נינג'ה וסנפלינג בחומות העיר העתיקה, סוכת הנשיא בסימן ספורט, פסטיבל ''ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: גורה ברגר, יעל הרמן, חיים טויטו, יח"צ הפסטיבל)
נינג'ה וסנפלינג בחומות העיר העתיקה, סוכת הנשיא בסימן ספורט, פסטיבל ''ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: גורה ברגר, יעל הרמן, חיים טויטו, יח"צ הפסטיבל)

חול המועד סוכות 2023: מה עושים היום, שלישי, בירושלים? מגוון אירועים ופעילויות ברחבי העיר

אירועי חוצות, פסטיבלים, פעילויות טבע ואטרקציות נוספות. חול המועד סוכות 2023 - סקירת האירועים המסקרנים שמתקיימים היום, שלישי, ג' חול המועד, ברחבי ירושלים

פורסם בתאריך: 3.10.23 08:59

אז מה אתם עושים בחול המועד סוכות? נדמה שאת השאלה הזו אין ירושלמי (וישראלים בכלל) שלא פוגש. בטח לא מי שיש לו ילדים. אז מה עושים בחול המועד בירושלים? ההיצע מגוון ועשיר וכולל תערוכות לכל המשפחה, טיולים בטבע, פסטיבלים, תפילות מיוחדות, אטרקציות מגוונות וגם המון אירועים בחינם.

"כל העיר" ריכז עבורכם את כל מה שיש לראות ולעשות היום, שלישי, ג' חול המועד, 3.10.2023, ברחבי העיר.

מתחילים באירועים שמשלבים בין קודש לחול. כאלה שמצד אחד מהווים את קיום מצוות האושפיזין אך גם עמוסים בכל טוב תרבותי. מדובר על סוכת הנשיא, שהשנה תארח את תושבי ותושבות ירושלים (וישראל בכלל) תחת הנושא "ספורט המשחק של כולנו" (בשיתוף משרד הספורט). המבקרים והמבקרות בסוכה של הנשיא יצחק הרצוג ורעייתו מיכל יוכלו ליהנות ממסלול נינג'ה ייחודי, כדור שער פראלימפי, מופע אקרובטיקה קומי, קיר גרפיטי גדול במיוחד, משחקים, הפעלות ועוד מגוון פעילויות וחוויות.

הסוכה תקושט בעיצובים מקוריים המבטאים את ערכי הספורט בענפיו השונים, ובמהלך היום ייצאו נשיא המדינה ורעייתו לברך את אורחיהם בברכת חג שמח ושנה טובה. לאורך היום ישתתפו המבקרות והמבקרים בפעילויות שידגישו את 'כללי המשחק הקבוצתי' ויבטאו את ערכי הסובלנות, שמירת הגבולות בספורט, שוויון הזדמנויות, הגינות ושילוביות של אוכלוסיות מגוונות בספורט.

בין הפעילויות במתחם, ייהנו המבקרים מהצגה המדמה מפגש היסטורי מיוחד בין יצחק נבון, נשיאה החמישי של מדינת ישראל ושר התרבות, לבין חיים הרצוג, נשיאה השישי של מדינת ישראל ואף אלוף באגרוף, בו משוחחים השניים אודות חזונם באשר לעתיד הספורט הישראלי. כמו כן, ייחשפו המבקרים לענפי הספורט השונים, ויוכלו להתנסות במגוון פעילויות, כך למשל יוכלו להתחרות במסלול נינג'ה ייחודי אשר יוקם בגינת בית הנשיא.

עוד בסוכת הנשיא: מופע אינטראקטיבי, המציג מחלוקת ספורטיבית בדרכי שלום, בין אוהדים במגרש הכדורגל. עוד באירוע, תחנות המסבירות על אמנת הספורט לספורט הוגן וידידותי, על קידום מעמד האישה בספורט ועל ייצוג בספורט פראלימפי.

פעילות חוויתית נוספת תהיה במשחק 'סולמות ונחשים' גדול במיוחד, המתאר את ההיסטוריה של משכן נשיאי ישראל. המבקרות והמבקרים אף יקבלו מזכרת אישית בסימן השנתי.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 16:00-9:30. בינת הנשיא. הכניסה חופשית).


הקמת סוכת נשיא המדינה

הקמת סוכת נשיא המדינה


סוכה נוספת שמזמינה את כולן.ם אליה היא סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא, שהיא, כך מתדהרים בעיריית ירושלים, הסוכה הגדולה ביותר בעולם, עובדה שהיא לבדה שווה ביקור במהלך חול המועד סוכות. הסוכה תיבנה על שטח של 800 מ״ר ותארח עד 650 איש בו זמנית. מלאכת העבודה על הסוכה החלה שבועות ארוכים לפני החג, צוות של מהנדסים ומעצבים עמלו על תכנון הסוכה ועיצובה, גיבוש אמצעי הבטיחות ובחירת הקישוטים.


סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא (צילום: חיים טויטו)

סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא (צילום: חיים טויטו)


סיבות נוספות להגיע לסוכה היא ליהנות מאווירת החג, וממגוון רחב של מופעים ופעילויות לכל המשפחה. בסוכה יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים ולכל המשפחה, בהם הצגות ומופעי מוזיקה, מציאות מדומה, סדנת בלונים, חידון ירושלמי, מיכל הקטנה, תיאטרון אורנה פורת בהצגת 'מופע השטוזים', אביטל אדרי, אומן החושים אסף סולומון, החברים של ישי, הרכבים ירושלמיים, להקת פרחי ירושלים, משה פלד, אנדרדוס, רביב כנר, שולי רנד, חיים ישראל ועוד. פרטים נוספים באתר העירייה.
(סוכת ראש העיר. שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 23:00-10:30. כיכר ספרא. כניסה חופשית).

בסמוך לכיכר ספרא, במרכז ירושלים – בכיכר ציון, ברחוב יואל משה סולומון, בכיכר החתולות ובמדרחוב בן יהודה), תוכלי ליהנות מאירוע 'פס-תרבות', במסגרתו המרחב הציבורי במרכז העיר יהפוך למתחם תרבותי שוקק חיים, שבו יופיעו שחקנים בלבוש ססגוני, מיוחד, נגנים, פסלים חיים, תיאטרון בובות, אמני קרקס, תזמורות, להקות מחול ועוד.
(פס-תרבות. שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 19:00-16:00. מרכז העיר. הכניסה חופשית)

חול המועד במוסדות התרבות

כאמור, גם מוסדות התרבות הרבים בירושלים יקיימו פעילויות מיוחדות, סדנאות ויציעו מגוון רחב של אופציות לבילוי. כך למשל, בגן הבוטני בגבעת רם יחזירו לימי חול המועד את האטרקציה של הקיץ – בוטניפלצת. הכרת מפלצות, סדנאות יצירה, על טבע וקיימות, סוכת מבקרים, הפעלות לכל המשפחה ועוד.

במהלך הפעילות מוזמנים ההורים והילדים עם כל המשפחה להצטרף למסע להכרת הבוטניפלצות הייחודיות בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים ולהנות משלל פעילויות וסדנאות ייחודיות. בגן תוקם סוכה לרשות המבקרים בה יתקיימו סדנאות לילדים ולהורים.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 22:00-10:00, הגן הבוטני בגבעת רם. 40-25 שקל).


בוטניפלצת בגן הבוטני (צילום: תום עמית)

בוטניפלצת בגן הבוטני (צילום: תום עמית)


במוזיאון ארצות המקרא יחגגו את סוכות עם "איך שגלגל מסתובב" – סיור פעיל וחווייתי על כוחו של הגלגל ותנועת הסיבוב. לאחר הסיור נצא אל גינת המוזיאון להתנסות במגוון פעולות ויצירות סיבוביות, ולבסוף בבית המלאכה, ניצור ונעטר קערת השבעה אישית מחימר.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 10:30, 12:00. מוזיאון ארצות המקרא. 35-25 שקלים).


איך שגלגל מסתובב (צילום יח"צ מוזיאון ארצות המקרא)

איך שגלגל מסתובב (צילום יח"צ מוזיאון ארצות המקרא)


 

 

באתרי העיר העתיקה תוכלו ליהנות ממגוון רחב של היצע ופעילויות במהלך חול המועד, וזה מותאם לכך שמאות אלפים צפויים להגיע לאזור במהלך סוכות. האירועים במימון משרד ירושלים ומסורת ישראל ובהפקת פמ"י-החברה לפיתוח מזרח ירושלים. כך למשל, תוכלו ליהנות מסיורים עצמאיים בטיילת החומות (הצפונית, הדרומית, סובב חומות 360).
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 17:00-9:00. טיילת החומות. 10 שקלים).


סנפלינג על חומות העיר העתיקה (צילום: יעל הרמן)

סנפלינג על חומות העיר העתיקה (צילום: יעל הרמן)


ממשיכים עם הסנפלינג המטורף מהחומות שחוזר גם בחג סוכות 2023. מדובר, כמיטב המסורת, על עמדות סנפלינג לכל המשפחה מטיילת החומות הדרומית, באזור הר ציון. יש להצטייד בנעליים סגורות.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 16:00-10:00. טיילת החומות הדרומית. 40 שקלים).


נינג'ה סוכות בעיר העתיקה (צילום: גורה ברגר)

נינג'ה סוכות בעיר העתיקה (צילום: גורה ברגר)


מה עוד יש לעיר העתיקה להציע לכם? חגיגת נינג'ה ואשליות למרגלות החומה, כולל מתחם נינג'ה ענק במספר דרגות קושי, ולצידו מתחם פעילות (ללא תשלום) לכל המשפחה – הצגות מהאגדות, סדנאות יצירה ועמדות צילום סלפי עם תפאורות אשליות. גילאי 5 ומעלה.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 20:00-16:00. גן הפנינים – בין השער החדש לרחבת הדקלים. 10 שקלים לנינג'ה).

מותק של פסטיבלים

פסטיבל "שירת האושפיזין" בבית הקונפדרציה הוא האירוע הגדול והמרכזי במסגרת פעילות מרכז חיים גורי לתרבות בבית הקונפדרציה, בשיתוף עיריית ירושלים. האירוע כולו מוקדש לזכרו של חיים גורי, ויתקיים על פי רוחו הפלורליסטית ואוהבת האדם. בין האירועים והמופעים – מחוות לחיים גורי, נתן אלתרמן, אצ"ג, ט' כרמי, אסתר ראב, אלחנדרה פיסרניק ועוד, מופע פתיחה המוקדש לחיים גורי ובו חיים מדבר על חיים: חיים באר מספר על חיים גורי, מופע הנעילה: אריק איינשטיין ואברהם חלפי ועוד.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 22:00-14:30. בית הקונפדרציה. כרטיסים בבימות).


פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)

פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)


פסטיבל טועמים עולם בגן מיטשל וחוצות היוצר, פסטיבל קולינרי, תרבותי, מרהיב וססגוני. תפאורות ענק יאפיינו את מתחמי האירוע כמדינות העולם, צוות שחקנים איכותי, תלבושות אותנטיות ומוזיקאים במוזיקה עממית של אותם המדינות.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 23:00-17:00. גן מיטשל-חוצות היוצר. כניסה חופשית, האוכל בתשלום).

קרן ירושלים ירוקה ועיריית ירושלים, בשיתוף שדולת ירושלים בת-קיימא מקיימות זו השנה שלישית בחול המועד את פסטיבל ״ירוק בפנים ובחוץ״. הפסטיבל מציע עשרות אירועים, פעילויות וסיורים ברוח ירוקה, בעשרות מוקדים ברחבי ירושלים חינם. האירועים, שיתקיימו במקביל במגוון מוקדים, מופקים על ידי מנהלים קהילתיים, מוסדות, ארגוני חברה אזרחית ואזרחים פרטיים. הפסטיבל מתקיים בהשראת הפורמט הנודע: "בתים מבפנים", ובו נוטלים חלק ארגונים ומיזמים ירוקים בירושלים, כאשר במקרה של "ירוק בפנים ובחוץ", ניתנת במה לארגונים ולמיזמים בירושלים, אשר תורמים ופועלים למען הקיימות העירונית ולהתמודדות עם שינויי האקלים.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, שעות משתנות. לוקיישנים שונים בעיר. פרטים נוספים באתר הפסטיבל).


פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)

פסטיבל 'ירוק מבפנים ובחוץ' (צילום: יח"צ הפסטיבל)


סובב ירושלים

ואם נצא לרגע מירושלים, אבל רק לרגע ורק בעוטף את העיר, גם שם ניתן יהיה למצוא אירועים מיוחדים לחול המועד סוכות. אחד מהם הוא פסטיבל צלילי סתיו באבו גוש, מבית היוצר של מפעל המוזיקה צימבליסטה. במסגרת הפסטיבל יתקיימו 8 קונצרטים באוויר הפתוח, מתחת לכיפת השמים במתחם כנסיית נוטרדאם ומול נוף עוצר הנשימה של הרי ירושלים. המופעים השונים משלבים מוזיקה קלאסית מערבית, קלאסית ערבית, מוזיקה ווקאלית, ג'אז ועוד – בהשתתפות מוזיקאים מובילים ובאווירה של רב תרבותיות. המייסד והמנהל המוזיקלי של הפסטיבל הוא המנצח ואמן כלי ההקשה – חן צימבליסטה.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 18:30, 20:30, 22:00, אבו גוש. 200-120 שקלים).


פסטיבל צלילי סתיו באבו גוש (צילום: שלי באהרון)

פסטיבל צלילי סתיו באבו גוש (צילום: שלי באהרון)


פארק השעשועים Magic Kass הממוקם במישור אדומים, ישיק במהלך חוה"מ סוכות מבוך מראות באורך של כ-100 מ', המכיל 18 פיתולים. המבוך מורכב ממספר דרכים רצופות ובתוכן עשרות השתקפויות, בהן יצטרכו העוברים להחליט היכן אפשר להתקדם והיכן לא כדאי ולראשונה תשולב טכנולוגיה שטרם נראה בעולם בשילוב השתקפויות של דמויות ותאורה ייחודית.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 22:00-10:00. 100 שקלים)

מתחם DCITY במישור אדומים יארח בחול המועד סוכות את יריד העיצוב הגדול בישראל עם מאות מותגים במבצעי ענק ומחירי עודפים. היריד, שאליו צפויים להגיע מעל חצי מיליון מבקרים.
(שלישי, ג' חול המועד, 3.10, 22:00-9:00. כניסה חופשית)

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר