הדלקת הנרות ברחוב דב הוז בקטמונים (צילום: התעוררות)
הדלקת הנרות ברחוב דב הוז בקטמונים (צילום: התעוררות)

קטמונים: כשש וחצי שנים לאחר שעזבו את בתיהם, הדיירים ברחוב דב הוז חנכו את הדירות החדשות

לפני כשנה הצליחו הדיירים, לאחר מאבק ארוך ועיקש שנמשך חמש וחצי שנים, להשיג היתר בנייה לבניין מסוכן ברחוב דב הוז. השבוע, בחג החנוכה, הם חנכו את הדירות החדשות. עופר ברקוביץ, שסייע לדיירים: "זה אמנם סיפור קטן על בניין קטן, אך מדובר בניצחון גדול"

פורסם בתאריך: 5.12.18 20:02

בשעה טובה, השבוע, במהלך חג החנוכה, חזרו לבתיהם דיירי בניין המגורים שברחוב דב הוז 15, בשכונת קטמונים. כפי שפורסם לפני שנה ב"כל העיר", מדובר היה בבניין שלא ראוי למגורים בשל מסוכנות המבנה – בספטמבר 2012 קיבלו הדיירים צו פינוי על ידי מהנדס העירייה. דיירי הבניין נאלצו לעזוב את בתיהם, ולשכור דירות בהשתתפות כספית של העירייה. לאחר חמש וחצי שנות מאבק הבניין קיבל היתר בנייה לשיפוץ. בדצמבר 2016, הושג הסכם בין דיירי הבניין לעירייה על הריסת הבניין ובנייתו מחדש, לאחר התערבותו של יו"ר סיעת התעוררות עופר ברקוביץ, שכיהן באותה תקופה כסגנו של ראש העיר לשעבר ניר ברקת. השבוע, לאחר עבודות הבנייה והשיפוץ חזרו הדיירים לבתיהם – למעלה משש שנים לאחר שעזבו אותם. ביום שני בערב ערכו הדיירים הדלקת נרות חנוכה מרגשת במיוחד.

הבניין ברחוב דב הוז, השבוע (צילום: רונית לוי)

הבניין ברחוב דב הוז, השבוע (צילום: רונית לוי)

רונית לוי, דיירת בבניין, שעמדה בראש המאבק לקבלת היתר הבנייה, מספרת ל"כל העיר": "פינו אותי מהדירה לפני למעלה משש שנים. בזמן הזה אני התגוררתי עם ילדיי בדירת מחסן. בשלב מסוים היסודות בבניין שקעו, והתוספות התנתקו מהמבנה המקורי – לכן הבניין היה מסוכן למגורים". לוי מספרת כי היא פנתה לחברי כנסת ונאבקה למען קבלת היתר בנייה. "פניתי לחברי כנסת, השתתפתי בוועדות, ניבינו לקדם את קבלת ההיתר. לעופר ברקוביץ פניתי בערך בקיץ 2016. ברגע שברקוביץ נכנס לתמונה ישר התחיל לתקתק עניינים, העביר בקשות לכל הנוגעים בדבר, הוא סייע לנו בכל מה שהיה יכול. הוא אדם משכמו ומעלה, יחיד סגולה. הערכתי הרבה נתונה לו, על הזמינות והמענה המהיר. בזכותו דברים זזו והצליחו, אני פשוט מודה לו".

הבניין ברחוב דב הוז, השבוע (צילום: רונית לוי)

הבניין ברחוב דב הוז, השבוע (צילום: רונית לוי)

עופר ברקוביץ והדיירים בהדלקת הנרות ברחוב דב הוז (צילום: התעוררות)

עופר ברקוביץ והדיירים בהדלקת הנרות ברחוב דב הוז (צילום: התעוררות)ברקוביץ, מציין בשיחה עם "כל העיר" כי "זה אמנם סיפור קטן על בניין קטן, אבל מדובר בניצחון גדול. הדיירים היו כמה שנים מחוץ לביתם עקב הגדרת הבניין כמבנה מסוכן. אני ראיתי כאן תושבת שהיתה נחושה, ורתמה אותי לעניין. אני ניסיתי לעזור לה בתוך העירייה ומול עמידר ומשרד הבינוי והשיכון. לשמחתי ראובן קפלן, מנכ"ל עמידר, שיתף איתי פעולה, והצלחנו לייצר מתווה מאוד יצירתי".

הבניין ברחוב דב הוז, השבוע (צילום: רונית לוי)

הבניין ברחוב דב הוז, השבוע (צילום: רונית לוי)

"גם במערכות מאוד גדולות יש מקום לאדם, לתושב", מדגיש ברקוביץ, "רונית מדהימה, וזה שיעור גדול לאיך לגרום לדברים לקרות. היתה לי הזכות לעזור לרונית ולשאר דיירי הבניין, זה היה מבצע מורכב. בסופו של דבר זה אני חושב שזו האחריות שלנו, כנבחרי ציבור, לא רק להוביל מהלכים גדולים שמתייחסים לדברים ברומו של עולם, אלא גם לדאוג לאנשים במצוקות, לאלה שנופלים בין הכיסאות. מבחינתי, זה סיפור מאוד חשוב ומיוחד. אני מאוד גאה שהצלחנו לעזור".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. סוניה כהן

    מרגש מאוד, בייחוד שהביורוקרטיה כאן גורמת לסחבת בלתי נסבלת. כל הכבוד לעופר ברקוביץ ולסיעת התעוררות שנרתמו לעזור לדיירי דוב הוז 15 והביאו לפתרון המיוחל לשביעות רצון הדיירים. פשוט רחמנות 6 שנים מחוץ לבית איפוא נשמע כדבר הזה?
    סוניה כהן

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר