בית הכנסת 'בני הרמה' (צילום: מנחם גריאסבקי)
בית הכנסת 'בני הרמה' (צילום: מנחם גריאסבקי)

לראשונה בירושלים: בתי כנסת יוכלו לקבל תקציב להנגשת בתי כנסת

התמיכה מיועדת להשתתפות בהנגשת בתי כנסת קיימים, שנבנו בטרם חוקקה חובת ההנגשה. "פעם ראשונה בהיסטוריה של עיריית ירושלים שיוצא קול קורא להנגשת בתי כנסת במימון ציבורי", אומר מנכ"ל בצלמו

פורסם בתאריך: 16.1.23 11:58

במסגרת ספר התקציב העירוני של עיריית ירושלים וביוזמת חבר המועצה יהודה פרודיגר, יצא קול קורא מיוחד להנגשת בתי כנסת בסך של שני מיליון שקלים. במסגרת הקול קורא, בתי כנסת בירושלים שזקוקים להנגשה רשאים להגיש בקשה לתקציב הנגשה עד לסך מאה אלף שקלים.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


מחפשים דירה בדרום מערב ירושלים? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים


"התמיכה מיועדת להשתתפות בהנגשת בתי כנסת קיימים, שנבנו בטרם חוקקה חובת ההנגשה", נמסר ל"כל העיר". "התמיכה מיועדת להנגשה בלבד ולא לשאר עבודות בבית כנסת. בנוסף, תמיכה המיועדת אך ורק עבור עבודות המחייבות היתר בנייה. התמיכה מוגבלת עד לסך של 50 אחוזים מעלות ההנגשה או עד לסך מאה אלף שקלים (הנמוך מביניהם)".

עוד נמסר כי "במסגרת תנאי סף, חובה שיהיה פתרון אדריכלי מוכח להנגשת המבנה תוך מתן מענה להנגשה, ע"פ חוו"ד יועץ נגישות מוסמך. הנגשת הגישה לבית הכנסת מבחינת דרכי הגעה אליו. לעומת זאת, בית כנסת הנמצא במעלה מדרגות או במעלה דרך לא מונגשת לא יהיה זכאי התמיכה תינתן לבתי כנסת המוקמים בירושלים בלבד בנוסף עדיף שיהיה תקציב נוסף לבית הכנסת. בכל שכונה ייבחרו 2 בתי כנסת – אחד אשכנזי ואחד ספרדי.

"במידה ויוגשו מעבר ל- 2 בקשות משכונה אחת, עדיפות תינתן לבית כנסת שבו פתרון ההנגשה משרת הן את עזרת הגברים והן את עזרת הנשים. במידה ויהיו מספר בתי כנסת באותה עדיפות, תינתן עדיפות לבית כנסת עם מספר מתפללים היותר גבוה, וזאת בהתאם למספר מושבים הקבועים בבית הכנסת".

יש לציין כי לאחר הגשת הנדרש, תפנה המנהלת למבני דת לאגף הרישוי והפיקוח לקבלת אישור כי הבנייה/הנגשה נעשתה ע"פ חוק וללא עבירות בניה. במידה ונמצאו עבירות בניה, במקרה של עבירות בניה קלות, יינתן לתאגיד הזדמנות להסדרת הנושא. במידה והמנהלת למבני דת והמחלקה לפיקוח על הבנייה הגיעו למסקנה כי נעשו עבירות בניה חמורות ולא ניתן לתקנן, לא תשוחרר התמיכה והיא תבוטל.

מנכ"ל בצלמו שי גליק מסר: "שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה. פעם ראשונה בהיסטוריה של עיריית ירושלים שיוצא קול קורא להנגשת בתי כנסת במימון ציבורי. אני מודה לראש העיר משה ליאון שאישר תקציב כה גדול וכן לחבר המועצה יהודה פרודיגר שדחף את זה במשך שנים. בטוחני כי מציון תצא תורה ובקרוב בכל הארץ רשויות מקומיות וכן משרד הדתות יוציאו קולות קוראים דומים להנגשת בתי כנסת".

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר