עודד קטש, גיא הראל (צילומים: אורן בן-חקון)
עודד קטש, גיא הראל (צילומים: אורן בן-חקון)

"עודד מוכן לעשות הכל כדי שבלאט ישחק בהפועל"

קטש לוחץ להחתים את הגארד, אך הראל טוען כי בעמדה שלו יש את טימור ואוחיון. וגם, עד כמה קרוב סטודמאייר לחזרה להפועל?

פורסם בתאריך: 28.6.18 13:04

הפועל ירושלים, כך נדמה, הולכת לקראת קיץ סוער ולא פשוט בכלל. זה החל, כידוע, עם הדרמה הגדולה שחולל אורי אלון לפני כשבועיים, אז הוא הודיע על עזיבת הקבוצה, המשיך בהודעה המשמעותית של הפועל האדומים לפיה הקבוצה עוזבת את היורוקאפ לטובת ליגת האלופות של פיב"א ונמשך בימים אלה ממש, כשראשי הפועל ירושלים מנסים לגבש את הסגל לקראת העונה הבאה. והבנייה הזו מובילה כבר כעת, וכנראה שעוד תוביל בעתיד הקרוב, ללא מעט חילוקי דעות ומשברים.

 

  • להורדת האפליקצייה של "כל העיר" באנדרואיד
  • להורדת האפליקצייה של "כל העיר" באייפון

 

אחד מחילוקי הדעות שנמצאים על סדר היום בבניית הקבוצה של הפועל ירושלים, היא צירופו של תמיר בלאט, שמנהל מגעים מתקדמים עם האדומים וקרוב לסיכום בקבוצה. מצד אחד ניצב המאמן עודד קטש, שחושק מאוד ברכז הישראלי הצעיר, ומהצד השני עומד המנכ"ל גיא הראל, שנלהב הרבה פחות מהחתמתו של בלאט ג'וניור.

קטש מבחינתו, הולך בכל הכוח על הרכז שאיתו הוא שיתף פעולה הן בנבחרת העתודה שהגיע לגמר אליפות אירופה, והן כיום, כשבלאט משמש כשחקן מרכזי בסגל הנבחרת הבוגרת.

עודד קטש (צילום: אורן בן-חקון)

עודד קטש (צילום: אורן בן-חקון)

ל"ספורט כל העיר" נודע כי בכל שיחה שמנהלים ראשי הפועל ירושלים על בניית הסגל, קטש לוחץ על הקודקודים, בעיקר על המנכ"ל הראל, להנחית את הטאלנט בארנה. "עודד משוגע על תמיר בלאט", מציין גורם המקורב למאמן ומעורה בפרטים. "הוא משגע את המערכת ומוכן לעשות הכל כדי שהוא ישחק בהפועל בעונה הבאה, ולא איכפת לו מה הסגל שלו כולל. עד כמה מחזיק קטש מבלאט אפשר היה לראות במשחק האימון של הנבחרת נגד אוקראינה בשבוע שעבר – אז בלאט שיחק 27 דקות בעוד שבר טימור עלה לפרקט רק ברבע האחרון. זה, לדעתי, אומר את הכל".

אותו גורם מוסיף ומציין כי "גיא הראל ממש לא מתלהב מכך שבלאט יגיע. זה לא שהוא לא מעריך אותו, הוא מסביר שעל המשבצת שלו כבר יש שני ישראלים חתומים, וזה עוד לפני שיגיע, סביר להניח, עוד שחקן זר לעמדות הגארד. זה יותר מדי, בטח בשביל הפועל ירושלים בתקציב הנוכחי".

גיא הראל (צילום: אורן בן-חקון)

גיא הראל (צילום: אורן בן-חקון)

"יש לנו חוזים עם יוגב אוחיון ובר טימור, ולא בטוח שתמיר בלאט הוא מה שהקבוצה צריכה עכשיו", מתייחס גורם בהפועל לסוגייה. "בנוסף, ג'ייקובן בראון כבר הוחתם ועוד שחקן זר יוחתם לעמדות הגארד. עודד אמנם מתעקש כרגע על תמיר בלאט, אבל אין פה שום דבר חריג. בתוך מערכת יש שיחות על בניית הסגל ולא תמיד יש הסכמות".

בכל מקרה, בשל הלחץ שמפעיל קטש, בהפועל כבר החלו לבדוק איך ניתן יהיה בכל זאת לרצות את המאמן, כשאחת מהאופציות שנשקלות היא שחרור של אחד מבין טימור או אוחיון. ל"ספורט כל העיר" נודע כי אם אכן יחליטו בהפועל לשחרר מישהו מהגארדים, המועמד המוביל לכך הוא אוחיון, שמחזיק בחוזה גבוה מאוד שנאמד בכ-300 אלף דולר.

אופציה נוספת שעומדת על הפרק, גם אם לא בהתלהבות גדולה, היא צירופו של בלאט והשארתם של אוחיון וטימור, כשאז תחפש הקבוצה גארד זר עם נטייה לעמדת הסמול פורוורד. "אם בלאט יוחתם בסופו של דבר ייתכן שנחתים זר שמשחק יותר בעמדה 3, וזאת כדי לא ליצור פקק בעמדות הגארדים", מציין גורם בהפועל ומוסיף: "אבל בלאט עדיין לא אצלנו. הנושא עדיין בדיונים ונראה איך זה ייסגר".

תמיר בלאט (צילום: Dotan Doron)

תמיר בלאט (צילום: Dotan Doron)

סוגיה נוספת שמעסיקה את הפועל ירושלים בבניית הסגל לעונה הבאה היא סוגיית יותם הלפרין, שגם היא לא מוסיפה לכאבי הראש של הראל וקטש בנושא של בלאט. הלפרין, כידוע, סיים בקיץ את חוזהו בהפועל, כשבקבוצה היו שמחים מאוד לו הוא היה פורש לטובת תפקיד במועדון. אלא שהקפטן האדום לא ממש שש לתלות את הגופייה. גם האוהדים רוצים לראות את הלפרין ממשיך לעונה נוספת, ורבים מהם אף חתמו על עצומה – "לא נוטשים את הקפטן – יותם חייב להישאר" – בדף הפייסבוק של "מלחה – קהילת האוהדים" – ארגון האוהדים החדש של הפועל, שהוקם במהלך העונה האחרונה.

בעצומה מסבירים האוהדים כי "הפועל צריכה לדעת לכבד את הסמלים שלה, בטח בעידן בו דמויות כמו יותם חסרות בנוף הכדורסל הישראלי והעולמי. הפועל ירושלים היא קבוצה שיש בה מעבר לתחרותיות. הדרך והערכים חשובים. זו הסיבה שיותר עם דרך ההתנהלות שלו, היחס לקהילה והחום – שווה יותר מעוד נקודה או שתיים בליגה".

 

אז היכן עומדים בשלב זה העניינים מול הלפרין? ראשית חשוב לציין כי הצדדים עדיין לא החלו לדון על העונה הבאה, כך אמר במפורש המנכ"ל הראל בראיון ל"כל העיר" בשבוע שעבר. הלפרין השתכר בעונה החולפת כ-170 אלף דולר, סכום שבהפועל היו שמחים לפנות לטובת ריענון הסגל הישראלי. אולם הלפרין, כפי שכבר נכתב, אינו מעוניין לפרוש ממשחק והוא חושב שביכולתו לתרום עוד שנה-שנתיים כשחקן. "יותם לא רוצה לפרוש", מדגיש מקורב להלפרין בשיחה עם "כל העיר". "הוא רוצה לשחק לפחות עוד עונה אחת ובטוח שיש לו מה לתרום. ההעדפה שלו, כמובן, היא להמשיך בהפועל ירושלים, אבל זה לא תלוי רק בו. נכון לעכשיו, העניינים לא ברורים, רק אחרי שהוא ישוחח עם גיא הראל אפשר יהיה לדעת לאיזה כיוון נושבת הרוח".

למרות הסיטואציה המסובכת, בהפועל עשויים להחתים את הלפרין על חוזה חדש, אך לדברי גורם בקבוצה, "יותם לא יוכל להשתכר את אותם סכומים שהרוויח בעונה האחרונה. אנחנו מאוד אוהבים את יותם, שהוא אישיות מדהימה. אבל בצד המקצועי יש את יוגב אוחיון, בר טימור וג'ייקובן בראון בעמדות החוץ , שחתומים ויהיה כאן ועוד גארד זר או תמיר בלאט שיצורף. כדי שיותם יישאר, הוא יצטרך להתגמש בשכר ולהבין שהוא לא שחקן בכיר ברוטציה. בנוסף הוא יצטרך לקצץ משמעותית בשכרו גם בגלל מעמדו החדש וגם כי לא מדובר בימים של אורי אלון. אם הדברים האלה יסתדרו ובכפוף לרצון של עודד קטש, ייתכן שהוא ימשיך כשחקן פעיל".

הלפרין, בכל מקרה, מעביר מסרים רבים שאין בכוונתו לפרוש. במקביל הוא גם החל לבדוק אופציות מחוץ להפועל, כשמכבי ראשלון לציון ובני הרצליה מביעות בו עניין.

אמארה סטודמאייר (צילום: ניר קידר)

אמארה סטודמאייר (צילום: ניר קידר)

אמארה סטודמאייר ממשיך להתקרב להפועל. כפי שפורסם לראשונה לפני כחודש וחצי ב"ספורט כל העיר", הפועל מנהלת עם הסנטר מגעים זמן רב, כשבסביבת המועדון ישנם גורמים שטוענים כי "העסקה סגורה, נותרה רק שאלת הטיימינג".

למרות זאת, בהפועל עוד לא יוצאים בהצהרות לגבי צירופו של הסופרסטאר, ומבקשים לצנן במעט את העניין. "אף אחד לא מכחיש שיש משא ומתן עם אמארה והכיוון הוא לסגור איתו", אומר גורם בהפועל, "זה לא חדש וזה לא החל היום, כשגם אמארה בעצמו אמר שיש מגעים. אבל הנושא שלו מורכב. יש איתו מספר סוגיות שצריך לסגור, כי בכל זאת לא מדובר בזר עם צרכים רגילים. יש לו את רמת המחייה שלה הוא רגיל ועוד נושאים שעל הפרק כמו מרצ'נדייז".

אותו גורם בהפועל מספר כי סטודמאייר שמר על קשר רצף לאורך כל השנה האחרונה והוא מעורה מאוד במתרחש בקבוצה: "בכל פעם שהוא הגיע לבקר, וזה קרה יותר מפעם אחת, הוא התאמן עם הקבוצה. הוא מאוד מודע לכל מה שקורה במועדון. התוספת שלו היא במספר היבטים ולא רק מקצועית, אבל נצטרך להתאזר בסבלנות עוד קצת".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר