כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: קרדיט: maroke/depositphotos.com)
כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: קרדיט: maroke/depositphotos.com)

גם מחר – שני: הלימודים בירושלים ובכלל יחלו בשעה 10:00; החינוך המיוחד שוב מוחרג

הסתדרות המורים מחריפה את העיצומים: גם מחר, שני, הלימודים בכל הארץ יחלו בשעה 10:00, זאת למעט מערך החינוך המיוחד שיפעל כרגיל. השביתה לא כוללת חלק מחטיבות הביניים ואת החינוך העל יסודי

פורסם בתאריך: 19.6.22 19:58

גם מחר – שני, 20.6, הלימודים במערכת החינוך היסודי ובחלק מחטיבות הביניים יחלו בשעה 10:00. בכך, מחריפים המורים את המאבק שלהם וזהו כבר היום השני ברציפות שבו הם מקיימים השבתה בכל הארץ (לאחר שבשבוע שעבר הם השביתו בכל יום מחוז אחר). יש לציין כי העיצומים תקפים בגני הילדים העירוניים, בבתי הספר היסודיים ובחלק מחטיבות הביניים – שם יחלו כאמור את יום הלימודים בשעה 10:00. מהעיצומים הוחרגו, שוב, תלמידי החינוך המיוחד מהעיצומים. יודגש כי הלימודים בחלק גדול מחטיבות הביניים ובתיכונים ילמדו כרגיל – זאת מאחר שמרבית המורים משתייכים לארגון המורים ולא להסתדרות המורים.

העיצומים, כידוע, מתקיימים על רקע המאבק של הסתדרות המורים מול משרד האוצר על הסכם שכר מעודכן למורים. "העיצומים לא יופסקו עד שפקידי האוצר ישימו על השולחן הצעה רלוונטית", נמסר בהודעת הסתדרות המורים.

בהודעת הסתדרות המורים נכתב עוד כי "הסתדרות המורים ממשיכה בעיצומים לנוכח הזלזול וההתעלמות של ראשי הממשלה – בנט ולפיד – ושל שר האוצר ליברמן ופקידי משרדו מהמערכת המדממת שזקוקה לחבל הצלה מיידי. רק הסכם שכר ימנע את הנטישה שמובילה לקריסת מערכת החינוך".

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד: "אם לפיד, בנט וליברמן רוצים לסיים את המשבר הזה, הם יכולים לעשות זה ברגע. הם כנראה נהנים לראות את מיליוני ההורים, שגם ככה בקושי מתמודדים עם יוקר המחיה בארץ, עכשיו סובלים גם מחוסר ודאות במערכת החינוך. אני קוראת להם שוב – בואו, שבו לשולחן המו"מ ותראו איך הפקידים מתנהגים".

מנגד, במשרד האוצר טענו אתמול, מוצ"ש, כי "לצערנו, בחדר המשא ומתן אמירות לחוד ומעשים לחוד. הסתדרות המורים אינה מוכנה לתעדף באופן משמעותי את המורים הצעירים. מעבר לכך, הסתדרות המורים לא מוכנה לדון בנושאים הכרחיים לקידום מערכת החינוך, כמו התאמת החופשות, מתן סמכויות ניהול למנהלי בתי הספר ותגמול מצוינות. משרד האוצר ימשיך להתעקש על הסכם שיביא לשינוי אמיתי במערכת החינוך לטובת ציבור ההורים, התלמידים, המורים והמנהלים".

הסתדרות המורים, כפי שכבר פורסם, דורשת הסכם שכר חדש למורים והגננות. אולם, הפערים בין ההסתדרות לאוצר גדולים, וישיבת המשא ומתן שהתקיימה בין הצדדים ביום חמישי האחרון פוצצה. בהסתדרות המורים טוענים כי באוצר לא ממהרים להגיע להסכמות, דנים עדיין בעקרונות ולא בהצעות קונקרטיות, ובן דויד האשימה אותם בגרירת רגליים ובסחבת מכוונת.

 

 

עיריית ירושלים נערכה לשינויים בשעות הפעילות של מוסדות החינוך והתאימה אליהם את מערך ההסעות.

מערך החינוך המיוחד:
מוסדות החינוך המיוחד הכוללני, בהם גני שפה ותקשורת, יפעלו כסדרם ויתחילו את יום הלימודים בשעה הרגילה.

כיתות תקשורת, כיתות מקדמות ומשלבות הפועלות במסגרות החינוך הרגיל – יתחילו את יום הלימודים בשעה 10:00, יחד עם יתר כיתות בית הספר.

הסעות:
תלמידי החינוך המיוחד הכוללני – ההסעה תצא כסדרה.

תלמידי כיתות מקדמות ותקשורת שמשולבות בחינוך הרגיל – ההסעות יתאחרו בשעתיים משעת ההסעה הרגילה.

תלמידים ממוסדות החינוך הרגיל – ההסעות יתאחרו בשעתיים משעת ההסעה הרגילה.

יצוין כי אין כל שינוי בשעות ההסעה בסיום יום הלימודים.

לכל שאלה בענייני הסעות ניתן לפנות למערך ההסעות העירוני: 2786*.


מחפשים דירת 5 חדרים בקטמון? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר