שמורת טבע עיינות צוקים , גן הבוטני, יס פלאנט, גן החיות (צילומים: רשות הטבע והגנים, צביה אדלר, שמואל כהן)
שמורת טבע עינות צוקים , הגן הבוטני, יס פלאנט, גן החיות (צילומים: רשות הטבע והגנים, צביה אדלר, שמואל כהן)

סיורים, הצגות וטבע פורח – מה עושים בשבת בירושלים?

סרט, הצגה טובה או פעילות במוזיאונים - רק אל תפספסו את פריחת החלמוניות הצהובות בגן הבוטני, הנה כל הפעילויות שיש בשבת

פורסם בתאריך: 2.11.17 13:33

מה עושים בשבת בירושלים? 4.11.17

 

במתחם התחנה הראשונה, תמצאו את "אקטיבי", גי'מבורי למגוון רחב של גילאים, בתוך מבנה מקורה שבו יש מתנפחים, משחקיית פליימוביל, פעלטון לגיל הרך, מתחם לפעילויות ספורט אתגרי, ועוד ועוד. מתאים לגילאי שנה ועד 12. כמו כן, בשעה 12:00 יתקיים – Saturday Noon Ja שבתות ג'אז בתחנה הראשונה עם להקת יחס חם.  הופעה של הרכב מיוחד שביחד יוצרים מוזיקה מרקידה ומלבבת.

מתחם התחנה הראשונה, שבת, 11:00-20:00, דוד רמז 4 , הכניסה חופשית.

 

מתחם התחנה הראשונה. (צילום: דודי סער)

מתחם התחנה הראשונה. (צילום: דודי סער)


 

בסינמטק ירושלים יוקרנו מגוון סרטי אנימציה כחלק מפסטיבל האנימציה הבינלאומית בירושלים AniNation, לאורך כל השבת. משעות הבוקר יוקרנו סרטים שנעשו על ידי יוצרים מהארץ ומחו"ל. "אגדת המלך שלמה"- ההקרנה בנוכחות הבמאי חנן קמינסקי שישוחח עם הקהל לפני ההקרנה. באנימציית דו ממד מושקעת ועשירה, נפרש לפני הצופה משולש אהבה תנ"כי, בין המלך שלמה הצעיר, מלכת שבא והנסיכה הערבייה נעמה. השלושה מאחדים כוחות כדי להתגבר על השד הנורא אשמדאי, לעצור את ניסיון ההשתלטות שלו על ירושלים ולסכל את מזימתו למשול בעולם.

סינמטק ירושלים, דרך חברון 11, 17:00, עלות 39 שקלים.

 

אגדת המלך שלמה, סרטו של חנן קמינסקי (צילום: אולפני סנובול ירושלים)

אגדת המלך שלמה, סרטו של חנן קמינסקי (צילום: אולפני סנובול ירושלים)

  

יס פלאנט. שבת משפחתית ביס פלאנט ירושלים – סוגרים את השבוע בכיף עם הופעות ופעילויות וסדנאות תוססות ומדליקות שמתחלפות מידי שבוע ומתאימות לכל המשפחה.

יס פלאנט ירושלים, רחוב נעמי 4, 12:00. הכניסה חופשית.

(צילום: שמואל כהן)

(צילום: שמואל כהן)


 

בתיאטרון הקרון שבגן הפעמון עולה השבת ההצגה "הצייר והציפור" היה היה צייר מוכשר. בכל יום היה נכנס אל הסטודיו שלו ומצייר ציורי נוף, ציורי טבע דומם, דיוקנאות ועוד. יותר מכל יצירותיו אהב הצייר ציור אחד יחיד ומיוחד – את הציור של הציפור. ציפור צבעונית, יפהפייה, מיוחדת, דמיונית. פרנסתו של הצייר הייתה דלה ואך בקושי הספיקה למחייתו ועל כן נאלץ למכור את הציור של הציפור  לעשיר מופלג. הציפור נמלטת מביתו של העשיר ועושה את דרכה הארוכה והפתלתלה בחזרה אל בית הצייר שייצר אותה.

 אולם הבית של תיאטרון – גן הפעמון , 11:00, מחיר 45 שקלים, בהצגת כרטיס ירושלמי,  35 שקלים.

 

תיאטרון הקרון (באדיבות: תיאטרון הקרון)

תיאטרון הקרון (באדיבות: תיאטרון הקרון)


 

מוזיאון המדע. יש הרבה סיבות טובות לבוא למוזיאון המדע ע"ש ברנרד בלומפילד ירושלים: תערוכות במגוון תחומים שמיועדות לטווח רחב של גילאים. בתערוכות מספר רב של מוצגים פעילים שמזמינים את המבקרים לגעת בהם ולהפעילם. התערוכות מציגות את המדע והטכנולוגיה כרלבנטיות לחיי היומיום וכחלק מתרבות האדם. ביניהם: סדנה התנסותית חווייתית – "ממתקים מן הטבע", מי לא אוהב סוכריות גומי צבעוניות ומתוקות? בסדנא יכינו המבקרים סוכריות גומי טעימות ובריאות שהילדים יוכלו לטעום. הסדנה מגיל 6+ בליווי הורה/מבוגר. בשעות: 11:30, 13:30, 15:30.

 מוזיאון המדע ע"ש ברנרד בלומפילד ירושלים, שדרת המוזיאונים סמוך לאוניברסיטה העברית בגבעת-רם, שבת 10:00- 17:00, מחיר למבוגר ולילד 45 שקלים, כניסה חינם עבור ילדים מתחת לגיל 5.

מוזיאון המדע (צילום: אבי חיון)

מוזיאון המדע (צילום: אבי חיון)


 

גן החיות התנ"כי. במהלך השבת של גן החיות התנ"כי ישנן האכלות תכופות של פינגווינים, שימפנזים, דובים ועוד מגוון חיות גדולות וקטנות. עמדת מידע על מארג המזון באפריקה – מעגל החיים באפריקה, נמצאת ליד הכניסה למתחם "סיפורה של טיפה". פעילה בשעות 11:00- 13:30 ו- 14:15- 17:00.

בגן החיות לילדים יתקיימו מפגשים עם בעלי חיים ידידותיים בכיתת ה"בית חי" בשעות 17:00-11:00 מידי שעה. מתחם הליטוף של העיזים והכבשים פתוח לקהל במהלך כל היום. אקווריום ישראל ירושלים פתוח לסיורי הרצה. משך הסיורים הינם 90 דקות ועלותם 40 שקלים. קניית כרטיסים מראש לאקווריום באתר גן החיות.

 גן החיות התנ"כי, דרך אהרון שולוב 1, פארק מנחת, 10:00- 18:00 מחיר: 42 שקלים לילד, 55 שקלים למבוגר.

 

האכלת פינגווינים בגן החיות התנ"כי (צילום: יערה פורסט תמרי)

האכלת פינגווינים בגן החיות התנ"כי (צילום: יערה פורסט תמרי)


 

הגן הבוטני האוניברסיטאי – הזדמנות נדירה ליהנות מהחלמוניות הפורחות בגן הבוטני בגבעת רם. הפריחה בגן הבוטני בגבעת רם החלה עם בוא הסתיו. מזג האוויר הנעים בימים אלו מעניק הזדמנות מצוינת לבקר עם כל המשפחה בגן לטייל בחלקות השונות, ליהנות ממשחקים עם הילדים בשביל התגליות ומפריחת החלמוניות הצהובות – אחד מהפרחים הגדולים והמרשימים ביותר הגדלים בארץ, שאף חובב טבע או גינון לא נשארים אדישים אליו. פרחי הענק הצהובים צצים מהקרקע ומפתיעים ביופיים בכל פעם מחדש. בעונה זו פורחות החלמוניות בגן הבוטני בירושלים.

הגן הבוטני האוניברסיטאי, זלמן שניאור 1, מחיר: 35 שקלים, ילד ירושלמי בלווי הוריו: חינם עם הצגת ת.ז. שעות: 17:00-9:00

חלמוניות בגן הבוטני (צילום: צביה אדלר)

חלמוניות בגן הבוטני (צילום: צביה אדלר)


 

מוזיאון ארצות המקרא מציג את התערוכה "פנינים קלאסיות" – בתערוכה מוצגות שכיות חמדה מרחבי המגף האיטלקי – פסלי שיש רומיים, כדים אפוליים מעוטרים וחפצי קבורה אטרוסקיים מן המאה השביעית לפנה"ס עד למאה השנייה לספירה.

מוזיאון ארצות המקרא, שמואל סטפן וייז 21, עלות: 44 שקלים למבוגר, 22 שקלים לילד. 14:00-10:0

מוזיאון ארצות המקרא (צילום: מגד גוזני)

מוזיאון ארצות המקרא (צילום: מגד גוזני)


 

רשות הטבע והגנים מזמינה את הקהל הרחב לשלל פעילויות באזור ירושלים והסביבה:

בית גוברין – באמפיתיאטרון המרשים של עיר בני החורין שבגן לאומי בית גוברין יחכו לכם שניים להנעים את הביקור באתר: מדריך ונגן. המדריך ייקח אתכם אל עולם הגלדיאטורים: המשימה, החששות, וההתמחות של האנשים שנלחמו זה בזה ובחיות טרף ושעשעו את ההמונים הרומאים. אתם מוזמנים לדרוך על זירת הקרבות (הארנה), לראות מהיכן הגיחו חיות הטרף ולהתרשם מנקודת הפולחן שבה התפללו הלוחמים וייחלו להישאר בחיים. בהמשך תוכלו להתרשם ממבנה כנסייה ומבית מרחץ ומשרידים צלבניים אחרים, ולקנח במגרש משחקים מן העת העתיקה. הנגן ימתין לכם באחת מפינות הגן הנסתרות ויוסיף אווירה לחוויה המיוחדת שבמקום.

גן לאומי בית גוברין – מתחם עיר בני החורין, ההדרכות יצאו בשעות: 11:00, 13:00. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ( מבוגר 28 שקלים, ילד 14 שקלים), חינם למנויים.

הרודיון.  סיור במקום שבו בחר המלך הורדוס הגדול להקים את אחוזת הקבר שלו ונתן לו את שמו. נהנה מתצפית נוף מרהיבה למדבר יהודה וירושלים, נבקר בארמון מבוצר, נרד למאגרי המים ונתרשם משרידי קבר הורדוס שנחשפו לאחרונה באתר.

גן לאומי הרודיון, שעה 12:00, הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ( מבוגר 29 שקלים, ילד  15 שקלים), חינם למנויים.

 

גן לאומי הרודיון (צילום: רשות הטבע והגנים)

גן לאומי הרודיון (צילום: רשות הטבע והגנים)

 

שמורת הטבע עינות צוקים.  סיור לכל המשפחה בשמורה החבויה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. הסיור הראשון ייצא למסלול הארוך אל הבריכות החדשות, מומלץ להקדים. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.

שמורת טבע עיינות צוקים, בשעות 10:00, 12:00 ו- 14:00. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר (מבוגר 29 שקלים, ילד  15 שקלים), חינם למנויים.

שמורת הטבע עיינות צוקים (צילום: רשות הטבע והגנים)

שמורת הטבע עינות צוקים (צילום: רשות הטבע והגנים)

לעוף עם הציפורים – בשמי ישראל חולפות כעת מאות אלפי ציפורים שעושות את דרכן מאירופה לאפריקה. חלקן הגדול יעצרו אצלנו למנוחה ולתדלוק לפני ההמראה ליעד הבא. שמורות הטבע עינות צוקים מהוות תחנה חשובה לאותן ציפורים הבוחרות לנדוד מעל בקעת הירדן וים המלח. לכבוד הנדידה הגדולה נערוך טיבוע ציפורים וסיורים לכל המשפחה בשמורה החבויה. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.

שמורת טבע עיינות צוקים, בין השעות11:00-9:00 יצאו סיורים כל שעה עגולה ובמהלכם נקיים פעילות טיבוע הציפורים. בנוסף יצאו סיורים לשמורה החבויה ללא פעילות טיבוע בשעות: 12:00 ו-14:00. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ( מבוגר 29 שקלים, ילד  15 שקלים), חינם למנויים.

מצלמים חוקרים בטבע – בשיאה של עונת הנדידה, בזמן שנווה המדבר מתעורר לחיים לקול הציפורים שעוצרות במקום בדרכן לאפריקה, נצא לחקור ולגלות את השמורה וליהנות מחוויית צילום בטבע במצלמת הטלפון הנייד שלכם. בפעילות יהיו סיור מודרך, מפגש עם צפר, וטיבוע.

שמורת טבע עינות צוקים, ימי שבת בהרשמה מראש בטלפון 3639*. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר (מבוגר29 שקלים, ילד  15 שקלים), חינם למנויים.

שמורת טבע עיינות צוקים (צילום: יח"צ)

שמורת הטבע עינות צוקים (צילום: יח"צ)

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר