מתחם הבילויים בשוק מחנה יהודה. לעסקים ולאנשים בתמונה אין קשר לנכתב בידיעה (צילום: אוליבייה פיטוסי)
מתחם הבילויים בשוק מחנה יהודה. לעסקים ולאנשים בתמונה אין קשר לנכתב בידיעה (צילום: אוליבייה פיטוסי)

חיי הלילה בשוק מחנה יהודה: ההגבלות החדשות של עיריית ירושלים

בהמשך לפרסום ב"כל העיר" - עיריית ירושלים הודיעה כי פעילות חיי הלילה במחנה יהודה תסתיים ב-3:00 לפנות בוקר; בעלי מקומות הבילוי במתחם מבהירים כי לאחר מכן הם ימשיכו לפעול רק בתוך שטחי הברים; יו"ר ועד הסוחרים בשוק טלי פרידמן: "המהלך יסייע לכלל אנשי השוק, לסוחרים, לבעלי הברים ולתושבים"

פורסם בתאריך: 25.5.21 20:46

עיריית ירושלים מודיעה הערב (שלישי) כי החל מה-1.6.21 יחולו הגבלות חדשות על פעילות חיי הלילה בשוק מחנה יהודה. לפי ההגבלות החדשות, "הפעילות הלילית של שוק מחנה יהודה תסתיים בשעה 3:00 לפנות בוקר, כאשר החל מהשעה 3:00 ייכנסו לשוק צוותי הנקיון התפעול של העירייה ויכינו אותו למסחר המסורתי המתקיים בשעות היום בשוק", כך נמסר מהעירייה.

בעלי מקומות בילוי בשוק מבקשים להבהיר הערב ומוסרים ל"כל העיר" כי הברים ימשיכו לפעול לאחר השעה 3:00, רק בשטחי הברים עצמם. הפעילות במרחבים הציבוריים והמשותפים בשוק מחנה יהודה, כאמור, תיאסר.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


כפי שפורסם ב"כל העיר" לפני כחודש במהלך ישיבת סוחרים שנערכה בבית אליאנס בנחלאות, הודיע מנהל אגף רישוי עסקים אמיר חכימיאן, להפתעת בעלי העסקים, כי בכוונת העירייה לצמצם את שעות הפעילות של חיי הלילה ולאסור הצבת שולחנות וכסאות לאחר השעה 1:00 בלילה. דבריו הובילו לסערה בקרב חלק מבעלי הברים במחנה יהודה, שמתנגדים למהלך.

לפי ההגבלות החדשות, שכאמור ייכנסו לתוקף החל מתחילת חודש יוני – בימים ראשון ועד שלישי תתאפשר הוצאת כסאות ושולחנות (עד הפס הצהוב) עד השעה 1:00 בלילה, כאשר בין השעות 2:00-1:00 תתאפשר ישיבה רק על הפודסטים ובתוך הברים. כמו כן, החל מהשעה 2:00 תתאפשר ישיבה רק בתוך הברים.

בימים רביעי, חמישי ומוצ"ש, תתאפשר הוצאת כסאות ושולחנות (עד הפס הצהוב) עד השעה 2:00 בלילה. בימים אלו בין השעות 3:00-2:00 תתאפשר ישיבה רק על הפודסטים ובתוך הברים והחל מהשעה 3:00 תתאפשר ישיבה רק בתוך הברים.

כידוע, כיום, מקומות הבילוי בשוק מחנה יהודה לא הוגבלו בשעות פעילות בלילה, וניתן אף היה למצוא ברים שפועלים עד השעות הקטנות של הלילה.

בעיריית ירושלים מדגישים כי "ההחלטה התקבלה לאחר הליך סדור וארוך של שיתוף ציבור מול הסוחרים ותושבי השוק, שמטרתו היא להטיב עם חווית הבילוי ולאפשר בילוי אחראי ובטיחותי. כ-90 אחוזים מסוחרי השוק בעדו ומברכים על המהלך".

יו"ר ועד סוחרי מחנה יהודה טלי פרידמן מציינת כי "בפני ועד סוחרי השוק הוצגו ממצאים הן מעיריית ירושלים, הן מהסוחרים, הן מתושבים והן מבאי השוק, הם הפנו את תשומת ליבנו לבעיות מורכבות שמתחוללות בשעות הלילה ויש לטפל בהן. ניסינו לשתף בבעיות באמצעות שיתוף ציבור עם כלל הצדדים על מנת להגיע להבנות שיפתרו את המצוקות הקשות שהוצגו בעיקר מתושבים ומבלים והחלטנו בשיח משותף", מבהירה פרידמן, "שהעסקים יוכלו להמשיך לפעול מתוך בית העסק ללא הגבלה והשטח הציבורי יפונה בשעה מאוחרת יחסית, דבר שיאפשר להם לעבוד ולא להיפגע כלכלית, יאפשר לגורמי האכיפה לפעול בצורה קלה יותר ויאפשר לאגף התברואה לנקות את השוק ולהפוך אותו לנקי ומזמין יותר.
המהלך המבורך יסייע לכלל אנשי השוק, לסוחרים, לבעלי הברים ולתושבים וכמובן לשוק האהוב שלנו, שימשיך להיות השוק המוביל בישראל ואחד מהשווקים המובילים בעולם".

שי קופול, בעלי הבר 'אוקונול', שהיה שותף למהלך של העירייה, מסביר כי "מקרי האלימות שמתרחשים בשעות הלילה המאוחרות הן דבר מביש שמבריח לקוחות, מכער את השוק ופוגע בתדמית שאנחנו מנסים לבנות. פעם השוק היה סקסי, רומנטי, חדשני ומרענן. היום זה שונה לגמרי וגם הקהל השתנה בעקבות חלוף הקסם. כולי תקווה כי ההסדרה של העירייה תצלח והאיזון המתבקש כל כך יגיע כבר כי כל סוחרי השוק רוצים בכך ומברכים את העירייה על מהלך זה".

ראש העיר משה ליאון מוסר: "שוק מחנה יהודה ימשיך להיות הלב התוסס של ירושלים, אנו נמשיך להשקיע בו כפי שהשקענו מאז כניסתי לתפקיד ואף יותר. אני מברך על ההחלטה שהתקבלה למען התושבים למען השוק וסוחריו ולמען המבלים". הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת10"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר"[email protected]


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

15 תגובות
 1. ירושלמי בדם

  הרסתם פה הכל בירושלים לא סתם כולם הולכים לתל אביב
  אחכ מתלוננים שכול התושבים הצעירים עוברים לגור במרכז
  אי אפשר לחיות ככה שאין תחבורה אין ברים ומסעדות בלילות אתם פשוט הורגים את העיר!!

 2. אפ

  טוב ויפה וראוי ונכון!
  וכל הקובלים – עושים יד אחת עם הכיעור והפשע מקצתו, המאפיין את הזירה שעות אלו. כן, מעודד מיצוב דמוגרפי שלילי ונבער

 3. ירושלמית

  השוק הפך למאורת ערסים וחרדים. פאבים בהם מבלים מעריצי אייל גולן, ויותר מדי דוכנים של כנאפה לכוניפות

 4. חחחחחחחחחחחחחחחח

  אני לא גר באזור השוק,אבל.אני רואה
  מה קורה שם………
  העירייה הזו וראש העיר נהיים כבר מביכים
  על איזה תקנות חדשות מדברים,שינויים קוסמטים בכדי להגיד עשינו משהו לטובת שמירת הסדר הציבורי
  עזבו,אני ממליץ לכל מי שרוצה לשמור על בריאותו הנפשית,עתידו ועתיד ילדיו,ואיכות חייו זה פשוט לברוח מהעיר הזו,
  כמו שעושים רבים ועושים עוד רבים גם עכשיו,החיים עוברים במהירות,ולבזבז אותם בעיר הזו עם נציגי ציבור כאלו שנמצאים בעיר הזו,חבל ….
  לראש העיר אפשר לאמר,השוק הוא שוק,הוא לא היה מעולם אזור בילוי,הוא הפך לכזה בשנים האחרונות רק בגלל תכנון לקוי של העירייה,
  אבל עיר מנוהלת לא מוותרת על שוק חשוב הסטורי,והופכת אותו למקום בילוי ובנוסף פוגעת בכל מי שחי בסביבה זו,
  מה שחסר לעיר הזו לא מקומות בילוי,חסר דיור,מקומות עבודה ועתיד תעסוקתי,איכות חיים,זה מה שישאיר צעירים ואזרחים חזקים
  בעיר,לא עוד פאב או בית קפה
  אבל זה כל העיר הזו היא כאוס,חוסר סדר,חוק,שרות לאזרח,לנהל עיר זו לא חלטורה,

 5. שכן

  הרסו את האוטנטיות של השוק . בלי קשר לשעות הפעילות. אין שום סדר בערב כל אחד עושה כככל העולה על רוחו . לפעמים גם בלי להשאיר מעבר

 6. ליהי

  כל הכבוד.
  אולי גם לחייב כל אחד מהמבלים שמשתין בפינה על הרצפה – לנקות אחריו.
  יש בשוק מלא פינות שהריח נדבק לכל היום!

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אמא שלי גרה קרוב היא אישה חולה וסובלת מהרעש שיש בשוק

 8. חתלתולה עם מחשוף עמוק

  תסגרו את המקום באחת עשרה כמו במקומות אחרים. מה אתם מבלבלים את המוח בנוגע ל'צורך של בליינים לבלות'? שילכו לבלות במקום אחר. המקום מתפקד כמוקד משיכה לכל משוגעי העיר וזה ידוע

 9. חתלתולה על מכסה פח מלא

  תסגרו את המקום באחת עשרה כמו במקומות אחרים. מה אתם מבלבלים את המוח בנוגע ל'צורך של בליינים לבלות'? שילכו לבלות במקום אחר. המקום מתפקד כמוקד משיכה לכל משוגעי העיר וזה ידוע

 10. קרי

  מצוין. הבליינים לא מתחשבים בשכנים. הרעש נורא ונמשך עד שעות הלילה המאוחרות. מה גם שהטינופת מזעזעת. יש שכונות מגורים באיזור.

 11. פעם הייתי יוצא לירושלים...

  יפה,
  עכשיו זה ראשמי
  עדיף לצאת לתל אביב.
  כל הכבוד על הברחת התיירות.
  עכשיו החרדים יוכלו להשתלט על העיר בלי הפרעות.

 12. 007

  אנחנו לא ירושלמים,ונכון מאוד שחסרה תעסוקה בעיר ,והכשרה מקצועית.כסף יש!!!
  אך אם מדברים על תעסוקה וכסף שזורם,אז השוק עושה את זה הכי טוב ,יםבה תיירים,ועןד תיירים,תעסוקה לבעלי מוניות,מלצרים,ספקי מזון,וחיים לעיר,אין מי שלא בה מנמרכז מגיע לת"א.
  ככר ציון מוזנחת.וכל מקומות בילוי הם תעסוקה ותיירות בעיר.תחשבו גדול.ותדרשו את שלכם.

 13. העצבני מהשפלה

  טימטום של עירייה !! החוק למניעת רעש אומר , שמותר להרעיש עד השעה 11 בלילה . ובשישי עד 12 בלילה .
  העירייה עוברת על החוק !!! הרעש שהבליינים גורמים , מפריע את מנוחת הדיירים השכנים לשוק .
  שיקומו ויגישו תביעה משפטית על כך . ושלא יחששו מאף אחד . כי החוק לצידם . כל שעליהם לעשות , להקליט בשעות הרלוונטיות ואפילו לצלם את האנשים במסרטה כדי הביא זאת כראיה לבית המשפט .

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר