הר חומה, כלב שהותקף בהר חומה, כלבים משוטטים (צילומים: מיכאל יעקובסון, פרטי)
הר חומה, כלב שהותקף בהר חומה, כלבים משוטטים (צילומים: מיכאל יעקובסון, פרטי)

הר חומה: להקת כלבים משוטטים תוקפת בעלי חיים. התושבים – "אנחנו מפחדים"

לטענת תושבי רחוב מנשה-רביע בשלב ג' בהר חומה, בשבועות האחרונים אירעו מספר תקיפות של להקת הכלבים. העירייה: "בעיית הכלבים המשוטטים בשכונות הקצה בירושלים מוכרת לשירות הווטרינרי למשרד החקלאות ולמשרד מבקר המדינה"

פורסם בתאריך: 5.8.18 13:26

תושבי שלב ג' בשכונת הר חומה מתלוננים כי להקה של כשמונה כלבים משוטטים תוקפת את חיות המחמד שלהם ומעוררת אימה. לטענת אחת מתושבות הר חומה, שמתגוררת ברחוב ראובן מנשה-רביע, "הכלבים מסתובבים חופשי, זו להקה של משהו כמו שמונה כלבים. לפני שבוע וחצי הבן שלי וחברתו חזרו כשהם רוכבים על האופנוע שלו והכלבים פשוט רדפו אחריהם, הם חזרו רועדים מפחד".

זו, חשוב לציין, ממש לא התלונה היחידה. תושבת נוספת בשכונת הר חומה מספרת כי ביום שישי לפני כשבוע וחצי (27.7), בעת שיצאה לטיול עם בתה ושני כלביה, הותקף אחד הכלבים שלה על ידי כלב משוטט. הכלב, מסוג פינצ'ר, נזקק לטיפול רפואי שכלל הרדמה ו-12 תפרים. "הילדה שלי חזרה היסטרית", מספרת אותה תושב ל"כל העיר". "לאחר התקיפה לקחנו את הכלב שלנו לרופא חירום, הוא עם חתכים בכל הגוף".

אותה תושבת מוסיפה ומספרת כי "ביום ראשון פניתי לשירות הווטרינרי העירוני אך הפנו אותי למוקד 106, ומשם החזירו אותי לשירות הווטרינרי. בסופו של דבר לקחו ממני את התלונה והבטיחו שיחזירו אליי, אבל אף אחד לא חזר. הכלבים המשוטטים הללו מסוכנים. זה הגיע למצב שאנחנו מפחדים לרדת לזרוק אשפה בשעות הערב, כי הכלבים מסתובבים שם. אני אוהבת כלבים, יש לי שניים משלי בבית, אבל המצב הנוכחי פשוט בלתי אפשרי".

הכלב שהותקף בהר חומה (צילום: פרטי)

הכלב שהותקף בהר חומה (צילום: פרטי)

מור, תושבת נוספת ברחוב ראובן מנשה-רביע בשלב ג' בהר חומה, מוסיפה כי גם היא פנתה לשירות הווטרינרי: "נאמר לי שאין יותר מדי לעשות. בכל מקרה, כלום לא השתנה למרות הפנייה שלי. אני רואה את הכלבים כמעט בכל ערב, הם על הכביש, הם בפחים והם נכנסים לחניונים. זה מפחיד ומסוכן".

מהשירות הווטרינרי העירוני נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בטיפול. אם הכלבים המשוטטים תקפו כלב של תושבת, היא יכולה להגיע אלינו לשירות הווטרינרי להגיש תלונה ואנחנו נגיע למקום עם פקחים כדי להסגיר את הכלב התוקף. ביקשתי מאותה תושבת שתכתוב מכתב ואנחנו נפתח קריאה ונעביר את התלונה לפקחים בשטח".

כלב משוטט בהר חומה (צילום: פרטי)

מהעירייה נמסר בתגובה: "בעיית הכלבים המשוטטים בשכונות הקצה בירושלים מוכרת לשירות הווטרינרי, למשרד החקלאות ולמשרד מבקר המדינה. ריבוי הכלבים בשכונות הקצה, ובכלל זה בשכונת חומת שמואל, נובע מהיעדר טיפול באזורים סביב העיר, אזורים שאינם באחריות העירייה אלא באחריות גורמי המדינה – משרד החקלאות, איכות הסביבה ומשרד הביטחון בשטחי איו"ש. באזורים אלו יש התרבות גדולה של כלבים, הנכנסים לשכונות העיר בחיפוש אחר מזון ומסתור. בעקבות פניית השירות הווטרינרי העירוני למשרד מבקר המדינה, פנה המשרד למשרדי הממשלה לפני שנה וחצי וקרא להם לגבש תוכנית פעולה לטיפול בבעיית הכלבים, תוכנית שעד כה לא גובשה ולא יצאה לפועל".

 

בעירייה מוסיפים ואומרים כי "יצוין כי השירות הווטרינרי של עיריית ירושלים פועל 24 שעות ביממה, בכל ימות השבוע ולוכד כלבים משוטטים הן באופן יזום והן בעקבות פניות הציבור, באמצעות פנייה למוקד העירוני 106. יש לציין כי השירות הווטרינרי לכד כ-1,000 כלבים משוטטים בשנת 2017 בכל רחבי העיר בעקבות פניות ציבור ופעילות יזומה. בנוסף, השירות הווטרינרי של עיריית ירושלים מפעיל צוות לכידה המצויד ברובה חיצי הרדמה והוא מהיחידים בארץ המטפל בכלבי הבר החודרים לתחומי הרשות, כאמור מהשטחים שבאחריות המדינה".

בנוגע לטענות המועלות על ידי תושבי הר חומה נמסר מהעירייה כי "פקחי השירות הווטרינרי הגיעו לרחוב דבש בשכונת הר חומה, בעקבות פניית התושבת. כשהגיעו לרחוב לא ראו כלבים משוטטים ברחוב, ביצעו סיורים חוזרים בשכונה על-מנת לאתר את הכלבים, אך הכלבים לא אותרו. בנוגע לתלונה שהגיעה למוקד העירוני אודות כלבים משוטטים ברחוב זיסמן: פקחי העירייה ניסו ליצור קשר עם המתלונן, אך הנ"ל לא ענה. הפקחים הגיעו לרחוב זיסמן, סיירו ברחוב ולא איתרו את הכלבים. הם ביצעו סיורים ברחבי השכונה לאיתור הכלבים, אך הם עדיין לא אותרו על-ידם. צוות הלכידה של השירות יבצע פעילות מוגברת בשכונה במטרה ללכוד את קבוצת הכלבים, אך כאמור התשובות לריבוי הכלבים המשוטטים בשכונות הקצה נתונות אצל משרדי הממשלה אשר אינם מטפלים בכלבים המשוטטים בשטחים שבאחריותם וכתוצאה מכך הם חודרים לשכונות העיר ירושלים".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

4 תגובות
  1. תושבת הר חומה

    זה באמת מפחיד. אנחנו מהר חומה והבת שלי בת ה18 פוחדת לטייל בחוץ בעיקר בשעות הערב והלילה. תודה על הכתבה

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר