(צילום אילוסטרציה: תמר הירדני)
(צילום אילוסטרציה: תמר הירדני)

עצומת ההורים הירושלמים: הרחבת פעילות הצהרונים בפורים

הלימודים בחג מסתיימים ב-12:00, אך הצהרונים נפתחים רק ב-14:00. העירייה: "נעשים מאמצים להקדמת מסגרות הצהרונים"

פורסם בתאריך: 14.2.18 18:16

מי ידאג לילדים בחג הפורים הקרוב? הורים רבים בעיר מתלוננים על כך שביום החג הלימודים בבתי הספר מסתיימים בˉ12:00, אך הצהרונים – מסגרות הלימודים לשעות אחר הצהריים – נפתחים כרגיל, כמו בכל יום חול, בשעה 14:00. ההורים טוענים כי בשל המצב שנוצר עליהם לצאת במיוחד מעבודתם לשעתיים, באמצע היום, במקום שהצהרונים יתחילו מוקדם יותר וכך תיפָּתר הבעיה. על רקע התלונות פתחה סיעת ירושלמים בעצומה, וכ-500 איש כבר חתמו עליה.

"גם השנה, כמו בכל שנה בפורים, יום הלימודים שלפני החג מסתיים מוקדם מהרגיל", נכתב בעצומה. "יוצא שעל ההורים לדאוג למסגרת לילדים ולהיעדר מהעבודה בשביל שעתיים בודדות, במקום שמִנהל החינוך והחברה למתנ"סים יוודאו וידאגו לכך שהצהרונים יתחילו ביום חריג זה שעתיים מוקדם יותר".

לטענת יוזמי העצומה, התנהלות זו וחוסר ההיערכות מתווספים לקושי של ההורים בכך שחג של יום אחד הופך לחופשה של חצי שבוע, ללא פעילות הצהרונים מסיבות לא ברורות, וזאת בניגוד למתרחש בחגים אחרים, מה שמאלץ את ההורים העובדים למצוא פתרונות שונים עבור ילדיהם. "לצד הפתרונות המידיים", נכתב בסיום כתב העצומה, "אנו דורשות ודורשים שהנושא יילקח בחשבון במסגרת בניית התוכניות וניסוח החוזים והמכרזים לקראת השנה הבאה, כך שבפורים הבא, או בכל יום אחר שבו הלימודים מסתיימים מוקדם מהרגיל, הצהרונים יחלו לפעול מוקדם יותר בהתאם".

 

פלר חסן-נחום, יו"ר סיעת ירושלמים: "יש כאן פאשלה רצינית של מנח"י והחברה למתנ"סים. הם היו צריכים להערך עם צהרונים וקייטנות בתחילת השנה, במקום להיזכר ברגע האחרון. זה מכעיס במיוחד כי היתה בעיה דומה גם בשנים קודמות. גם אני אמא עובדת, ואני יודעת שאי אפשר לצפות מהורים לצאת באמצע יום עבודה בשלישי, ולקחת יום חופש ברביעי, כשפורים בכלל בשישי – זה אבסורד. שלחתי מכתב בהול לראש מנח"י ולחברה למתנ"סים, ואעשה הכל כדי שהבעיה הזאת תפתר בהקדם האפשרי".

מהעירייה נמסר: "בשנה זו, כמו בשנים קודמות, מנח"י עושה מאמץ על מנת להקדים את מסגרות הצהרונים לשעה 12:00, על מנת לשמור על רצף השעות ולהקל על ההורים. בשנה שעברה 99 אחוז מהמסגרות הקדימו את הפעילות לשעה 12:00 ומנח"י פועל ככל הניתן על מנת שגם השנה יוקדמו המסגרות".

לחתימה על העצומה: https://www.atzuma.co.il/purimtzaharon

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר