פרופ' תמיר שפר (צילום: רועי שור)
פרופ' תמיר שפר (צילום: רועי שור)

האוניברסיטה העברית: לאחר שש שנים כדיקן הפקולטה למדעי החברה – פרופ' תמיר שפר נבחר לכהן כרקטור

פרופ' שפר יכנס לתפקידו באוקטובר 2022 והוא יחליף את פרופ' ברק מדינה, שמכהן כרקטור משנת 2017. "תמיר הוא חוקר ומורה מצטיין", אומר פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה

פורסם בתאריך: 24.5.22 12:45

פרופ' תמיר שפר נבחר לרקטור האוניברסיטה העברית על ידי סנאט האוניברסיטה. פרופ' שפר משמש בשש השנים האחרונות בתפקיד דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית בירושלים. תחום המחקר שלו הוא תקשורת פוליטית השוואתית ודיגיטלית. בין היתר, הוא חוקר את ההשלכות הכישורים של פוליטיקאים בזירת התקשורת הפוליטית ומחוצה לה.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


באוניברסיטה העברית מספרים כי "פרופ' שפר מוביל מספר קבוצות מחקר בינלאומיות של חוקרי תקשורת פוליטית, ובמסגרת זו הוא חוקר בשני העשורים האחרונים, כיצד משפיעים גורמים כמו מבנה המערכת הפוליטית וחוזקה של הדמוקרטיה על תהליכים פוליטיים ותקשורתיים".

ל"כל העיר" נמסר כי "באוניברסיטה העברית הוביל שפר את מעבדת המחקר של תקשורת פוליטית דיגיטלית, המתמקדת בפיתוח שיטות חדשות לניתוח טקסטואלי ממוחשב של נרטיבים פוליטיים תוך התבססות על מודלים של למידה עמוקה. כדיקן הפקולטה למדעי החברה הוא הצעיד את הפקולטה למעמד בינלאומי מוביל, ולהפיכתה למבוקשת מאד לחוקרים מעולים ולסטודנטים מצטיינים".

שפר יחליף את פרופ' ברק מדינה, רקטור האוניברסיטה ב-5 השנים האחרונות, אשר הוביל באוניברסיטה שורה של רפורמות שתרמו רבות לקידום המחקר וההוראה באוניברסיטה, לחיזוק הקשר האישי בין חברי הסגל לסטודנטים, קידום רב-תרבותיות ומגוון באוניברסיטה, כמו גם קידום שוויון מגדרי, לסביבה שוויונית ומכבדת. "במסגרת תפקידו שופרו באופן דרמטי תנאי המחקר במעבדות, הורחבו מערך המלגות והתמיכה הכספית בסטודנטים", מציינים באוניברסיטה העברית. "מדינה שם דגש גם על קידום הקשרים שמחוץ לאוניברסיטה, ובכלל זה חיזוק הקשר עם גורמי ממשל, עם המגזר העסקי ועם ארגוני החברה האזרחית. בתקופת כהונתו, חזרה האוניברסיטה העברית למעמדה כמוסד האקדמי המוביל בישראל ואחד מ-90 המובילים בעולם".

פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה, בירך על המינוי: "תמיר הוא חוקר ומורה מצטיין. בהובלתו, הפקולטה למדעי החברה הצטיינה בניהול קשוב ויעיל, והוא תרם תרומה מכרעת לכך שהפקולטה הפכה למקום מפגש אטרקטיבי לחוקרות, חוקרים, סטודנטים וסטודנטיות. בהזדמנות זו אני רוצה להודות מעומק ליבי לפרופ' ברק מדינה שהוביל את האוניברסיטה להישגים יוצאי דופן בתחום המחקר וההוראה, תוך הצבת ערך המצויינות כערך עליון".

 


מחפשים דירת גן בירושלים? היכנסו ללוח הנדל"ן של "כל העיר"


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר