נערים א' 'צו פיוס' של בית"ר, נערים ג' של הפועל ירושלים, נערות הפועל (צילומים: באדיבות בית"ר ירושלים, באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים, באדיבות הפועל 'בנק יהב' ירושלים)
נערים א' 'צו פיוס' של בית"ר, נערים ג' של הפועל ירושלים, נערות הפועל (צילומים: באדיבות בית"ר ירושלים, באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים, באדיבות הפועל 'בנק יהב' ירושלים)

קבוצות הנוער הירושלמיות, והשבוע – נערים ונערות

נערים א' 'צו פיוס' של בית"ר נמצאים במקום הרביעי; נערים ג' של הפועל במקום השביעי; וכך גם נערות הפועל בכדורסל

פורסם בתאריך: 17.1.19 10:39

כמה נעים לגלות בכל שבוע עוד ועוד קבוצות מעניינות בגיל נוער ומטה – בנים ובנות, כדורגל וכדורסל, ונדמה שהפעילות לא פוסקת. בקבוצה אחת, נערים א' 'צו פיוס' של בית"ר ירושלים, שואפים להידבק לצמרת; בנערים ג' של הפועל ירושלים כבר חושבים על בניית התשתית לשנה הבאה; והנערות של הפועל ירושלים בכדורסל מזמינות עוד שחקניות להצטרף אליהן וליהנות מאווירה נהדרת.נערים א' 'צו פיוס' של בית"ר (צילום: באדיבות בית"ר ירושלים)

נערים א' 'צו פיוס' של בית"ר (צילום: באדיבות בית"ר ירושלים)

אבישי כהן כמודל לחיקוי

אחת הקבוצות המעניינות ביותר בקרב קבוצות 'צו פיוס' המשחקות באזור ירושלים היא קבוצת נערים א' של בית"ר. הקבוצה, שמשחקת במחוז שפלה, מודרכת ע"י סימנטוב (סימי) כהן, שנמצא במועדון כבר 19 שנה, שבמהלכן אימן ילדים ונערים. הקבוצה, כרגע עם משחק חסר, ממוקמת במקום הרביעי בטבלה אחרי 12 מחזורים ולה 25 נקודות.

יוסי זלייט מבית"ר (צילום: באדיבות בית"ר ירושלים)

יוסי זלייט מבית"ר (צילום: באדיבות בית"ר ירושלים)

"הקמנו את קבוצת 'צו פיוס' נערים א' בתחילת העונה שעברה, אחרי שחמש שנים לא היה הפרויקט הזה", אומר כהן. "מדובר בנערים מוכשרים, גיל 16 פלוס, שבאים מבתים טובים. הם מחונכים, איכותיים, מלח הארץ, בהם כאלו שלומדים בישיבות, ויש גם שני עולים חדשים מהודו ומפרו. קבוצה שהיא המיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. האהבה שיש למועדון הזה בקרב הציבור הדתי זה משהו שלא ייאמן. אנחנו מלטשים כל אחד כמו יהלום קטן, נותנים יחס חם, והילד עובר הלאה, לקבוצה הבאה, לשנתון הבא, בתקווה לייצר שחקנים לנוער ולבוגרים. זאת המטרה. אבישי כהן, הוא הדוגמה הקלאסית לשחקן ששיחק בקבוצות 'צו פיוס' של בית"ר ועלה לשחק בבוגרים".

משה קדוש מבית"ר (צילום: באדיבות בית"ר ירושלים)

משה קדוש מבית"ר (צילום: באדיבות בית"ר ירושלים)

כהן מוסיף ומספר כי "יש לנו 22 שחקנים בסגל, אנחנו ממוקמים בצמרת של מחוז שפלה, לא מחוז מהחזקים שיש, אבל לנו זה בסדר. המקפצה צריכה להיות הדרגתית. הקבוצה איכותית, משחקת כדורגל אגרסיבי. השוערים שלנו הם יואב פישמן וירין נחמיאס שכרגע פצוע; הבלמים – יוסי זלייט ועמית בן ישי; מתן פדידה ויוסף דויטש מגנים; בקישור משה קדוש, דניאל פתאל, אליעזר גוזלן ועמנואל, פרגן מלך השערים שלנו כרגע; בכנפיים רועי שושן וצבי נגמינלון; יהונתן בזיני הוא חלוץ טוב שהצטרף לאחרונה ממודיעין. מה שטוב אצלם, שאין כובש אחד. הם כולם כובשים, כי אנחנו משחקים בצורה כזאת שכולם מצטרפים למעלה וגם יורדים למטה. זה קשור גם לגיבוש ביניהם. האהבה לבית"ר מביאה כל הזמן שחקנים חדשים. ההשקעה של משה חוגג והלב הגדול, לא רק הכסף שהביא איתו, מורגשים במחלקה יום ביומו".

נערים ג' של הפועל ירושלים (צילום: באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים)

נערים ג' של הפועל ירושלים (צילום: באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים)

למידת יסודות בנערים ג' של הפועל

נערים ג' של הפועל ירושלים דני, שמשחקים במחוז דן 1 וממוקמים במקום השביעי אחרי 14 מחזורים, לא רשומים רשמית כקבוצת 'צו פיוס' (בגלל איחור בהרשמה), אך מאחר שהיא מונה לא מעט שחקנים דתיים, היא אינה משחקת בשבת ואופייה הוא כשל קבוצת 'צו פיוס' לכל דבר.

קבוצות הנוער הירושלמיות, והשבוע – נערים, ילדים וילדות

לפני עשרה ימים הפסידה הקבוצה בדרבי לאגודת ספורט נורדיה ירושלים 'צו פיוס' 3:0, דווקא לאחר ניצחון על מכבי שעריים רחובות, 0:1 במחזור הקודם.

ליאור כנוקר מהפועל (צילום: באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים)

ליאור כנוקר מהפועל (צילום: באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים)

שי כהן, מאמן הקבוצה: "נורדיה קבוצה טובה, יש להם חומר טוב. המצב שלנו שונה: הטבלה לא בראש מעיינינו. מה שיותר מעניין אותנו זה הלימוד. אנחנו קבוצה של נערים שנמצאים בסך הכל חמישה חודשים יחד, ילדים שהגיעו ברובם מהשכונות, לא משום מסגרת מקצועית. הם עדיין בתהליך של למידת היסודות".

אחד ההישגים הגדולים של הקבוצה הוא הסגל הגדול שלה: לא פחות מ-42 נערים, בעונה הראשונה תחת מחלקת הנוער החדשה של הפועל.

שי רז מהפועל (צילום: באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים)

שי רז מהפועל (צילום: באדיבות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים)

"הקבוצה גדלה והסגל התעבה", אומר כהן. "בעצה אחת עם המנהל המקצועי שלנו, מישל דיין, שבעצם מתווה לכל קבוצות המחלקה את הדרך ואת ההתנהלות, הוחלט לפצל את הקבוצה לשניים: שנתון 2005 מתאמן עם העוזר שלי עדי עמוס, ואני מאמן את שנתון 2004. בשנה הבאה שנתון 2005 יהפוך רשמית לקבוצת נערים ג', ואנחנו נעלה לנערים ב'. זו החלטה עם מבט לעונה הבאה. יש לנו שני שוערים, עידן זאב וירין פלדמן; הבלם שלנו הוא ליאב כנוקר; המגן השמאלי – שי רז אבוזגלו; הפליימייקר הוא מאור אילוז; בהתקפה עידו בן לולו, שכבש תשעה שערים בליגה, והחלוץ גיל צדקיהו משנתון 2005. צריך הרבה סבלנות והמשכיות. אנחנו נבנים לאט-לאט. בסוף התהליך תהיה להפועל עתודה בריאה".

נערות הפועל (צילום: באדיבות הפועל 'בנק יהב' ירושלים)

נערות הפועל (צילום: באדיבות הפועל 'בנק יהב' ירושלים)

הפועל סל, קבוצת ילדות מרכז

אחרי שפנינו לקהל הנשי, דרך קבוצת הנערות והילדות של הפועל קטמון, השבוע אנחנו מפנים את הזרקור לצד הנשי של הפועל ירושלים בכדורסל – ילדות מרכז. את ילדות הפועל מאמן אסף פרנסה, שנה חמישית במועדון.

מיה מזרחי מהפועל (צילום: באדיבות הפועל 'בנק יהב' ירושלים)

מיה מזרחי מהפועל (צילום: באדיבות הפועל 'בנק יהב' ירושלים)

פרנסה: "עברנו, אני והעוזרת שלי שרה פישר, כבר תשעה מחזורים. אנחנו במקום השביעי, עם ארבעה ניצחונות וחמישה הפסדים, אנחנו בתהליך של התפתחות. הקבוצה הספציפית הזאת חדשה יחסית: מדובר בבנות שלומדות בכיתות ו'-ח', ויש אחת שלומדת בכיתה ט', חריגת גיל. עם חלק מהילדות אני רץ כבר שלוש שנים, אבל עזבו אותנו הרבה בנות והשנה הצטרפו חדשות, כך שאנחנו נראים אחרת בהשוואה לשנה שעברה. הסגל מונה כרגע 16 בנות – אלה אורן, מיה מזרחי, מיכל אהרון, תמר קרן, עדינה סקמסקי, אורי הופמן, אור גליקסמן, איילת קירמאיר, אלה קדוש, דינה רובין, טליה דרום, אליאנה גולדברג, נוגה רוטר, נועם אברמסון, שהם ברטוב פינטו, שירי מייס וטליה מייס (שתי אחיות) ושקד אילוז – ואני מעוניין מאוד לראות ילדות נוספות שמצטרפות. זה יכול לתת לנו פוש גדול מאוד, למחלקה בכלל. אנחנו מתאמנים פעמיים בשבוע בבית הנוער, והמשחקים מתקיימים בימי רביעי".

אלה אורן מהפועל ()

אלה אורן מהפועל (צילום: באדיבות הפועל 'בנק יהב' ירושלים)

פרנסה מוסיף ומפרט על המטרה המרכזית שלו: "המטרה היא לפַתח כמה שיותר את מחלקת הבנות בהפועל. שיגיעו בנות, שתשחקנה כדורסל לאו דווקא כתחרות, אלא דווקא מתוך הנאה. עם זאת חשוב לציין שהאימונים הם ברמה הגבוהה ביותר, עם המון אכפתיות ורצינות. התנאים שאנחנו מקבלים מסביב, דרך המנהל המקצועי של המחלקה, דניאל ששר, מאפשרים לנו, כמובן, להתנהל בצורה הכי טובה והכי מקצועית שניתן".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר