(הדמיה: קדמת היובל - מומחים בהתחדשות עירונית, אבנר דרורי אדריכלים, דלה פרגולה אדריכלים; צילום: באדיבות העירייה)
(הדמיה: קדמת היובל - מומחים בהתחדשות עירונית, אבנר דרורי אדריכלים, דלה פרגולה אדריכלים; צילום: באדיבות העירייה)

מגדלים במקום שיכונים: אושרה תוכנית הפינוי-בינוי הגדולה בקטמונים

התוכנית כוללת הקמת חמישה מגדלי מגורים במקום חמישה מבנים קיימים, והגדלת יחידות הדיור מ-376 ל-980 בסך הכול

פורסם בתאריך: 8.8.18 10:19

עוד פרויקט התחדשות עירונית יוצא לדרך: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה באחרונה על הפקדת תוכנית פינוי-בינוי ברחוב בר יוחאי בשכונת קטמון ח'-ט', זאת במסגרת תוכנית האב להתחדשות עירונית בשכונה, אשר אושרה זה מכבר בוועדה המקומית.התוכנית שאושרה בוועדה המקומית ממוקמת ברחוב בר יוחאי בחמישה בניינים עוקבים (בניינים מספר 5, 7, 11, 13 ו-15), ומתפרסת על פני שטח של כ-52 דונמים. התוכנית מציעה פינוי של חמישה בניינים שבהם 376 יחידות דיור קיימות, ובמקומם בניית חמישה מגדלים בני 36-32 קומות, שיכילו בסך הכל 980 יחידות דיור וכן שטחי מסחר, שטחים לשימוש ציבורי ופארק ציבורי שיפותח במסגרת העבודות.


רחוב בר יוחאי, היום (צילום: באדיבות העירייה)

רחוב בר יוחאי, היום (צילום: באדיבות העירייה)


בנוסף, התוכנית מציעה הרחבה של רחוב בר יוחאי עצמו, הפיכתו לדו סטרי ויצירת מקומות חניה ציבוריים לאורכו. כמו כן מציעה התוכנית דרך חדשה המחברת את רחוב בר יוחאי לשטחים הציבוריים הנושקים לשדרות דוב יוסף, וכפועל יוצא מכך – יצירת גישה לשניים מהמגדלים המוצעים בתכנית.

יש לציין כי קו הרכבת הקלה המתוכנן בשטח הגובל בתוכנית מדרום (בצומת פת ועל ציר גולומב), ישרת היטב את דיירי השכונה ואת הדיירים במבנים החדשים.


פרויקט המגדלים ברחוב בר יוחאי (הדמיה: קדמת היובל - מומחים בהתחדשות עירונית, אבנר דרורי אדריכלים, דלה פרגולה אדריכלים)

(הדמיה: קדמת היובל – מומחים בהתחדשות עירונית, אבנר דרורי אדריכלים, דלה פרגולה אדריכלים)


התוכנית בבר יוחאי היא רק אחת מתוכניות ההתחדשות עירונית שמקודמת בקטמון ח'-ט'. בנוסף אליה, ישנה, כפי שפורסם ב"כל העיר" לפני כשלושה חודשים, תוכנית פינוי-בינוי ברחוב סן מרטין 3, שכבר הופקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית לתכנון.

התוכנית בסן מרטין משתרעת על פני כ-3.5 דונמים, וכוללת הריסת מבנה מגורים קיים ובו 30 יחידות דיור, לטובת הקמת שני מבנים בני 13 קומות כל אחד, ועוד שתי קומות עליונות בנסיגה, כשבסך הכל יוקמו 104 יחידות דיור חדשות. התוכנית כוללת עוד שטח בנוי לטובת גן ילדים, הקמת כיכר עירונית בסמוך לצמד המבנים ובניית חזית מסחרית.

ראש העיר ניר ברקת מסר: "התחדשות עירונית היא המענה האורבני והחברתי הנכון לירושלים. בדרך זו נוכל להגדיל את היצע יחידות הדיור בעיר, ולתת מענה לזוגות הצעירים. כאשר היוזמה להתחדשות עירונית מגיעה מהתושבים, החובה שלנו כמערכת עירונית היא לתת להם את התמיכה שהם זקוקים לה, על מנת שהפרויקטים יצאו לפועל. אני מזמין תושבים נוספים לבחור במסלול הנ"ל. בירושלים קיים הפוטנציאל להקים באופן מידי יותר מ-30 אלף יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית – בדרך זו נוכל להשאיר את הזוגות הצעירים בירושלים ולא לפגוע בשטחים ירוקים בעיר".


בינתיים, בקרית היובל: המינהל הקהילתי נגד עבודות החפירה בפרויקט "הדסה הקטנה"


תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר