מוזיאון יהדות איטליה (צילום: ולנטינה נלין)
מוזיאון יהדות איטליה (צילום: ולנטינה נלין)

המהפך של מוזיאון יהדות איטליה במרכז העיר

מועצת מקרקעי ישראל אישרה לבנות על שטח של 392 מ"ר שנמצא בבעלות המוזיאון מרכז תרבות עירוני חדש

פורסם בתאריך: 24.9.17 17:14

מועצת מקרקעי ישראל בראשות שר האוצר משה כחלון (כולנו) אישרה בשבוע שעבר שורה של החלטות חשובות הנוגעות לירושלים: ראשית, אישרה המועצה הקצאת שטח של כ-392 מ"ר שנמצא בבעלותה, בבניין 'מוזיאון יהדות איטליה, להקמת מוקד תרבות עירוני. בתמורה לכך סוכם כי עיריית ירושלים תוותר על מעמדה כדיירת מוגנת בבניין סמוך, 'המרכז לתרבויות', מה שיאפשר את הריסתו ואת שיווק המגרש שעליו הוא נמצא, בשטח של 2.4 דונמים, לצרכים מסחריים.

 


 


מוזיאון יהדות איטליה (צילום: ולנטינה נלין)

מוזיאון יהדות איטליה (צילום: ולנטינה נלין)


משה כחלון (צילום: אוליבייה פיטוסי)

שר האוצר משה כחלון (צילום: אוליבייה פיטוסי)


 

החלטה נוספת שאושרה לאחרונה היא החכרת מגרש בגודל 1,215 מ"ר לעיריית ירושלים. המגרש נמצא במרכז העיר, בסמוך ל'מתחם מנורה' אשר מוקם בימים אלו. על פי תוכניות העירייה, יפעלו בעתיד ב'מתחם מנורה' בתי הספר לאומנויות בירושלים, ועל המגרש שאושר להחכרה ייתכן שיוקמו מעונות לסטודנטים שילמדו בהם. אפשרות נוספת היא הקמה של בתי מגורים בני השגה להשכרה בשטח החכור.

 


מוזיאון יהדות איטליה

מוזיאון יהדות איטליה


החלטתה השלישית של מועצת מקרקעי ישראל היא מתן פטור מתשלום דמי חכירה ודמי היתר לבית החולים 'הרצוג', המשמש בית חולים לבריאות הנפש ולגריאטריה. בית החולים משמש גם כמרכז רפואי המספק שירותים של הנשמה ממושכת, גם לתינוקות ולילדים, ומופנים אליו חולים במצב קשה מכל רחבי הארץ, ובהם גם ניצולי שואה.לאחרונה הורחב שטח מבנה בית החולים בכ-20,000 מ"ר, לטובת הוספה של 500 מיטות אשפוז, ונבנה מבנה מרפאות חדש, ששטחו 2,700 מ"ר. לאור העובדה שבית החולים אינו מתוקצב על ידי המדינה ונשען על תרומות בלבד, הוחלט כאמור לפטור אותו מתשלום דמי היתר ודמי חכירה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר