בית הספר ברנדט (צילום: יח"צ)
בית הספר ברנדט (צילום: יח"צ)

וידאו – אושרה העברת בית הספר ברנדט בנוה יעקב לחרדים

מאבק ההורים של בית הספר ברנדט בנוה יעקב נכשל: ועדת ההקצאות העירונית אישרה היום, שלישי, את העברת מבנה בית הספר למגזר החרדי ברוב של 6:8

פורסם בתאריך: 24.10.17 18:09

ועדת ההקצאות העירונית אישרה היום, שלישי, ברוב של שמונה חברי ועדה מול שישה, את העברת מבנה בית הספר ברנדט בנוה יעקב למגזר החרדי בירושלים. המהלך אושר על אף מאבק ההורים למניעת מעבר בית הספר הממלכתי דתי ברנדט, שפועל בשכונה כ-40 שנה. לאישור העברת בית הספר התנגדו חברי סיעת התעוררות.

 

כזכור, במהלך חודשי הקיץ, טרם פתיחת שנת הלימודים,  הורי בית הספר ברנדט בנוה יעקב פתחו במאבק נגד החלטת העירונית להעביר את מבנה בית הספר למסגרת לימוד חרדית. חלק מההורים הגישו עתירה, באמצעות עו"ד יוסי חביליו, נגד ההחלטה ובית המשפט המחוזי החליט בעניין להשהות את העתקת בית הספר, לטובת מסגרת לימוד חרדית וזאת לקבלת פסק דין סופי בעתירה.

 

 

אל המהלך העירוני להעברת בית הספר בנוה יעקב למגזר החרדי התנגדו בעירייה גם גורמים בתוך הקואליציה, בראשם סגן ראש העיר עופר ברקוביץ (התעוררות) והמשנה לראש העיר דב קלמנוביץ (הבית היהודי). בין השאר אמר קלמנוביץ בעבר כי "הכנסת תלמידות בית יעקב לבית הספר הממ"ד, שקיים 40 שנה, עוד טרם החלטת בג"ץ מראה כמה אין רצון לשיח אמיתי בין העירייה לאוכלוסיות בעיר. הציונות הדתית נדחקת מהעיר".

 

כמו כן, גם ברקוביץ התבטא בנושא כשאמר בעבר בין השאר כי "הסכם החלוקה של ראש העיר ממשיך לפגוע בצביון השכונות, ובפרט נפגעת הציונות הדתית. מצבו של בית ספר שפ"ע, אליו הונחו תלמידי ברנדט לעבור, איננו מוכן בלשון המעטה לקלוט תלמידים. המהלך המאוחר, שאינו תואם עם ההורים בזמן, הוא מהלך שפוגע במשפחות רבות בנוה יעקב שלא לצורך, כאשר מתבצעת בנייה לבית ספר חרדי גדול במקביל. אני בעד לתת מענה לכולם, אבל מדוע על חשבון אוכלוסיה אחרת?".

בית הספר ברנדט (צילום: יח"צ)

בית הספר ברנדט (צילום: יח"צ)

מהעירייה נמסר הערב, שלישי: "אישור הוועדה חתם תהליך  שתם ונשלם כבר בחודש אוגוסט. יצוין כי בית הספר הממ"ד נישאר בשכונת נוה יעקב ללא כל שינוי באופיו והוא פועל  ממבנה סמוך (700 מטרים ממבנה בית הספר הקודם) ומאפשר צמיחה ותנאים טובים יותר לתלמידים. כזכור, עיריית ירושלים נערכה לסבב מבני החינוך בנוה יעקב ובכך נדחו כל הניסיונות למנוע היערכות מיטבית ונכונה לפתיחת שנת הלימודים לרווחת כל ילדי העיר והנושא אושר הן על ידי בית המשפט והן על ידי משרד הפנים. בית המשפט קיבל את הטענות וההנמקות של העירייה וקבע כי החלטת העירייה נועדה להיטיב את תנאי הלימוד של מספר רב של תלמידים, הלומדים כעת בתנאים לא נאותים וכי קצב צמיחתו של בית הספר אינו מצדיק את הותרתו במבנה הנוכחי. ההחלטה התקבלה תוך ניהול שיח אינטנסיבי בין העירייה ובין ועד ההורים של בתי הספר. יצויין כי ההחלטה התקבלה בשיתוף והסכמת ועד הורי בית הספר ברנדט, הגרעין התורני בנוה יעקב, רשת שעלים ונציגות בית הכנסת של העדה האתיופית".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר