סטודנטים בירושלים (צילומים: ריקי רחמן, מידע'לה)
סטודנטים בירושלים (צילומים: ריקי רחמן, מידע'לה)

פתיחת שנת הלימודים האקדמאית – האירועים וההטבות לסטודנטיות ולסטודנטים בירושלים

בחודשיים הקרובים יתקיימו ברחבי ירושלים מגוון רחב של אירועים ייעודים לסטודנטים ולסטודנטיות, ביניהם ערב חשיפה למשרות סטודנט, מפגשים מרוכזים לסיוע בהצהרות ארנונה ומגוון אירועי תרבות. בונוס מיוחד - שובר בסך 50 שקלים למימוש באחד מבתי העסק בעיר. סקירה

פורסם בתאריך: 24.10.22 08:03

שנת הלימודים האקדמית תשפ"ג יצאה אתמול (ראשון, 23.10) לדרך עם למעלה מ-47,000 סטודנטיות וסטודנטים שמגיעים לירושלים מכל רחבי הארץ – כמות שיא ארצית כבר ארבע שנים ברציפות. כמיטב המסורת, השנה תיפתח עם שורה של סדנאות, ימי הכנה והכוונה, הופעות, סיורים ועוד, שיתקיימו ברחבי העיר ובקמפוסים השונים.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


כעיר אקדמיה מובילה, עיריית ירושלים בשיתוף רשות הצעירים, אגודות הסטודנטים והאוניברסיטאות והמכללות בעיר יקיימו עד ל-15.12.2022 ימים מרוכזים לסיוע בחתימות על תצהירי ארנונה ותווי חנייה. הימים הללו יתקיימו אחת לשבוע במהלך שעות הערב במרכז הצעירים ברחוב שבטי ישראל. במהלכם, יוכלו הסטודנטיות והסטודנטים להגיע על מנת לקבל סיוע וחתימת עורך דין על תצהירי ארנונה וכן לחתום על תווי חנייה.

בנוסף, השנה יתקיים גם אירוע LIVE בפייסבוק, בו יוכלו הסטודנטיות והסטודנטים לשאול שאלות בנושאים אלה ולקבל תשובות מגורמים מוסמכים בעירייה.

פן נוסף שבו מנסה עיריית ירושלים לסייע לסטודנטיות ולסטודנטים קשור למציאת תעסוקה בעיר. כך, בעוד קצת פחות מחודש – ביום שלישי, 22.11, תקיים העירייה ערב חשיפת משרות סטודנט ירושלמיות. מדובר בערב ייחודי שיחשוף את הסטודנטים והסטודנטיות בעיר למגוון משרות עירונית וממשלתיות בירושלים, במטרה לקדם את שילובם בשוק העבודה במהלך תקופת לימודיהם, ואת העתיד המקצועי להם.

כמו כן, סטודנטיות וסטודנטים הלומדים במוסדות בירושלים וזוהי שנת הלימודים הראשונה שלהם, יקבלו בערכת הפתיחה של המוסדות גלויה ובה לינק להטבה של 50 שקלים למימוש בעסקים שונים בעיר. ההטבה תתקבל באמצעות הפלטפורמה של מועדון "ירושלמי".

בתוך כך, גם השנה תקיים העירייה את אירועי פתיחת השנה החגיגיים עבור עשרות אלפי הסטודנטיות והסטודנטים הלומדים בעיר, לכל אורך החודשיים הראשונים של שנת הלימודים האקדמית. "אירועי פתיחת השנה, שמטרתם לחבר את הקהל הסטודנטיאלי לעיר, לקהילה הצעירה ולחיי התרבות, הפנאי והתעסוקה שלה, יפעלו בשיתוף מגוון בתי עסק, מוסדות תרבות, יזמים צעירים, אגודות סטודנטים, מוסדות אקדמיים ועוד", מוסרים בעירייה

להלן האירועים והפרויקטים שיתקיימו בעיר:

מופעי פופ-אפ בהפתעה בקמפוסים: 31.10.22-2.11.22 | הופעות ייחודיות בהפתעה, בהובלת אמנים מהשורה הראשונה בארץ, כאשר הסטודנטים לא יודעים מי האומן שמגיע אליהם לקמפוס. המופעים יתקיימו ב-5 קמפוסים מרכזיים בעיר, במהלך הפסקות הצהריים בשבוע הראשון של פתיחת שנת הלימודים.

סיורים בירושלים לסטודנטים – JLM 101: ימי חמישי ושישי בין התאריכים 3.11.22-15.12.22 | שעות הערב והבוקר ברחבי העיר: ליין סיורים שמטרתו לחשוף את הסטודנטים החדשים לעיר בה הם חיים בצורה מרעננת ורלוונטית. הליין יכלול סיורים ליליים חווייתיים שיעברו בברים במרכז העיר, סיורים בגלריות ובמרכזים אומנותיים שיציעו חווית התנסות בעולם האומנות הירושלמי ועוד. כל הסיורים הם חינמיים ומותנים בהרשמה מראש.

סדנאות – ליגת אקדמיה: ימי שני בין התאריכים 7.11.22-26.12.22 | שעות הערב | ב-ZOOM ובעסקים בעיר: סדרה של 8 סדנאות מקוונות, שמטרתן לייצר הכנה רכה לחיים הסטודנטיאליים ולאתגרים שכניסה לאקדמיה מביאה איתה. לדוגמא: סדנת ניהול זמן, סדנת כלי גוגל ואופיס, סדנת חיפוש עבודה ועוד. בנוסף, "מידעל׳ה" תערוך סדנאות ״בוטיק״ כמו סדנת נטוורקינג וסדנת סטיילינג שיתקיימו בעסקים בעיר.

 

 

"רביעי קאלט" – סרטי קולג' בסינימטק (ימי רביעי | 2.11, 9.11, 16.11 ,23.11 | שעות הערב: במהלך חודש נובמבר, יוקרנו בימי רביעי עבור קהל הסטודנטים סרטי קאלט שעוסקים ב-״קולג' ואווירה סטודנטיאלית״. בהקרנה האחרונה יתקיים גם מופע סטנד-אפ שיעסוק באקדמיה. מחיר הכרטיס יהיה מוזל ויעמוד על 25 שקלים, ובנוסף תינתן הטבה לקניית בירה ב-10 שקלים.

"פוזיטיף" בפביליון בצלאל – אירוע אמנות ותרבות רב תכליתי: 4-9.12.22 | בקמפוס בצלאל החדש. האירוע ייערך בפרויקט פביליון של מכללת בצלאל, יחד עם מיזם אירועי הסצנה של עיריית ירושלים – "ברוטינה". במסגרת האירוע, תתקיים תערוכה עם עבודותיהם השונות של שורת סטודנטיות וסטודנטים הלומדים בבצלאל, לצד תקלוט של דיג׳יי והופעה של הרכב מוסיקלי, כולם חלק מהמרקם התרבותי-אמנותי של ירושלים בתקופה האחרונה.

פתיחת קמפוס האומנויות החדש עם אירוע החשיפה הבינלאומית למוזיקה של הצוללת הצהובה: יום חמישי | 24.11.22 | שעות הערב (19:00-23:00) | בקמפוס לאומנויות במתחם מנורה החדש: ערב שיטוט מעורר השראה, בין מופעים שונים במתחמים הפנימיים בבתי הספר לאומנויות של התיאטרון החזותי, ניסן נתיב, בית העם המחודש ורחבת ז'ראר בכר.

ימים מרוכזים לסיוע בחתימות על תצהירי ארנונה ותווי חנייה: פעם בשבוע, בין התאריכים 30.10.22-15.12.22 | שעות הערב | במרכז צעירים: עם פתיחת שנת הלימודים ולמשך כחודשיים, יתקיים אחת לשבוע במרכז צעירים יום מרוכז בשעות הערב, אליו יוכלו הסטודנטים להגיע על מנת לקבל עזרה וחתימת עורך דין על תצהירי ארנונה וכן לחתום על תווי חנייה. בנוסף, השנה יתקיים גם אירוע LIVE בפייסבוק, בו הם יוכלו לשאול שאלות בנושאים אלה ולקבל תשובות מגורמים מוסמכים בעירייה.

איינשטיין בעיר: יום שישי | 11.11.22 | 9:00-14:00 | במרכז העיר: הרצאות עם טוויסט של מיטב המרצים והופעות של אמנים מקומיים + הדליינרס, בתוך בתי עסק וברחובות המרכזיים בעיר.

ראש העיר משה ליאון: "עיריית ירושלים נרגשת לפתוח, יחד עם כל הסטודנטיות והסטודנטים הרבים בעיר, הוותיקים והחדשים, את שנת הלימודים האקדמית תשפ"ג. אנו מציינים את פתיחת השנה ברחבי העיר עם שלל אירועים שיעניקו לכם חוויה סטודנטיאלית מלאה, יעשירו אתכם בתוכן איכותי ויחברו אותם לעיר ולקהילה הצעירה הפועמת בה. אנחנו נמשיך ללוות את הסטודנטים של ירושלים לאורך הדרך, בזמן הלימודים ואחריהם, ומאחלים לכולנו שנה אקדמית מוצלחת ומהנה".


מחפשים דירת 3 חדרים בדרום העיר? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר