבפנים", ובו נוטלים חלק ארגונים ומיזמים ירוקים בירושלים, כאשר במקרה של "ירוק בפנים ובחוץ", ניתנת במה לארגונים ולמיזמים בירושלים, אשר תורמים ופועלים למען הקיימות העירונית ולהתמודדות עם שינויי האקלים.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, שעות משתנות. לוקיישנים שונים בעיר. פרטים נוספים באתר הפסטיבל).


פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)

פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)


סובב ירושלים

פארק השעשועים Magic Kass הממוקם במישור אדומים, ישיק במהלך חוה"מ סוכות מבוך מראות באורך של כ-100 מ', המכיל 18 פיתולים. המבוך מורכב ממספר דרכים רצופות ובתוכן עשרות השתקפויות, בהן יצטרכו העוברים להחליט היכן אפשר להתקדם והיכן לא כדאי ולראשונה תשולב טכנולוגיה שטרם נראה בעולם בשילוב השתקפויות של דמויות ותאורה ייחודית.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 22:00-10:00. 100 שקלים)

מתחם DCITY במישור אדומים יארח בחול המועד סוכות את יריד העיצוב הגדול בישראל עם מאות מותגים במבצעי ענק ומחירי עודפים. היריד, שאליו צפויים להגיע מעל חצי מיליון מבקרים.
(חמישי, ה' חול המועד, 5.10.2023, 22:00-9:00. כניסה חופשית)

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר