הדמיה של פרויקט הפינוי-בינוי ברחוב הנורית (הדמיה: מינהלת התחדשות עירונית והרשות לפיתוח ירושלים; הרשות להתחדשות עירונית; ניהול פרויקט יובל ויצמן, אדריכל ארי כהן)
הדמיה של פרויקט הפינוי-בינוי ברחוב הנורית (הדמיה: מינהלת התחדשות עירונית והרשות לפיתוח ירושלים; הרשות להתחדשות עירונית; ניהול פרויקט יובל ויצמן, אדריכל ארי כהן)

אושר פרויקט הפינוי-בינוי הגדול ביותר בירושלים

אחרי שנדחו כל העתירות - הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים החליטה להפקיד את התוכנית להתחדשות עירונית הגדולה ביותר בירושלים - "מתחם הנורית" הכוללת 1,700 יחידות דיור שיוקמו ב-19 בניינים חדשים בגובה 34-10 קומות

פורסם בתאריך: 9.5.20 11:33

רחוב הנורית עתיד להפוך לקומפלקס המגורים הגדול ביותר בירושלים – הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים (הוותמ"ל) החליטה להפקיד את התוכנית להתחדשות עירונית הגדולה ביותר בעיר – "מתחם הנורית", הכוללת 1,700 יחידות דיור, שטחים לטובת בית ספר יסודי, גני ילדים ומעונות וכן שטחים פתוחים.

כזכור, כנגד התוכנית הוגשו התנגדויות, בין שאר על ידי המינהל הקהילתי גנים שבקרית מנחם. המינהל אף הגיש עתירה כנגד הפרויקט, שנדחתה. כפי שפורסם ב"כל העיר", בבסיס העתירה הטענה כי מדובר בתוכנית "הכי צפופה ועמוסה במדינת ישראל כולה", שלמעשה אינה מתחשבת בהיתכנות של עומסי תחבורה וחשש מקריסת תשתיות.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת 16"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


המתחם משתרע על שטח של 111 דונם והוא ממוקם בשכונת קרית מנחם בירושלים בין הרחובות הנורית וקוסטה ריקה. "כיום מצויים במתחם מבנים מגורים טוריים ומבנים בני 4-8 קומות, רובם במצב תחזוקתי ירוד ובהם 646 יחידות דיור קיימות", מציינים בעירייה. "התוכנית החדשה, מציעה 1,700 יחידות דיור שיוקמו ב-19 מבנים חדשים של 10-34 קומות. תמהיל הדירות מגוון ומכיל דירות קטנות עד 80 מ"ר, בינוניות וגדולות שייתנו מענה לאוכלוסייה הקיימת ולאוכלוסייה חדשה. התכנית תואמת את עקרונות תכנית האב להתחדשות עירונית".

בנוסף, התוכנית מציעה כ-2,000 מ"ר שטחי מסחר שיוקמו בחזיתות מסחריות ברחובות. כמו כן, שטחי ציבור משולבים במבני המוגרים וכן במגרשים ייעודיים אשר ישמשו להקמת בית ספר יסודי, גני ילדים ומעונות ולצרכים קהילתיים ותרבותיים שיאפשרו את המשך הפעילות הקהילתית המאפיינת את השכונה היום, יחד עם שטח ציבורי פתוח מרכזי.

ראש העיר משה ליאון מברך על אישור התוכנית: "אנו מברכים על אישור התוכנית על ידי הותמ"ל ורואים בכך צעד חשוב נוסף בקידומם של פרויקטי התחדשות עירונית. התוכניות להתחדשות עירונית מהוות נדבך נוסף בתנופה שאנו חווים בהתחדשות העירונית בירושלים. עיריית ירושלים באמצעות המינהלת להתחדשות עירונית שבחברת מוריה מסייעת לתושבים וליזמים ומלווה אותם מקרוב לאורך השלבים השונים, מתוך מטרה ברורה לקדם ככל הניתן את הפרויקטים השונים, על מנת להעלות את רמת ואיכות חיי התושבים והפיכת השכונות הוותיקות בירושלים לרלוונטיות יותר עבור צעירים ומשפחות צעירות".

התכנון, שנערך על ידי משרד ארי כהן אדריכלים ויובל ויצמן ניהול פרויקטים, נשען על רשת הרחובות הקיימת תוך הרחבת המדרכות לטובת הולכי רגל ורוכבי אופניים, וכן כולל כביש חדש, אשר יחבר בין רחוב קוסטה ריקה לרח' קוליץ וצפוי לסייע בהפחתת עומסי התנועה הקיימים והצפויים בשכונה, כאשר כל החניות במתחם יהיו בתת הקרקע. עוד כלולים בתכנית שבילים להולכי רגל המחברים את המתחם לפארק העירוני המתוכנן בסמוך – "פארק האסבסטונים". המתחם הוגש לותמ"ל לאחר מהלך של שיתוף ציבור ותכנון מקיף שנערך עם תושבי המתחם ובעלי הנכסים, המינהל הקהילתי קריית מנחם, ונציגי העירייה ואגפי התכנון, תוך מפגשים וכנסים רבים, וכן סקרים שנעשו ללימוד מאפייני וצורכי האוכלוסייה במתחם אשר סייעו רבות בעיצוב התוכנית.

מתכננת הותמ"ל דקלה פרסיקו ציינה כי "מדובר בתכנית יוצאת דופן להתחדשות עירונית בירושלים אשר מקודמת במקביל למארג שלם של תכניות להתחדשות עירונית בדרום העיר, תוך מענה מלא לצורכי הדיירים במתחם. קידום התכנית במסלול המהיר של הותמ"ל מהווה בשורה של ממש לדיירים ואני מקווה שהתכנית תגיע למימוש בהקדם, תשפר את חיי התושבים באזור ותניע את ההתחדשות בכל שכונות האזור".

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן, מוסיף: "ירושלים היא אחת הערים המרכזיות בהן נדרשת התחדשות עירונית בהיקפים גדולים. הבניינים הישנים בהם מתגוררים התושבים במקום הם מתפוררים וכבר אינם ראויים למגורים. אני מברך על הצעד המשמעותי הנוסף שנעשה היום, בדרך של התושבים לסביבת מגורים טובה ובטוחה יותר. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית עשתה מאמץ גדול ביחד עם עיריית ירושלים למציאת קרקע משלימה וליצירת תכנית טובה אשר תשפר את איכות חייהם של התושבים. אנו נמשיך לקדם ביתר שאת יחד עם ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, את ההתחדשות העירונית בעיר".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

6 תגובות
 1. יוחנן

  מה עם תושבים מעוטי יכולת שחיים בדירות של פרזות במתחם ?

 2. דניאל

  מטומטם אני שבחרתי בראש עיר שרוצה להפוך את הרחוב שלי לעזה 2

 3. ילדיי דיירים

  עיתון כל העיר בבקשה תעזרו לדייר פרזות ועמידר,שלא יודעים מה יעלה בגורלם לאן יפונו ומי יבטיח שיחזירו אותם לדירות.אין קול ואין עונה והיזמים מזלזלים לא סופרים את דיירי עמידר ופרזות

 4. יוסי

  תושבי ירושלים לא רוצים צפיפות ופקקים ומגדלים ואין אוור בין המגדלים רוצים לגדול כן לרוחב לא לגובה יש לנו עד ים המלח ועד גבעת זאב לא צריכים לצופף את העיר זה לא היה חזון של טדי על ירושלים יש את המרכז למגדלים ואין חנייות וצפיפות ומגדלים למי שרוצה אבל תושבי ירושלים רוצים אויר ו4 קומות

 5. ירושלמית

  מה שעצוב שגרים ברחוב הנורית לרוב אנשים מעוטי יכולת, בניין גידול מיקר את הוצאות החודשיות, מעלית ואחזקה, ככה יתווסף עוד 500 שח במינמום הוצאה חודשית. זה בסדר לחדש ולהתקדם, אבל זה לא הוגן לא להתחשב באוכלוסיה החלשה. סביר להניח שלט מעט דירות נקנו עי יזמים עשירים שדחפו את התוכנית לעיריה. עצוב

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר