(צילום: אולפני האומה)
(צילום: אולפני האומה)

בנייני האומה נכנס לעולם הפקות הטלוויזיה ולמטאברס: נפתחו אולפני ענק לאנימציה, כנסים וירטואליים ועוד

חברת מזמור הפקות בהנהלת דניאל לנקרי יחד עם איש התקשורת קוה שפרן הקימו במרכז הקונגרסים את מתחם "אולפני האומה" המתפרס על כ-400 מ"ר ובו לראשונה בישראל טכנולוגית לכידת תנועה -MOTION CAPTURE שעם מצלמות אופטיות וחליפות מעקב מייצרת אנימציה בשידור חי, אווטארים ואנשים דיגיטליים

פורסם בתאריך: 18.5.22 11:45

בנייני האומה ירושלים נכנס לעולם הפקות הטלוויזיה ולמטאברס: מרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה ירושלים בשיתוף פעולה עם חברת מזמור הפקות וחברת 'להופיע להשפיע' משיקים את "אולפני האומה – ירושלים". אולפני האומה ירושלים תוכננו ונבנו בהשקעה של מיליוני שקלים עם הציוד המתקדם ביותר בתעשייה ועם טכנולוגיה ייחודית שמאפשרת הפקות ויצירה חדשה שמתאימה לעולמות המטאברס, והפקות וירטואליות שנחשבות לעתיד של האינטרנט והטלוויזיה. אולפני האומה יעבדו במספר תחומים.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


MOTION CAPTURE – אנימציה לכל סיטואציה ובשידור חי
אולפני האומה כוללים טכנולוגיית לכידת התנועה שבעזרתה ניתן "ללכוד" תנועה של דמות, להפוך אותה ל-DATA (מידע) אשר אותו מזרימים לדמות גרפית (אווטאר) המוצגת על המסך. באולפנים 16 מצלמות מעקב אופטיות וחליפות מעקב למספר שחקנים בו זמנית.

לכידת תנועה נחשבת אחת הטכנולוגיות המתקדמות והמהירות ביותר ליצירת אנימציה והיא "חוסכת" חודשים של עבודת עריכה של צוותי אנימציה שאמורים "לצייר" את תנועת הדמות. האנימציה התלת מימדית שיוצרות המערכות מאפשרות "שידור חי" של אנימציה לאירועים או ליצירת סדרות וסרטי אנימציה וכן לעולמות הגיימינג והמטאברס.

המצלמות האופטיות באולפני האומה לוכדות במדויק את התנועה של כל שחקן או מנהל שלובש את החליפה המיוחדת והופכת אותו בשידור חי לאווטאר מונפש שמחקה את כל תנועה שעושה לובש החליפה ומציבה אותו בכל עולם ממשי או וירטואלי. המערכת הייחודית גם כוללת קסדות שמצלמות את פני הדמות ולוכדות את הבעות הפנים האמיתיות שמועתקות לדמות הווירטואלית.  מספר חברות הפקה, אנימציה וגיימינג כבר החלו לבחון ולערוך פיילוטים להפקות חדשות באמצעות טכנולוגית המעקב האופטית אשר הינה היחידה מסוגה בישראל.


(צילום: אולפני האומה)

(צילום: אולפני האומה)


יוצרים אנשים דיגיטליים
באמצעות לכידת התנועה יצרו באולפני האומה גם אנשים דיגיטליים למגוון צרכים: גיימינג, אנימציה, מציאות מדומה, חינוך ועוד.  אנשים דיגיטליים ואווטארים הינו תחום שנמצא בצמיחה עולמית מואצת בין היתר לאור חזון המטאברס ופיתוחי העולמות הווירטואליים של ענקיות הטכנולוגיה העולמיות ולצד הפיכתה של ישראל ל"מעצמת גיימינג".  כבר כיום ישנם מקומות רבים שבהם אנשים דיגיטליים מתקשרים עם לקוחות ומהווים הפנים של הארגון ברשתות החברתיות ובעלומות הווירטואליים.

בבניני האומה בוחנים כעת גם את האפשרות שחלק מהכנסים שנערכים במקום יהיו בעתיד בהנחיה של פרזנטורים דיגיטליים שיופיעו על במות הכנסים. גם האפשרות לעלות על הבמה דמויות היסטריות מהעבר נכללת בסל השירותים החדש שבניני האומה יציעו לכנסים ולוועידות. אולפני האומה יאפשרו גם לייצר הפקות המשלבות מציאות מדומה, עם העולם האמיתי בה מגיש דיגיטלי יראיין את אורחי הכנס.

צילומי חוץ באולפן – הבימאי שולט בשקיעת השמש
בנוסף, בצדו האחד של האולפן נבנה קיר ווידאו (VIDEO WALL) מעוקל בגודל של כ-50 מ"ר עם רזולוציה גבוהה במיוחד. הקיר המרכזי באולפן בגודל של 3.5*7 מ"ר ובשני הצדדים, שני קירות נוספים בגודל של 3.5*3.5 מ"ר. קירות אלו ניידים וניתן יהיה להתאים אותם לדרישות ההפקות השונות.

על קיר הווידיאו באולפני האומה מקרינים כל מרחב וירטואלי או ממשי וכך ניתן לצלם באותו יום צילום מספר לוקיישנים ואפילו לשלוט בתנאי התאורה או לשלוט בשקיעת השמש. בתעשייה מסבירים שקיר הווידאו שמקיף את השחקנים בסצנה מייתר את הצורך ב"מסך ירוק", מייצר תאורה ריאליסטית ומאפשר לצלמים ולבימאים לראות בזמן אמת כיצד נראים הצילומים ולקצר את העריכות ולצלם בכל לוקיישן. הפקות וירטואליות אלו שכבר מתרחשות ברחבי העולם מאפשרות לצלם סצנות בתנאים מותאמים ונשלטים ומספקות תחליף מצוין לימי צילום  חוץ מורכבים.

לכל כנס יש אולפן מלווה
אולפני האומה הוקמו גם כחלק מלקחי הקורונה שהמחישה את הצורך ביצירת כנסים היברידים. האולפנים שקמו באחד מאולמות הענק של מרכז הקונגרסים ישתלבו כבר בחודשים הקרובים בוועידות והכנסים הרבים המתוכננים במקום.

לכל אירוע במרכז הקונגרסים תוצע חבילה של "אולפן מלווה". בדומה לאירועי ספורט וחדשות גדולים המוקד יהיה האירוע הפיזי, אך לצידו יפעל האולפן שיתווך את האירוע לצופים מהבית. כך הכנסים יהפכו להיברידים וכל אירוע ישודר גם אונליין בדיגיטל. במהלך הכנסים, לצד השידור מהאולמות דרך אולפן יערכו במקום ראיונות עם באי הכנס, הרחבות, דיווחים וסיכומים ואף יעלו לשידור גורמים ממקומות שונים בארץ ובעולם.

כל סוגי ההפקות החדשים יהיו לצד צילום ושידור הפקות טלוויזיה מסורתיות בהם מתמחה מזמור הפקות אשר באולפניה משדרים כיום את הפקות ערוצי הברודקאסט וביניהם: אקס פקטור, הזמר במסכה ועוד. לצורך כך צוידו אולפני האומה במיטב הטכנולוגיה להפקות טלוויזיה כולל ציוד צילום, תאורה, חדרי בקרה, סאונד, תקשורת וכדומה.

מתחם האולפנים המתפרס על כ400 מ"ר כולל גם חדרי הפקה, חדרי עריכה, חדרי עיצוב, חדרי VIP איפור' הלבשה וחדרי ישיבות ויכיל קהל של עד 150 איש בזמן הצילומים. לרשות לקוחות האולפנים תינתן גם המעטפת של מזמור הפקות המפעילה ניידות שידור  לווייניות, אולפנים נוספים ברחבי הארץ עם עשרות אנשי צוות בהתאמה לצורך של כל אירוע וניסיון בינלאומי רב שנים.

אלכס אלטר, ממלא מקום מנכ"ל בנייני האומה: "פתיחת האולפן החדש עם טכנולוגיות מתקדמות בבנייני האומה משתלב עם האסטרטגיה העסקית החדשה של החברה, אותה אנו מובילים בשנה האחרונה, של מעבר מבית מארח, לבית מארח ויוזם של כל סוגי אירועים. פתיחת האולפן החדש ירחיב את היקפי הפעילות של החברה ללקוחות חדשים, יפעל במקביל לכנסים הנערכים בבנייני האומה, ויעשיר אותם במדיום טלוויזיוני נוסף הניזון ומזין את הכנס".

דניאל לנקרי, הבעלים של חברת מזמור הפקות ובעלים שותף באולפני האומה: "עולם המדיה הטלוויזיוניות והדיגיטלית משתנה במהירות. הטכנולוגיה מתקדמת ופותחת אין סוף אפשרויות במגוון עצום של תחומים. אולפני האומה ירושלים נותנים מענה לאתגרים הטכנולוגים והיצירתיים החדשים ואני מקווה שבכך יתרמו להפיכתה של ירושלים למרכז חשוב בתחומים אלו".

קוה שפרן, מנכ"ל ובעלים שותף באולפני האומה: "מודה לראש העיר משה לאון ולמיזם לקולנוע ולטלוויזיה ולרשות לפיתוח ירושלים על התמיכה בהקמת האולפנים שיביאו יצירה ותעסוקה לעיר. גאים להביא לישראל את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם כדי לאפשר הפקות פורצות דרך לתעשיית הקולנוע, הטלוויזיה, האנימציה והעולמות הווירטואליים".


מחפשים דירת גן בירושלים? היכנסו ללוח הנדל"ן של "כל העיר"


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. דישראלי

    מתי ישפצו האולם הגדול? ממש לא ברמה של עיר הבירה..

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר