אהרון רמתי, מתחם המגורים של "סמינר באר מרים" (צילומים: "הארץ", שלומי הלר, דוברות המשטרה)
אהרון רמתי, מתחם המגורים של "סמינר באר מרים" (צילומים: "הארץ", שלומי הלר, דוברות המשטרה)

הזוועות מאחורי הדלתות הסגורות בכת של אהרון רמתי: העדויות נחשפות

ילדים קטנים בבידוד, חשד לניצול מיני וחיים בתנאי עבדות ודוחק - כשבוע לאחר מעצרו של אהרון רמתי בחשד לניהול כת אכזרית עולות עדויות קשות. נציג המשטרה: "מה שקרה בסמינר זה לא לימוד תורה. הבנות למדו לציית למנהל הכת"

פורסם בתאריך: 19.1.20 08:19

במשך 12 שנה ניהל אהרון רמתי את סמינר "באר מרים" בשכונת הבוכרים בירושלים, שבו התגוררו כ-50 נשים וכ-10 ילדים, רובם מתחת לגיל 5 – בכל השנים עלו עדויות מהחיים הקיצוניים שמתנהלים במקום. העדויות התבססו רק לפני כמה חודשים כשכמה נשים אזרו אומץ ועזבו את מתחם הסמינר, שבו על פי החשד ניהל רמתי כת סגורה וקיצונית, והחלו לספר את מה שבאמת קורה מאחורי הדלתות הסגורות במתחם של רמתי.

מעדויות שעולות מחקירת המשטרה הנשים סיפרו כי רמתי דאג כי הנשים ינתקו קשר עם משפחותיהן, עם חברות שהיו להן ועם מכרים אחרים. הנשים מתארות חיים קיצוניים בכפייה, בתנאי עבדות עם חשד לניצול מיני.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת9"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


הנשים סיפרו כי רמתי נהג לפי החשג להסתובב ביערות עם חלק מהנשים בשעות הלילה המאוחרות. נשים אחרות תיארו כי לפי החשד היה אסור להן לעבוד בעבודות עם גברים, ולכל עבודה היתה צריכה את אישורו של רמתי. הנשים מספרות כי במתחם נדרשו חלק מהנשים להכניס את ידיהן לאש כדי להרגיש איך זה להיות בגיהנום.

במקרה נוסף לפי החשד צעיר נשלחה לרחוב כ-20 דקות לפני כניסת השבת כי כך רמתי החליט.

המשטרה חושדת כי אחת הנשים שנעצרו לקחה יחד עם אחרות חלק פעיל ב"גיוס" נשים לכת ובהתעללות שהן עברו. באחד המקרים, לפי החשד, אחת החשודות הכניסה בכוח סחוג חריף לפיה של אחת הנשים.

במהלך דיון הארכת מעצרו של רמתי בבית משפט השלום בירושלים אמר בין השאר נציג המשטרה כי "מה שקרה בסמינר זה לא לימוד תורה. הבנות למדו לציית למנהל הכת; לאט לאט הפחידו אותן והפרידו אותן מהמשפחות שלהן. כסף שהגיע מהבנות הלך, בין היתר, לקניית רכב למנהיג הכת".

כפי שפורסם ב"כל העיר"  – בתום חקירה סמויה, פשטו כוחות משטרת ירושלים על מתחם המגורים של רמתי, שבו התנהלה על פי החשד קהילה סגורה – כת, ובה עשרות נשים וקטינים תחת תנאי עבדות ועושק 'בניצוחו' של רמתי. אחד מהחשדות החמורים שעלו במהלך החקירה היה שילדים עד גיל 5, הוחזקו במקלט בבידוד מוחלט. עוד עלה כי כלפי הנשים נקט רמתי לפי החשד בדרכי ענישה שונות – ביניהן שריפה באש. כמו כן, חלק משכרן של הנשים לפי החשד הועבר ישירות לכיסו הפרטי.בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של רמתי בשבעה ימים. בכניסה לאולם בית המשפט אמר רמתי לכלי התקשורת: "אף אחד לא מאמין שזה נכון". לגבי הילדים שהתגוררו במתחם תחת בידוד, הוא ענה: "אולי אלה נכדים שלי שהגיעו לבקר; זה קשקוש, זה טמטום".

רמתי מכחיש את החשדות החמורים כנגדו. סנגורו של רמתי עו"ד גבריאל טרונישוילי מהסנגוריה הציבורית מסר בתגובה: "מרשי מכחיש את כל החשדות כנגדו. לדבריו הוא נחקר בעבר בדיוק באותם החשדות ושוחרר מבלי שהוגש נגדו כתב אישום. לדבריו, הוא לא פגע באף אחד מעולם. ההפך. הוא רק תרם וסייע. הוא משתף פעולה ומוכן להתעמת עם כל חשד שיופנה כלפיו ועם כל מי שטוען שהוא פגע בו".
תגובות

41 תגובות
41 תגובות
 1. ירושלמי

  אם אכן נכונות האשמות, היכן הייתה המשטרה, הרי הוא נעצר בעבר לפני שלוש שנים… ובכלל השכנים ונשים נוספות טוענים שזו סתם עלילה, לך תדע למי להאמין… ברל מקרה עצוב הסיפור, בחורות ונשים שמצאו מקלט בין אם נכון או לא על אלימות וכו' הן עדיין מסכנות הצריכות סיוע מירבי – וזה עבודתה של הרווחה שלא הייתה במקום בזמן, למנוע מעשים שכאלו!

 2. דנה

  נכון מאוד. הוא לא פגע מינית באף אחד. אני מסכימה שהם קהילה פנאטית ,מהיכרות שלי איתם,אבל מפה ועד התעללות מינית וסיפורי סבתא…ממש לא.

 3. אורלי

  דרך הרב שליט"א היא דרך תורתנו הקדושה והטהורה. הרב פועל על פי דעת תורה של כל חכמי התורה, דהיינו על פי התורה שנתנה לנו בסיני. הרב הצדיק רק פועל על פי זה. מדובר בפעילות שיש בה תמיכה רוחנית עד לשמים, עד כסה הכבוד ממש. וזה מטעם ובברכת כל גדולי ישראל שליט"א.

 4. רחל

  לא הבנתי במה מאשימים אותו. כל אחת יכלה לצאת בכל רגע נתון… הוא עצור למה הם לא עוזבות הכל עלילה שקרית…. לא מאמין לשום מילה שלהן רואים בודאות שהן שקרניות מגמתיות… לא הבנתי להסתמך על עדות אחת או 2 או 3???? כולם מאמינים שדרך הרב שליט"א היא דרך תורתנו הקדושה והטהורה.

 5. יהודיה

  יותר מ-20 בנות מעידות על הזוועה.
  בחודשים האחרונים ובמשך השנים, כולן משקרות?
  על חכמי התורה אמר לכם שהם כמו קורח. הוא פועל בניגוד לדעת תורה כאשר בית הדין פסק שלא יהיה בקשר עם הבנות ושעליו לעזוב את ירושלים הוא ציפצף.
  יש בת שהיא היהלום, השכינה, אולי תשאלו אותה במה זכתה להיקרא כך. למה את כל הבנות הוא משפיל, מדכה ומשחק משחקים, כן עונה לא עונה, למה כדי לבוא אליו צריך לדאוג לו לארוחות דשנות?? למה צריך לשאול אותו כל דבר??? בגירות אמרנו לא? מעל גיל 18 אז למה צריך לשאול כל דבר?? למה צריכים לקבל על הראש על כל דבר?

 6. שוש

  אורלי כותבת בכל אתר את השטויות האלו שהלעיט אותן.
  בתור חרדית – זו בושה נוראית לכל ההתנהגויות שם, היתה לי בת דודה ששמרה בייבי -סיטר על חלק מהילדים,
  ועצרתי אותה מלהכנס לשם, כדי שלא לעבור שטיפות מוח של טמטום!!!! כל ראשי הבד"ץ יצאו נגדו מזמןןןןןן, כמעט 10 שנים, איך גבר יכול לדבר כ"כ הרבה בלילות עם נשים ובנות??????????? אם הוא כזה ירא שמים וצדיק??? ואיפה אשתו כשהיה ער?ואם הוא כזה צדיק, הרי הרבנים אסרו סמרטפונים, והוא כתב לכל בת כל העולה על רוחו!!!!!!!!!!

 7. דניאל

  עלילות שווא
  לא היה כלום.נשים העם הכי שקרניות בעולם.
  אין אמונה בהם.כואב לי על הרב רמתי.

 8. אורה

  זה שקר ושוב שקר…………………………………
  כאחת שמכירה היטב את כל הצדדים הרב הצדיק רמתי הוא איש כשר! ויש כמה שרוצים להפיל אותו והאלוקים יעזור לו עד הסוף

 9. רבקה

  להכניס יד לאש בכדי להרגיש את הגהנום ? מי שמע כזאת? הזאת דרך תורתינו הקדושה ? הרי נאמר דרכיה דרכי נועם !

 10. שרה

  המשטרה לא יודעת איך להתמודד עם הכתבה ששודרה בערוץ 13 על פגיעות המיניות של מאות ילדים מסנהדריה ונחלאות שהוצאו ממוסדות החינוך שלהם למטרות פדופיליה, כדי להשתיק היא מנסה לעשות רעש מכיוון אחר, כאילו שהם עובדים ועושים משהו…

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איזה הכנה קיבלו הבנות! בנות שאין להם סמארטפונים ואינטרנט, איך יודעות על פרשת הפדופליה? המשטרה עושה משנו כי יש ים בנות והפעם מבפנים שמספרות על הזוועות. זה כבר לא הורים שמתנגדים, זהה הרבה מעבר.
  הוא עושה בינכם הפרד ומשול כל הזמן ובעיקביות, מעודד לסגפנות וצייתנות והכל בשביל הערך המקודש של הצניעות ולהימנע מגיהנום. אתם חייבות לשים את האגו בצד ולהיסתכל פנימה, איפה אני רוצה להיות בעוד חמש שנים? האם אני מוכנה שיכתיבו לי כל החיים? האם אני רוצה להתחתן? ילדים? אגב ילדים זה שמחה ולא צריך להביא ילדים בדור הזה כי הם האושר והשמחה של כל זוג הורים. העולם בחוץ הרבה יותר שמח ממה שנדמה וסיפרו לכם! אפשר להיות צדיקה ועדיין להיות שמחה!

 12. זיסל

  עושה מעשה סינרי ודורש שכר פנחס
  אני שמעתי שהוא היה מקריא להם את ספר אלף לילה ולילה בהמשכים

 13. דינה

  היום שמעתי מחברה שיודעת הכל מבפנים שדבר אחד ברור מאה אחוז, שהכל שאומרים על הרב, זו פשוט לשון הרע אחד גדול. בגלל שיש לו יריבים פוליטיים עם כוח של "השטן" שפשוט משתמשים באמצעים של פשע, על מנת לתפור לו תיקים ולהפליל אותו מקנאה על זה שהוא כל כך מצליח בחינוך האמתי. אני מקווה שהאמת תצא לאור מהר.

  אבל נא: אל תמהרו לקבל לשון הרע ומוציא שם רע, על צדיק גדול. לזכור: התקשורת/והמשטרה היא לא נטורלית בנושא הזה.

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לכבוד "שוש"
  למה את משקרת? אני יודעת ש"אורלי" צודקת מאה אחוז. תפסיקי לשקר.

 15. אחת שיודעת

  שום שטן ושום גיהנום, שוב מוכרים לכם סיפורים.
  האיש משתמש בחלקים מהתורה, כן מהתורה כדי לשטוף לכן את הראש, שתחשבו שיש לו כוחות על טבעיים.
  ביהדות גבר נשוי לא הולך עם יהלומים ולא עם השכינה, לכאורה, תפתחו את העיניים, תדאגו לעצמכן, לחיים שלכם ולא לחיים שלו, הוא ימכור את כל הבנות שבמעצר כדי להגן על עצמו. הוא יגיד שהגננות הענישו את הילדים בעונשים חמורים לכאורה רק ביוזמתם ולא אין יד בדבר. בנות ישבו בכלא כי הוא מכר אותם למשטרה, הוא ימכור כל אחת מכן למשטרה, העיקר שהוא ינוכה מכל אחריות ואשמה, תתחילו להאמין כי יש הוכחות והקלטות שבהן הוא מפליל את עצמו לכאורה. תסתכלו פנימה, תשאירו את המלחמה הזו מאחוריכן ותדאגו לעצמכן.

 16. דינה

  אל הבנות שעוד נשארו שם, זה הזמן לחשוב ולהתבונן, במה מאשימים את הצדיק הרב שליט"א. כל אחת יכלה לצאת בכל רגע נתון… למה הוא עצור ולמה אתם לא עוזבות? הסיבה היה בגלל שהכל עלילה שקרית…. לא מאמינה לשום מילה שלהן, מספיק עם ההשמצות.

  כל הסיפור המזויף הזה רכילות ולשה"ר גמור. תגידו לי שמתם לב שהמשטרה אין ממנה ראיה כלל??? וכעת אף אחד בעולם לא מאמין שזה נכון. כולם יודעים שזה בכלל לא כת. כל עוד שזו הבחירה שלהן אין כאן שום בעיה. כנראה ישוחרר בזמן הקרוב בס"ד. כדכתיב: וְכָל-קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ תְּרוֹמַמְנָה קַרְנוֹת צַדִּיק אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ. והרב הוא הצדיק. תְּרוֹמַמְנָה קַרְנוֹת צַדִּיק. ומובן מאליו שזה בכלל לא כת. "הכל קשקוש, לא היה ולא נברא" ובס"ד החשדות יופרכו בקרוב, והוא יצא זכאי ונקי לגמרי.

 17. למה נטפלים אליו בצורה מזעזעת ומלבינים את פניו. כל עוד לא סיימו את החקירה?

  למה נטפלים אליו בצורה מזעזעת ומלבינים את פניו. כל עוד לא סיימו את החקירה?

 18. שלמה המלך אומר

  האיש החכם מכל אדם, "שלמה המלך" אומר: "חוֹשֵׂךְ שִׁבְטוֹ שׂוֹנֵא בְּנוֹ" (משלי יג כד) הורה שאינו מלקה את בנו בשבט (מקל) – שונא את בנו. כלומר, מי שאינו מבקר את ילדיו ואינו מעניש אותם – שונא את ילדיו!!! (כי אינו מחנך אותם) הכוונה – מי שאינו מבקר את ילדיו ואינו מעניש אותם – שונא את ילדיו ממש.

  שלמה המלך, החכם מכל אדם, כותב בספרו: "חוֹשֵׂךְ שִׁבְטוֹ שׂוֹנֵא בְנוֹ" (משלי יג, כד. האות שי"ן שבמילה "חושך" היא שי"ן שמאלית, מבוטאת כמו האות סמ"ך, מלשון חוסך) ביאור הפסוק הוא, שאב החוסך ומונע מבנו את שבטו (שבט – מקל) מתוך "אהבה", הוא בעצם שונא את בנו. כי אם הוא באמת אוהב אותו, הוא לא היה חוסך את שבטו ומניח לבנו לגדול כעשב פרא, אלא היה מקפיד לחנכו למען ילך בתלם.

  כשנותנים לילד עידוד, גם זה מקל, אבל זה מקל נועם. אם הילד עשה מעשה טוב ואנו נותנים לו ממתק, זה גם מקל, אבל זה מקל נועם.

  רואים שגם בעשר המכות במצרים היו בעיקר עם מקל , (מקל של משה) ותפקידן העיקרי היה ללמד את מצרים ובעיקר את בני ישראל – את שליטתו המחלטת של אלוקים בכל רבדי הבריאה, ועל עובדת היותו כל יכול.

  עשר המכות היו "סדנת לימוד" על הבלעדיות של הבורא בטבע, וכל מכה גילתה להם גילוי חדש בהנהגתו של הבורא. הלימודים הללו היו הכרחיים, כדי שבני ישראל ירצו ללכת אחרי הבורא "באש ובמים" ולקבל את תורתו.

  כל אדם באשר הוא, "נחבט" במשך חייו לא פעם ולא פעמיים בכל מיני "מקלות חובלים". יתכן בהחלט, שאם נחפש טוב, נמצא את ה"נועם" בתוך ה"חבלה".

  אב אשר חושך – מונע מבנו את שבט הסמכות, ואינו מוכן להטיל עליו משמעת, כאילו שונא את בנו, כי הוא מונע ממנו את המסגרת והגבולות החשובים להתפתחותו הנפשית; ולעומת זאת –

  כל אב ואם אשר באמת אוהבים את בנם, מייסרים אותו במעשים או במילים בשחר חייו (בילדותו), כדי להסיר ממנו מידות והרגלים רעים שעלולים להזיק לו בהמשך חייו.

 19. יהודיה

  הוא עשה מעשים שלא יעשו, אחרת לא היו מאריכים את המעצר כבר פעם שלישית, בפעמים הקודמות הואשמו הורים מתנגדים, אח"כ גורמים פוליטים ואחרי העימותים וההוכחות מדובר בנשים שמתלוננות שיצר הרע השתלט עליהם. כולם אשמים חוץ ממנו! מפתיע אה? אותי לא! זו השיטה. רק אל תצומו יותר מידי בעבורו כי הוא אוכל טוב מאוד במעצר.

 20. ת ל מ י ד ה "לא יעזור לך כלום"

  לא יעזור לך כלום.

  אין לנו {לתלמידות} שם סיבה לצאת מהמקום הכי טוב בעולם. מקום של אמת יראת שמים, שמחה, וגן עדן בעולם הזה וכו' … כל הנ"ל על הרב שקר לחלוטון. נקודה.

 21. אורלי /שלום לכולם\

  הנה 10 נקודות למחשבה עמוקה לבירור הענין המר הזה.

  להקדמה: בסוף מובטח שהרב ייצא זכאי! אל תקנו את כל ההשקרים והלוקשים שמוכרים לכם. כנראה ישוחרר בזמן בס"ד. שוב אל תקנו את כל ה"מוציא שם רע" השקרים והלוקשים שמוכרים לכם זה הבל ורעות רוח. הרב הולך עם הקב"ה ואין לו על מה לפחד.

  הנה 10 נקודות:

  א) -הבנות החשובות החכמות והצנועות ברובם בעלות תשובה ברמה כזו או אחרת, לכן הם בעצמם לא רוצים קשר עם המשפחה שלהם, והם רוצים לגור שמה מרצונם! והם משלמים לו כל חודש על ההוצאות של המקום…

  ב) -הם הולכות לעבוד עם המלצתו המלאה, כמובן הם משלמות לו השתתפות בהוצאות המקום, שכירות ארנונה חשמל מים ומזון וכו' כרגיל…… לסיכום אין שם שום בעיות עם התשלום. אני בטוחה שגם הפעם ייצא הרב הצדיק בלא כלום. הנקודה היא שכל עוד שזו הבחירה שלהן אין כאן שום בעיה.

  ג) -והנה עוד *\\\-נקודה למחשבה-///*
  אז מה היה לנו בסירטון הראשון?
  תמונות של אב.
  תמונה של מיטות.
  תמונה של שטרות שיש בכל כיס. וד"ל.

  ד) -בינתיים כל הסיפור המזויף הזה נראה כמו רכילות ולשה"ר גמור. תגידו לי שמתם לב שהמשטרה אין ממנה ראיה כלל??? וכעת אף אחד לא מאמין שזה נכון. כולם יודעים שזה בכלל לא כת. כל עוד שזו הבחירה שלהן אין כאן שום בעיה. כנראה ישוחרר בזמן הקרוב בס"ד. כדכתיב: וְכָל-קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ תְּרוֹמַמְנָה קַרְנוֹת צַדִּיק אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ. והרב הוא הצדיק. תְּרוֹמַמְנָה קַרְנוֹת צַדִּיק.

  ה) -ומובן מאליו שזה בכלל לא כת. "הכל קשקוש, לא היה ולא נברא" ובס"ד החשדות יופרכו והוא יצא זכאי ונקי לגמרי. יש אנשים שמנסים לנקום בו באופן אישי, אבל בסוף הוא ייצא זכי לגמרי. אף בת לא התלוננה על תנאי המגורים, מה שמוכיח שכל הסיפור פה הוא רדיפה בלבד.

  ו) -ראוי לציין שמבחינת המשטרה, כל עוד לא התקבלו תלונות על פעילות בלתי חוקית במוסד, שבו כל הבנות בגירות, היא מנועה מלפעול נגד המוסד והעומדים בראשו. בנוסף, המדינה והרשויות אינן מתקצבות את המוסד.

  ז) -כל הטענות וסיפורי המעשיות מצוץ מן האצבע, הם חלק ממסע רדיפה מתמשך לאורך חמש השנים האחרונות, מצד הורים מתוסכלים שבנותיהם העדיפו לנתק את הקשר איתם מסיבות אישיות, שלא קשורות להרב רמתי בשום צורה.

  ח) -במגזר החרדי, כל הרבנים הגדולים שהוחתמו בטעות על מכתבים שקראו להתרחק ממנו אז, כבר חזרו בהם מזמן, ומגבים את דרכו בידיעה שכל כוונתו אך ורק לשם שמים.

  ט) – חז"ל אמרו: החושד בכשרים – לוקה בגופו. זו אזהרה מחז"ל מחשד באדם חף מפשע – (שבת צז, א) אזהרה מפני חשד באנשים נקיים. החושד באדם כשר, שמן הדין אסור לחשוד בו, נענש בעונש גופני. הלוואי שיתבע אתכם דיבה, אפילו את המונח "חשד" לא כתבתם כאילו יש כבר פסק דין חלוט.

  י) – איבדתם את השכל??? הלא ידוע המשנה: אַל תָּדִין (תָּדוּן) אֶת חֲבֵרְךָ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ. עד מתי ימשיכו לזלזל בכבוד אדם ובשמירה על הסדר וכדו', וכל מקום שכבר מנסים לעשות סדר יהיה תמיד כמה פקחים שינסו להרוס.

  ******* ****** ***** ***** ********* ****** ******** ***** ******
  הנה סיפור יפה:
  מסופר שהיה צדיק אחד ז"ל מגדולי הדור, חכם גדול, שהיה אומר פתגם מחייבת:
  יש מצוות שאני בורח מהם – ויש עבירות שאני שמח לעבור עליהם.
  והסביר את זה כך:

  לפעמים תשמעו מאנשים ש"מצוה לרדוף או לבייש את פלוני"/ת ממצוות כאלו אני בורח.
  ולפעמים תשמע מאנשים "זה עבירה לעזור לפלוני"/ת כאלו עבירות אני אוהב לעבור עליהם..

 22. כולנו חייבים לרחם על הרב הצדיק שזכאי לגמרי - חז"ל למדו אותנו ש"כָּל הַמְרַחֵם עַל הַבְּרִיּוֹת מְרַחֲמִין עָלָיו מהשמים"

  כולנו חייבים לרחם על הרב הצדיק שזכאי לגמרי. כָּל הַמְרַחֵם עַל הַבְּרִיּוֹת מְרַחֲמִין עָלָיו מהשמים. "כִּי כְּשֶׁאָדָם צָרִיך לְרַחֲמִים, הַשֵּׁם יִתְבָּרַך שׁוֹלֵחַ לוֹ רַחֲמָנוּת שֶׁהוּא יְרַחֵם עַל אַחֵר, וְעַל יְדֵי זֶה מְרַחֲמִין עָלָיו, כמו שאמרו רבותינו ז"ל (שַׁבָּת קנא:): 'כָּל הַמְרַחֵם עַל הַבְּרִיּוֹת מְרַחֲמִין עָלָיו', וּכְמוֹ שֶׁכָּתוּב (דְּבָרִים י"ג): 'וְנָתַן לְך רַחֲמִים וְרִחֲמֶיך'… וְכֵיוָן שֶׁיִּהְיֶה לְך רַחֲמִים בְּוַדַּאי יְרַחֲמוּ עָלֶיך מִן הַשָּׁמַיִם"

  ~ אם נרחם על האחרים, כפי שהאלוקים מרחם עלינו – העולם היה הופך לגן עדן.
  ~ רחמים אמיתיים הינם – לדעת שעשית הכול למען הזולת.
  ~ אם תרחם על השני ותבין את מצוקתו – גם עליך ירחמו בשמים ויפתחו עבורך את שערי הרחמים.
  ~ הרחמנות היא תכונה שבלעדיה העולם היה הופך לתוהו ובוהו.
  ~ עם קצת רחמים והרבה הבנה, יש לנו יכולת להשפיע בצורה משמעותית על העולם שסביבנו.
  ~ העיקר כשאת/ה מתפלל 'אבא תרחם' – האם אתה גם מרחם על אחרים?

 23. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אל תמהרו לקבל לשון הרע ומוציא שם רע על הרב שלנו.

  התקשורת/והמשטרה לא נטורלית בנושא הזה.

  והכל מבוסס על שקר שקר שקר ושוב שקר.

 24. בנות צנועות ~~~~~ יהי רצון שתשרה שכינה במעשה ידיכם אמן וכן יהי רצון.

  הנה קצת "עצות והדרכה על צניעות האשה בזמנינו"

  לאור המקרה הקשה שאֵ֥ין אִ֖ישׁ שָׂ֣ם עַל־לֵ֑ב: לע"נ של חני סוליש ז"ל ושטרנה שרה קלפמן ז"ל, אלו הן שתי בנות החשובות הדודות שנמצאו ללא רוח חיים, ליד ישיבה בגבעת שאול, רח"ל.

  כהיום אסון רודף אסון, ואֵ֥ין אִ֖ישׁ שָׂ֣ם עַל־לֵ֑ב, וְאַנְשֵׁי־חֶ֤סֶד נֶאֱסָפִים֙, בְּאֵ֣ין מֵבִ֔ין כִּֽי־מִפְּנֵ֥י הָרָעָ֖ה נֶאֱסַ֥פו, האם כהיום אתם רואים שהכל חזק ומתוק? אכן אסון רודף אסון, מוות מיותר שזועק זעקה אילמת. אם זו תרבות הדחיפות, אם זה אסון הטביעות, ואם זו שפיכות הדמים המיותרת והמרושעת ברשתות החברתיות. ואם מישהו כאן לא יתעורר, ולא יקח על עצמו את האחריות הציבורית הדרושה, על מנת לשפר החינוך של צניעות בנות ישראל, בגיל צעיר, ע”פ דעת תורתינו הקדושה, היינו ע"פ השולחן ערוך, זה יכול ליגמר חלילה בעוד שורה של אסונות מיותרים שצפויים לנו ח”ו.

  כידוע שברגע שאשה סוטות הן מדרכי הצניעות, ולא מקדשות את גופן לבעליהן בלבד, מרחיקות הן את הגאולה מכל עם ישראל, ומרבות פריצות וניאוף בעם ישראל. וברגע שמתנהגות הן כיאה לבת מלך, ושומרות את יופיין רק לבעליהן. הם מרבות הן קדושה בעם ישראל, משרות ברכה בתוך ביתם, ומקרבות את הגאולה.

  ולא כאן המקום לפרט את כל הנקודות שטעונות שיפור משמעותי אצלינו בצניעות. אבל האדישות שפושה בציבור, לצד אנחות של “אוי ויי”, והנה, ממשיכים הלאה, כאילו כלום לא קרה כלום, ואז גם לא משפרים הצניעות, זה אסון גדול שצריך תיקון גדול. היופי שלך, זה הצניעות שבך! שכל אישה שהולכת בצניעות, היא כמו יהלום בתוך ערימה של חול!ולא כאן המקום לפרט את כל הנקודות שטעונות שיפור משמעותי אצלינו בצניעות. אבל האדישות שפושה בציבור, לצד אנחות של “אוי ויי”, והנה, ממשיכים הלאה, כאילו כלום לא קרה כלום, ואז גם לא משפרים הצניעות, זה אסון גדול שצריך תיקון גדול. היופי שלך, זה הצניעות שבך! שכל אישה שהולכת בצניעות, היא כמו יהלום בתוך ערימה של חול!

  אליכם בנות ישראל הכשירות, גאולת ישראל תלויה בכם כי בזכות נשים צנועות נגאלו ישראל ממצריים ובזכות האמונה הפשוטה והצניעות שלכן תיגאלו, הצניעות היא ללא ספק אחד מיסודות היהדות. את הציוו יש בתורה (ויקרא יט, א) "קְדֹשִׁים תִּהְיוּ" מפרש רש"י: "הוו פרושים מהעריות ומן העבירה, שכל מקום שאתה מוצא גדר ערווה אתה מוצא קדושה".

  אבל אותן בנות ישראל ההולכות עקב בצד גודל, נטויות גרון, מדיפות ריחות של בשמים לכל עבר, עם מלבושים של זנות וזימה, כדי למשוך עין בחורי ישראל, אוי לכם אהה עליכם כי בבוא האויב תתבזו ותושפלו עד עפר, עוד תהפכו לשפחות כי בנות זימה אתן, ואָסַפְתִּי אֶת כָּל הַגּוֹיִם אֶל יְרוּשָׁלַ‍ִם לַמִּלְחָמָה וְנִלְכְּדָה הָעִיר וְנָשַׁסּוּ הַבָּתִּים וְהַנָּשִׁים תשגלנה [תִּשָּׁכַבְנָה] כבר אי אפשר ללכת ברחוב, אין מקום איפה לשים את העיניים.

  אתן – שהתלבשתם כדי למשוך תשומת לב ועיין – מבחורי ואברכי ישראל, תאנסו בכוח ותהפכו לשפחות מין, כבנות היזידים בעיראק הנאנסות, ואין מי שישמע צעקתכן ואין מי שיגן בעדכן.

  הבהרה! אני לא מדבר על בנות שלא שומרות תורה ומצוות, מדבר אני אליכן בנות החרידות מכל החוגים!!! בנות גאולה בירושלים, ובנות רבי עקיבא מבני ברק, בארא פארק, לייקווד, מאנסי, קרון הייטס, A.L. ENGLAND וכו' וכו' וכו' בכל מקום בעולם שהם…….

  אתן -בנות חרדיות מבתים חרדים המדקדקים קלה כבחמורה, וחלק מהבעלים שלכן אף יושבים ולומד בכולל,
  אתן – ההולכות ברחוב כזונות חצופות, במלבושים נוראים המעוררים את קליפת בעל פעור,
  אתן – ההולכות בחגורות המבליטות את מקום זימתכן, ובחולצות שלא מביישות את מיטב הגויות והזונות בפריז,
  אתן – ההולכות בפאות נוכריות פרועות שיער כבחורות רווקות, כדי למשוך הבחורים ואברכים לניאוף רח"ל,
  אתן – יבוא יומכן בקרוב ותושפלו עד עפר ממש, כבודכם ייאנס אין מי שיגן בעדכן ובעד בניכם ובנותיכם ח"ו,
  כי פגעתן בכבודי, אמר ד'. הפוסקים המתירים, לא העלו על דעתם את הפאות של היום, עם גוונים ותלתלים, עם גלישה והפרזה. את רוב הפאות של היום, אף פוסק בעולם לא התיר ולא יתיר.

  גם אתם בעליכם לא תנוקו ותמותו במלחמה הנוראה, שום מצווה ולימוד תורה לא יועיל להצילכם ולהגן בעדכם, כי בזמן שאתם יושבים ולומדים נשותיכם יוצאות "בהסכמותיכם" ומחטיאות את בחורי ונערי ישראל בעבירות הכי חמורות ר"ל.

  אוי לכן כי גרמתם קטרוגו גדול ונורא בשמיים, כי בנות ישמעאל היינו בנות השפחה, כן לבושות בצניעות כפי שצויתי אתכן בתורת ישראל, ואתם בני ישראל "בני האהובה" בנות אימותינו שרה רבקה רחל ולאה לבושות לפי תורת הזנות והניאוף.

  נשים רבות לבושות לא צנוע, טוענות שאין זה בשביל הרואים, אלא שכך הן מרגישות טוב בינן לבין עצמן.
  אבל עליהן לעשות חשבון נפש באמת, האם גם כשהן קמות בבוקר הן "מיד" מתלבשות כך, או רק כשהן יוצאות החוצה. ואז היא חוטאת ומחטיאה את הרבים. זו גם עבירה בין אדם לד' וגם בין אדם לחבירו. כיצד תבקש סליחה מכל האנשים שהחטיאה?! אולי מאות אלפים! אדרבה חכמים אמרו שאשה צריכה להיות יפה בבית עבור בעלה, ומכוסה כאשר יוצאת החוצה. אשרי האשה הצנועה, ד' יברך אותה.

  גם אתם: מדריכים/ות רבנים אדמורי"ם ראב"ד דיינים פוסקים (על הלכות צניעות) מוצי"ם ומנהיגי וגדולי הדור וכו' תיתנו את הדין בגדול על שתיקתכם, אע"פ שאתם יודעים שיש חיוב חמור להיות צנועה, ולא תנוקו כי קל קנא לא ינקה, ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך ח"ו. "חוסר צניעות מביא פיגועים" ואסונות ח"ו.

  ומה הוא בגד צנוע?
  א. שמכסה הכל ממש.
  ב. שאינו צמוד בכלל.
  ג. שאינו קצר.
  ד. שאינו מושך עין בצורתו או בצבעו.

  ומה גורם לאשה אפילו שהיא בעלת יראת שמים, כולל לפעמים אפי' רבניות, ללבוש בגדים לא צנועים? מה גורם לאשה יראת שמים, ללבוש בגדים לא צנועים? ולהתייפות בפני הרואים? כמה סיבות, כמו שכתוב בספר גדר העולם של החפץ חיים ז"ל על צניעות: עצלות להתלבש כדין, ופיתוי היצר שמסית אותה ליפות עצמה. הגיע הזמן לסלק את מלאך המוות הרוחני והגשמי ממחננו! פריצות המלבושים שורפת את קדושת הנשמה.

  יהי רצון שתשרה שכינה במעשה ידיכם אמן וכן יהי רצון.

 25. יה"ר מלפני אבינו שבשמים שנזכה לחיות באחדות גמורה ביחד עם כל עם ישראל ואז בס"ד נזכה לקבל פני משיח צדקינו בקרוב ממש.

  אנחנו בס"ד נזכה לגאולה שלמה בעת שנחיה כאיש אחד בלב אחד- באחדות גמורה…

  כתיב וַיְהִי כָּל נֶפֶשׁ יֹצְאֵי יֶרֶךְ יַעֲקֹב שִׁבְעִים נָפֶשׁ ויוֹסֵף הָיָה בְמִצְרָיִם: (שמות א' ה')

  ויהי כל נפש יוצאי ירך יעקב שבעים נפש ויוסף היה במצרים. הקשה האור החיים הק', וז"ל, מה הודעה זו כדבר חדש ויוסף היה במצרים, הלא כבר ידוע לנו מקודם. הכלי יקר כתב וז"ל, קרא לע' נפשות "נפש" לשון יחיד לרמוז שהיו "כאיש אחד" כי היה שלום ביניהם בלי פירוד בלב ולא היה בהם לשון הרע ודלטורין, והנה אנחנו רואים שאחר כך לא החזיקו בזה כמו שפירש רש"י בפסוק "אכן נודע הדבר" (ב' י"ד) וז"ל, ומדרשו: נודע לי הדבר שהייתי תמה עליו מה חטאו ישראל מכל ע' אומות להיות נרדים בעבודת פרך, אבל אני רואה שהם ראויים לכך, עכ"ל, הרי לנו שמה שסבלו עבודת פרך היה מפני הפירוד ולשון הרע ודלטורין (מלשינים).

  ועל זה יש לומר שכל זמן שיוסף הצדיק היה חי, היה הוא המאחד את כולם כי זה מדתו של יוסף כידוע, וכך יש לפרש את הסמיכות שבפסוק (ה') " וַיְהִי כָּל נֶפֶשׁ יֹצְאֵי יֶרֶךְ יַעֲקֹב שִׁבְעִים נָפֶשׁ ויוֹסֵף הָיָה בְמִצְרָיִם " שהפסוק מודיע לנו שהסיבה שהיו נחשבים "נפש אחת" זה היה מפני שיוסף היה במצרים כי האחדות שכולם הרגישו נפש אחת היתה בהשפעתו, אבל אח"כ "וימת יוסף" וגו' " ובְנֵ֣י יִשְׂרָאֵ֗ל פָּר֧וּ וַֽיִּשְׁרְצ֛וּ וַיִּרְבּ֥וּ וַיַּֽעַצְמ֖וּ בִּמְאֹ֣ד מְאֹ֑ד" וגו' כלומר שתיכף אחרי וימת יוסף נחשבו כבר כְּרַבִּ֥ים כי התבטלה האחדות ביניהם ולכן "ויקם מלך חדש" וגו' שנתחדשו גזירותיו והתחיל להתקיים גזירת ועבדום וענו אותם.

  על כל פנים היוצא מהאמור הוא שאם היו בני ישראל ממשיכים כך בשלום ובאחדות זה עם זה לא היו צריכים לעבור את כל העינוי שעברו במצרים. בזה הפסוק מלמדינו מוסר השכל: שאפילו בזמן שעדיין לא נגמר זמן הגלות אם היינו מבטלים את הלשון הרע ושנאת חנם והיינו כולנו באחדות כאיש אחד (כמו שהיו הדור הראשון במצרים) היינו מבטלים את העינוי שאנו סובלים בגלותינו. וזה הוא פלא גדול איך אין אנו שמים לב לכל זה שׁמַה שחסר בינינו זה האחדות, ומכל שכן במה שמוסיפים עוד מחלוקות חדשים תמיד הרי בזה אנו הולכים נגד עצמינו לגרום רעה נגד פנינו ומאבדים את עצמנו בזה לדעת ח"ו, ואין הדעת סובלת להבין הדבר הזה איך יכולה להיות לנו קשיות עורף גדולה ונוראה כזו אחרי שאנו רואים את ריבוי הצרות הנוראות והסבל הגדול שעוברים עלינו ומתרבים יום יום ואין לך יום שאין קללתו מרובה וכו' ובכל זאת אנו קשוחים מלהכנע ולשכוח מכל השנאת חנם והמחלוקת, אלא עוד מרבים מחלוקות ושנאת חינם חדשים לבקרים כל יום ויום, ואין שום הגיון שבעולם להסביר ענין זה, אחרי שהלא בודאי אנו מאמינים בדברי חז"ל ובדברי הספה"ק שמודיעים לנו בשל מה הרעה הגדולה הזאת אצלינו ובכ"ז אנו מתעקשים להמשיך בדרך הרעה.

  ומצד שני אנו ממשיכים להתפלל ולצעוק אל ד' שיפדינו מכל צרותינו בעת שאנו מורדים בדבר ד' במה שמודיע למה מכה אותנו, ואין לך טפשות ועקמימות גדול מזה. לראות במוחש איך שתמיד כאשר מגיע זמן עת פקידה שהוא מסוגל להגאולה השלימה נעשה לפני זה התעוררות גדולה בעולם בריבוי מחלוקת ושנאת חנם מעל הטבע וההגיון ומתחילים לחלוק זה עם זה ומגיעים לשפלות כזאת שאיש את רעהו חיים בלעו, וכמו שראינו לפני השואה שכך היה המצב כידוע ליודעים, וכידוע שהיה נאמר לפני זה שבסוף שנות ת"ר ובתחלת ת"ש הוא עת פקידה להגאל.

  ואנו רואים במוחש בשנים האחרונות שזה מוסיף והולך לצערינו הרב, שמתפרץ כל זמן קצר עוד ועוד מחלוקות גדולות עם לשון הרע ושנאת אחים ושנאת חנם וזה דוקא אצל הקהילות שנחשבים מסלתה ומשמנה של כלל ישראל, וגם אצל הנחשבים בני תורה ובני ישיבות, וזה מתפרץ כמו מכת הצפרדע במצרים שמדבר אחד של שטות נעשית מלחמה ומחלוקת עולמית, וזאת היא בכיה לדורות שמוסיפים בזה חרון אף נורא נוראות כמו שאנו רואים עין בעין את הצרות שפוקדין את כל הכלל יום ויום ביתר קושי, (וכמו כן מתעורר בעולם מכח זה חילול השם באופן נורא שאין הפה יכול לדבר שלא היה כזאת מעולם ועד עולם).

  ועל ידי זה גם כן מתעוררים ונעשים בינינו מלשינים בכל פינה עד שנדמה להם כבר כהיתר ד"י, והם מוסיפים שמן וחומר שריפה להאש שבוערת נגדינו, ואיך אין איש שם על לב להבין איזו רעה אנו גורמים לעצמינו בזה ואיזו סכנה חופפת עלינו היום מרבוי זאבים ואריות המקיפים אותנו מכל צד וצד? ואיך נעשינו לוקים בסנוורים שלא לראות מה שאנו גורמים לעצמינו? זה הוא מכיון שהיצר הרע והסט"א יודעים שסופם קרוב לבא והם יודעים היטב במה תלויה גאולתינו ואיבוד שלהם על כן הרי הם מתאמצים בכל שארית כחם לסמא את עינינו ולהקשות ולהקשיח לבנו שלא לראות ולא להרגיש איך אנו מפילים את עצמנו לתוך האש הגדולה והנוראה שד' ישמרינו ממה שעלול להיות ברגע שתתמלא הסאה ח"ו.

  וגם יש להבין שמכיון שאם אנחנו נתגבר על הנסיון ונבטל את השנאת חנם והמחלוקת נרוויח בזה לַחְשׁוֹךְ את כל העינוים ועבודות הפרך מעלינו, על כן הרי זה מוכרח להיות בנסיון גדול שצריך מסירת נפש להתגבר כנגדה ודוקא בזכות המסירת נפש נוכל לבטל את כל זה, ועל כן החכם עיניו בראשו ויעשה את מה שביכלתו. ואפילו אם אי אפשר לו לפעול לכל הכלל לפחות יעשה אצל עצמו – ובתוך ביתו שלום ואחדות ושלוה ואהבה ואחוה וריעות וכן בינו לבין סביביו ובזה יפעול על כל פנים לעצמו להנצל.

  ועוד נחוץ לדעת שבכדי שיוכל האדם להמחיש בפועל ענין האחדות עם כל אחד ואחד (ואפילו רק כלפי בני ביתו), צריך ללמוד איך לקיים הוי דן את כל האדם לכף זכות, ואחרי זה צריך להרגיל עצמו זמן ממושך לחיות עם השקפה זו עד שיהיה נעשה אצלו טבע לחיות בדרך זו בפועל. ומאוד חשוב לדעת שעיקר מעלת וחשיבות מצות האחדות היא כאשר האדם יש לו באמת טענה צודקת נגד השני והוא כובש טבעו להטריח את עצמו למצוא דרך לדונו לכף זכות, וע"י זה גם בשמים ידונו אותו לכף זכות להגן עליו אפילו מעונש שהיה מגיע לו משורת הדין, וכמבואר בחז"ל שהמעביר על מדותיו מעבירין לו על כל פשעיו.

  ולפעמים כאשר באמת אי אפשר בשום פנים לדון את השני לכף זכות ולחיות בשלום אתו על פי דרך הטבע, ועם כל זה הרי הוא כובש טבעו, ומוותר מפני מצות האחדות, זו היא האחדות המשובחת ביותר ובכוחה אפילו לבטל גזירות וצרות למעלה מדרך הטבע.

  יה"ר מלפני אבינו שבשמים שנזכה לחיות באחדות גמורה ביחד עם כל עם ישראל ואז בס"ד נזכה לקבל פני משיח צדקינו בקרוב ממש.

 26. *** ידוע תדע: ***

  ידוע תדע: *** כעת כל הרבנים; וכל המנהיגים; וכל הגדולים; ~ מיעצים לכולם ללכת למדרשה זו, כי היא כאת כמאט המדרשה היחידה הפועלת בדעת תורה – ובהסכמת כל גדולי ישראל!!!!!!!!

 27. שמחה

  לא להאמין לשום מילה לאנשי החוקרים אנחנו אוהבים את המקום והמקום חוקי לגמרי.
  אנחנו שמחים עם הרב שלנו והוא צדיק וקדוש. הוא ייצא זכאי.

 28. ישראל מאיר

  לאותו מגיב משוגע שקשקש על צניעות הנשים החרדיות, קיטרג והוציא לעז:

  הנשים החרדיות, ברובן, מכסות כל מה שצריך לכסות, דהיינו את את הרגל עד הברך ואת היד עד המרפק, כולל הברך והמרפק, ובבגדים שאינם צמודים כל כך.

  המושג "צניעות" בימינו השתבש לגמרי. שמים דגש על צניעות הבגדים, וגם הופכים את הצניעות לכיעור.

  שימת הדגש על צניעות בבגדים היא טעות, כי אשה המכוסה כמו שצריך ומסתובבת ברחובות כל הזמן, או שהיא עובדת במקום ציבורי ובאה במגע תמידי עם גברים, אין לה שום קשר לצניעות, למרות שבגדיה רחבים או שהמראה הכללי שלה הוא מכוער. צניעות איננה כיעור, ואשה יכולה להיות גם יפה וגם צנועה.

  יתירה מכך, יש חיוב על אשה נשואה להיראות יפה תמיד, כדי שתמצא חן בעיני בעלה (וזה אמור גם כאשר היא יוצאת לרחוב). בגמ' במסכת תענית (דף כג) מסופר על אחד מגדולי האמוראים שאשתו יצאה לקראתו מקושטת, החכמים התפלאו ושאלו אותו הכיצד, וענה להם שכך צריך לנהוג, כדי שיסתכל דוקא עליה.

  אדם היוצא עם אשתו לרחוב, כשהיא מכוערת יחסית לאחרות ההולכות ברחוב, סופו שיסתכל על אחרות ויבגוד באשתו. כך כתב גם היעב"ץ בהגהותיו למסכת יבמות (דף סג), והמליץ "שלא ישא כעורה… כדי שלא יתן עיניו באשת חבירו".

  כך גם הגאון רבי אליעזר פאפו זצ"ל בספר "פלא יועץ" (בערך "יופי") כתב ש"ראוי לכל אדם להשתדל לקחת לבניו נשים יפות, כדי שלא יתנו עיניהם באחרת. וכן מטעם זה ילביש את אשתו ויקנה לה תכשיטין ביותר ממה שיש לו, כדי שתמצא חן בעיניו ולא יתן עיניו באחרת".

  ואחד מגדולי הראשונים בתקופת הרשב"א, רבי אהרן הכהן מלוניל, בספר אורחות חיים (חלק ב', הלכות כתובות) כתב ש"אסור לתלמיד חכם להניח לאשתו שתתנוול אפילו בימי אבלה, כדי שלא תתגנה בעיניו, שמא יכופנו יצרו להתאוות לאשה אחרת".

  אין שום קשר בין אשה הלבושה בטוב טעם, לבין בנות ישראל בזמן חורבן הבית שהיו מכניסים בנעליים שלהם בקבוקון של בושם, ומתיזות את הבושם על הבחורים כדי לגרות אותם. לפי ההלכה מותר לאשה להתבשם, להתאפר, רק לא בצורה מוגזמת.

  הפסוק "ואָסַפְתִּי אֶת כָּל הַגּוֹיִם אֶל יְרוּשָׁלַ‍ִם לַמִּלְחָמָה וְנִלְכְּדָה הָעִיר וְנָשַׁסּוּ הַבָּתִּים וְהַנָּשִׁים תִּשָּׁכַבְנָה" מדבר על חורבן הבית (שאז כל זה קרה באמת) ולא על העתיד לבוא, זה לא יקרה יותר לעולם, והגאולה תגיע ברחמים גמורים בס"ד. היום רואים התעוררות של תשובה כמעט בכל מקום, ואין שום סיבה לנבואות זעם שכותבים אנשים ממורמרים.

  נוצר היום מצב שאנשים הנשואים לנשים מכוערות, שלא טוב להם בבית, נותנים דרור לעיניהם להסתכל על כל אחת שעוברת ברחוב, הם רואים נשים יפות וזה משגע ומטמטם אותם, והפתרון שלהם הוא – להלביש את כולם בשקים שחורים וכך לא תהיה בעיה של שמירת העיניים (התפרסמו תמונות של נשים שזורקות את הזבל, ואין שום הבדל בין המראה שלהם לבין המראה של שקית הזבל, כך נראות קומץ הנשים החרדיות שהשתגעו והשתבשה עליהן דעתן, אלה שנקראות "נשות השאלים").

  באמת לא מובן לשיטתם מדוע התורה הזהירה "ולא תתורו", ומדוע ספרי הקודש מלאים במעלת וחובת שמירת העיניים, הרי החובה היא על הנשים להיראות כמו אוהלים שחורים מהלכים, וכך אין שום בעיה לגברים…

  כותב הפוסט משתמש בשפה מלוכלכת מאוד (איני רוצה לחזור על המילים המזעזעות), ולועג ומבזה לגדולי ישראל, וזה לבד מוכיח על טומאת נפשו.

  המשפט "את הפאות של היום, אף פוסק בעולם לא יתיר" הוא דמגוגיה צרופה; והוא יכול לשכנע רק את מי שלא למד את ספרי הפוסקים שעוסקים בנדון של לבישת פאה נכרית. כי מי שלומד, יודע שגם הפוסקים שכתבו בנושא הזה לפני 500 שנה, דיברו על פאה משיער טבעי, שנראית לחלוטין כמו שיער טבעי, ומאוד קשה להבדיל בינה לבין שיער טבעי.

  וכמובן שיש נשים שנולדו עם שיער שהוא "גוונים ותלתלים", ומעולם לא שמענו על איסור הלכתי שאוסר על נשים בלונדיניות או מתולתלות לצאת לרחובה של עיר.

  ובאשר לטענה שנשים מתלבשות בחוץ יותר טוב מאשר מתלבשות בבית, כך הוא טבע האשה, שמתביישת יותר מהעוברים ושבים ורוצה להיראות במיטבה בעיני חברותיה, וגם בגמרא מוזכר החשש "שמא תשלוף ותראה לחברתה ברשות הרבים" (בשבת). ובבית קשה להתלבש במיטב המחלצות כאשר מבשלים ומטפלים בילדים.

  כתב שר התורה הגאון רבי שלום משאש, רבה של ירושלים: "מצוה וחובה על הנשים להתקשט לבעליהן ולכל העולם בהיתר, ולא להתנוול ע"י מטפחת ויגרמו לבעליהן לתת עיניהם באחרות ח"ו, וכמה חששו חז"ל והתירו הרבה איסורין שלא תתגנה האשה על בעלה" (שו"ת שמש ומגן חלק ב' אבן העזר סימן ט"ו).

  מגוחך ממש לצטט את דברי החפץ חיים בספרו גדר עולם על "צניעות", ולהתעלם משיטתו בספרו "משנה ברורה" שהחלק התחתון של הרגל יכול להיות גלוי לחלוטין, והעיקר שהברך יהיה מכוסה (בימינו מחמירים גם ללבוש גרביים חצי שקופות). שיטתו זו התקבלה על מרבית הפוסקים בימינו, למרות שמחמירים להוסיף גרביים בגלל מנהג רוב הנשים החרדיות.

  לסיכום, ההחמרה המופרזת בצניעות נובעת ממחלות נפש, משיבוש, מסטיות חולניות, וגורמת לבעיות רוחניות קשות מאוד, כפי שהתבטאו רבני בד"ץ העדה החרדית במכתבם על 'כת השאלים': "אנו מזהירים את נשות ובנות ישראל שאסור להגרר אחריהן ומנהיגיהם, וצריכים להתרחק ממנהיגיהם ומדרכיהם כי סופן אבדון וכליה", וכינו אותן "קבוצת נשים שעקרו דעת תורה מישראל".

 29. טל

  בנות ישראל הכשירות וטהורות הם הם המקדשי שם שמים בכל יום ובכל עת ובכל שעה ובכל רגע!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! הם שלוחים של השם יתברך להאיר לנו ההשקפות הברורות ע"פ תורתינו. ויש להם רבנים שמדריכים אותם על טהרת הקודש! ואין לך קידוש השם יותר גדול מזה שבנות ישראל מתחזקים בסמינר קדוש וטהור כזה.

 30. ליהודיה

  למה את ממשיכה לשקר? זה לא יעזור לך "כלום" אנחנו כולנו החלטנו ביחד "שכולנו נשארים" פה במקום הטוב ביותר בשבילנו!!!!!!! לא משנה מה יהיה התוצאות. תפסיקי לשגע אותנו, אנחנו מספיק חכמות להבין שאת משקרת בגלל שיש לך איזה שום מטרה.
  חבל לך על הזמן שאת משקיע ללכלך על מקום טוב ונעים. כולנו יותר מגיל 18 ויכלות להחליט לבד, לא צריכים שום עזרה ממך.

 31. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  על מה הרעש והמהומה?? הם מממשים את זכותם הדמוקרטית להפגין נגד השמד של הציונים! נגד השקרים על רב רמתי שליט"א! למה להiמxiים סוטי מין ימ"ח מותר לחסום כבישים במצעדי התועבה? והמשטרה נוהגת בהם בכפפות משי!!!!!!!!!!! והתקשורת מחבקת ומבינה אותם?? כלבתבים ארורים – צבועים – רשעים! – עמלקים, – סוסים, חמורים, "כלבים עם רח של צואה" מחללי שם שמים, – ערב רב, כשהiמxiים מפגינים, לא כותבים עליהם "חוסמים כבישים". העיקר לעשות דמוניזציה לחרדים. בושהו חרפה! איפה ואיפה! גזענות! עלבון לאינטלגנציה! מוסר כפול! אנטישמיות בארץ ישראל ע"י הציונים המשומדים ימ"ח!…..

 32. בנות צנועות ~~~~~ יהי רצון שתשרה שכינה במעשה ידיכם אמן וכן יהי רצון.

  פאה או מטפחת?
  יש לי שאלה לכל הנשים היקרות, ששמות פאה שהם לא צנועה ומושכת.. (דהיינו כל פאה לא של סבתות) מה אתן חושבות לעצמכן? שיש לכם ריח של יראת שמים, שהירקן לא מזיל ריר עליכן? שהנהג באוטובוס לא נכשל בהרהורים? שהבחורים לא שופכים זרע עליכם ח"ו, אישה שהולכת עם פאה ארוכה או עם פאה לא צנועה היא מכינה לעצמה את הגיהנום ומכשילה גברים וגורמת לעבירות החמורים ביותר, אתם מתלבשות בצורה מכשילה וגם אם היא צנועה, הפאה הורסת הכל, אני רואה אברכים טהורים שלמדו בישיבות קדושות חנונים למדי, והאישה נראית דוגמנית מהשורה הראשונה, בבקשה: תעשי את זה רק בבית לא בחוץ יקירה שלי, כבר לא קשור לרבנים או להיתרים, לא לעדות וחוגים, זה קשור למראה החיצוני של היצר הרע שלך, אוי כמה אברכים נכשלים בך שאת עולה לאוטובוס בבוקר עם הפאה לא צנועה או ארוכה והמתקתקת שלך, כל הלימוד שלהם כל היום נהרס על מחשבות שאת גרמת להם. כן כן כן ממש כך. ואת כגורמת לשכינה שתסתלק מישראל.

  כמה (מאות) בחורי ישיבות מסתכלים לעבר המחיצה בחתונות לראות אותך, או יוצאים במיוחד בערבי שבת לראות אותך מטיילת ברחוב עם הבגדים הנוצצים ועם הפאה של שבת המטריפה שלך (יש עדות למי שרוצה מקור) שהיא באמת מטריפה את הראש שלו.. בושה שבת ישראל צריכה להאות ככה, הם לא מחפשים לצאת לקניון לראות חילוניות פרוצות, את "תלמדה בית יעקב" מעניינת יותר, את נוצצת יותר, כן את..את.. "בגללך יש זרע לבטלה" לא בגלל שחקניות פרוצות, רק בגללך!!!!! בגללך יש בעיות של שלום בית, בגללך!!!! תתעשתי לפני שיהיה מאוחר….!!! ישנן פאות שמושכות עיניים של גברים אחרים והם יכולים להגיע להרהורי עבירה שזה אסור!! כמו פאות ארוכת מידי או פאות שיותר יפות מהשיער הרגיל של האישה וכו'.. נמאס כבר מכל אלו שהולכות עם צוואר חשוף [מגיע לפעמים עד לשקע של החזה] בגדים צמודים ביותר ולקינוח חצאיות מעל הברך, והעיקר "לא הולכות עם פיאה" אבל צמוד וקצר גם אסור. אני באופן אישי חושבת שפאה מביאה להרבה מכשולים בצניעות!!

  האם אישה "חרדית" ההולכת בניגוד להלכה בבגדים צבעוניים ומבריקים המושכים תשומת לב או בבגדים המבליטים את כל איברי הגוף ובעיקר את המקומות הצנועים,או בחולצות קצרות שאם את מתכופפת רואים לך את הגב ואם את מרימה את ידיך רואים לך את הבטן, וחובשת פאה העשויה משיער של נשים גויות שמתו או מטפחת ראש צבעונית ונוצצת ונעלי עקב וכו'- יכולה להעיד לפני הקב"ה ולומר לו "אבא שבשמיים אני מאותן נשים צדקניות שיביאו גאולה לעמך ישראל? " האם ראינו מאישה כזו שבנייה יצאו ת"ח גדולי הדור? האם אישה כזו יכולה לדמיין לעצמה שאחרי מותה היא תבוא בפריצות הנ"ל לפני האמהות הקדושות ותרצה לשבת לידן? ואיך לא תפחדי מאבא שבשמיים שאמר בתורתו הקדושה "וראה בך ערוות דבר ושב מאחריך…." הקב"ה מסלק שכינתו מעם ישראל, מסיר את השגחתו מעלינו בגלל נשים כמוך… ואמרו חז"ל הקדושים שצרות באות לעולם בגלל חוסר צניעות של בנות ישראל ובפרט לאחר שקראת את כל הנ"ל, כיצד תעיזי להמשיך לצאת כך מחר ולהכשיל את בחורי ישראל ותמשיכי לשים פס על דברי חז"ל הקדושים אשר הזהירו נוראות על הפריצות שיש בקרב מחננו ובפרט שיראו לך ביום הדין שקראת כל הנ"ל ובכל זאת המשכת במרדך.

  לדעתי גם המכשירים הטמאים גורמים לנו לאבד שפיות, הילדים ובפרט בנות הסמינרים הולכים עם הפלאפון לכל מקום, קניות, ואפילו לשרותים, למקלחת, ואפילו כשהם רוצים לישון לנוח קצת, הם מכבים הכל אבל לא את המכשיר שמא מישהו יחפש אותם. הם הפכו להיות תלותיים במכשיר שמספק להם את האון-ליין העכשוי בכל עת!! לצערי יש להקטין את המידע של המכשירים ולהפוך אותם למה שנועדו מלכתחילה-מכשיר פלאפון לשיחות של האם הגעת הביתה? הכל בסדר? ולנתק זהו.הרבה מסכימים איתי אבל אף אחד לא מסוגל להתנתק ממנו – והסיבה העיקרית היא מידת הגאווה!!!! [גם הסיבה של הפריצות אצל נשים היא מידת הגאווה!!!] שמא יגידו אהה, אין לו מכשיר ברמה!!! לי יש מכשיר פשוט ואני מסתדרת מצויין ואפילו יותר מכל אחד אחר. אני מגיעה הביתה ויש לי זמן לכל דבר, לא כמו רובכם, כשאני נכנסת להתקלח אני נכנסת לבד ולא עם כל העולם.

  אני לא אוהבת להעיר על הנושא הזה, כי לי לא חסר דברים שצריך לתקן… אולי יותר קל לי בנושא צניעות ואני מקפידה על כך, אך בדברים אחרים די קשה לי, שהם פחות סממנים חיצוניים כמו תפילה ועבודה על המידות… אני יהודיה כמוכם ואף פשוטה יותר מכם, איני מתיימר להיות חכמה או נביאה ויש לי המון מה ללמוד מכל יהודי/ה. אני אוהבת אתכם עם ישראל מאוד! וזו הסיבה שאני פונה אליכם מכל הלב!!! אנו לקראת אחת התקופות הקשות בהיסטוריה שלנו, לקראת חבלי משיח!!! וכולנו חייבים לחזור בתשובה תיכף ומיד.

 33. סימן טוב ומזל טוב

  סימן טוב ומזל טוב- בית המשפט החליט לשחרר את אהרן רמתי למעצר בית שבועיים לאחר הדרמה סביב מעצרו של מנהל סמינר הבנות הירושלמי אהרן רמתי בחשד לניהול כת, בית המשפט הורה לשחררו למעצר בית בעיר צפת בנימוק של "התפתחות חדשה". אין על הרב כלום כלום כלום.

 34. אין על רמתי כלום

  בנות ישראל הכשירות וטהורות הם הם המקדשי שם שמים בכל יום ובכל עת ובכל שעה ובכל רגע!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! הם שלוחים של השם יתברך. ויש להם רבנים שמדריכים אותם על טהרת הקודש! ואין לך קידוש השם יותר גדול מזה שבנות ישראל מתחזקים בסמינר קדוש וטהור כזה.

 35. חייבים לעצור מגפת הפאות זה זה הרעל המסוכן שגורם להרבה צרות בעם ישראל

  בזמן האחרון כל יום יש צרות לא נורמליות.
  אני בטוחה כל עוד יש חנויות פאות נכרית המצב ילך ויחמיר .
  חייבים לעצור מגפת הפאות זה זה הרעל המסוכן שגורם להרבה צרות בעם ישראל.

 36. בנות צנועות ~~~~~ יהי רצון שתשרה שכינה במעשה ידיכם אמן וכן יהי רצון.

  יֵשׁ רֶמֶז בַּכָּתוּב (בראשית יח, ט) “וַיֹּאמְרוּ אֵלָיו אַיֵּה שָׂרָה אִשְׁתֶּךָ וַיֹּאמֶר הִנֵּה בָאֹהֶל: וַיֹּאמֶר שׁוֹב אָשׁוּב אֵלֶיךָ כָּעֵת חַיָּה וְהִנֵּה בֵן לְשָׂרָה אִשְׁתֶּךָ” בִּזְכוּת זֶה שֶׁהִיא צְנוּעָה בָּאֹהֶל, כַּמּוּבָא בְּרַשִּׁ”י שָׁם, תִּזְכּוּ לְבֵן.

  וְכֵן מָצִינוּ בַּמִּדְרָשׁ (ב”ר ס, טו) שְׁתַּיִם הֵם שֶׁנִּתְכַּסּוּ בְּצָעִיף וְיָלְדוּ תְּאוֹמִים רִבְקָה וְתָמָר, וּמְבָאֵר הַ’חֲתַם סוֹפֵר’ (תורת משה בראשית כד, סד) שְׁתַּיִם נִתְכַּסּוּ בְּצָעִיף וְיָלְדוּ תְּאוֹמִים רִבְקָה וְתָמָר, וְתִהְיֶה הַכַּוָּנָה לְהוֹרוֹת כִּי לְפִי רֹב צְנִיעוּת הָאִשָּׁה כֵּן תִּפָּקֵד בְּבָנִים, כְּעִנְיַן “אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פּוֹרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ”, וְזֶה יוֹרֶה בָּזֶה כִּי שְׁנַיִם נִתְכַּסּוּ בִּצְעִיף שֶׁהוּא כִּסּוּי וְעִטּוּף יֶתֶר, וְנִפְקְדוּ לָלֶדֶת שְׁנַיִם שְׁנַיִם, וְאַחַר שֶׁהָיָה בִּשְׁתַּיִם, לֹא מִקְרֶה הוּא, כִּי אִם בְּעֶצֶם מִן הַשָּׁמַיִם עַל צְנִיעוּתָן בְּיוֹתֵר. וְכֵן מָצִינוּ בַּמִּדְרָשׁ (במדב”ר ח, ט)בִּזְמַן שֶׁהִיא נוֹהֶגֶת בְּעַצְמָהּ דַּת יְהוּדִית שֶׁהִיא צְנוּעָה זוֹכָה שֶׁיּוֹצְאִין מִמֶּנָּה בָּנִים בַּעֲלֵי מִקְרָא בַּעֲלֵי מִשְׁנָה בַּעֲלֵי מַעֲשִׂים טוֹבִים.וְכֵן מָצִינוּ בַּגְּמָ’ (עירובין כא:) “וְעַל פְּתָחֵינוּ כָּל מְגָדִים” אֵלּוּ בְנוֹת יִשְׂרָאֵל שֶׁמַגִּידוֹת פִּתְחֵיהֶן לְבַעֲלֵיהֶם. לִשְׁנָא אַחְרִינָא, שֶׁאוֹגְדוֹת פִּתְחֵיהֶן לְבַעֲלֵיהֶן. רוֹאִים שֶׁבִּזְכוּת הַצְּנִיעוּת זוֹכִים לְפֵרוֹת חֲשׁוּבִים [מְגָדִים], הַמְרַמְּזִים עַל בָּנִים מֻבְחָרִים.

  מָצִינוּ בַּגְּמָ’ (סנהדרין מה.) אָמַר רָבָה גְּמִירִי אֵין יֵצֶר הָרַע שׁוֹלֵט אֶלָּא בְּמִי שֶׁעֵינָיו רוֹאוֹת. הַיְינוּ שֶׁהִסְתַּכְּלוּת בְּאִשָּׁה גּוֹרֶמֶת שֶׁהָאָדָם יְהַרְהֵר בְּאוֹתָהּ אִשָּׁה, וְאֵינָהּ גּוֹרֶמֶת הִרְהוּר בְּאִשָּׁה אַחֶרֶת, לָכֵן מַתִּיר רַבִּי יְהוּדָה לִסְקֹל אִשָּׁה בְּלִי בְּגָדִים, כִּי אִשָּׁה זוֹ נִסְקֶלֶת וְלֹא יָבֹאוּ לְהַרְהֵר בָּהּ, וְאֵין חֲשָׁשׁ לְהִרְהוּר בְּאִשָּׁה אַחֶרֶת. וּמְבֹאָר לִדְבָרֵינוּ דְּהִרְהוּר בְּאִשָּׁה גּוֹרֵם שֶׁהַשֶּׁפַע שֶׁל אוֹתָהּ אִשָּׁה יוֹרֵד אֶצְלוֹ, וְאֵינוֹ שַׁיָּךְ לְאִשָּׁה אַחֶרֶת.

  וּלְפִי דְּבָרֵינוּ מְבֹאָר מַדּוּעַ זִוּוּג נִקְרָא בְּשֵׁם יְדִיעָה, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב (בראשית ד, א) “וְהָאָדָם יָדַע אֶת חַוָּה אִשְׁתּוֹ”, דְּהַעֲבָרַת שֶׁפַע הַחַיִּים מֵהַבַּעַל לָאִשָּׁה נוֹתֶנֶת לַבַּעַל יְדִיעָה וְהַכָּרָה בְּמַהוּת אִשְׁתּוֹ, דְּמִי שֶׁמַּעֲבִיר לַשֵּׁנִי אֶת חַיָּיו בְּוַדַּאי מַכִּיר אוֹתוֹ הֵיטֵב. וְלָכֵן הַטִּפָּה נִמְשֶׁכֶת מֵהַדַּעַת, דְּקַבָּלַת שֶׁפַע הָאִשָּׁה הִיא בַּדַּעַת שֶׁל הַבַּעַל, שֶׁשָּׁם הוּא מְקַבֵּל יְדִיעָה וְהַכָּרָה בְּמַהוּתָהּ, וּבִידִיעָה זוֹ טָמוּן הַשֶּׁפַע שֶׁהוּא מַעֲבִיר לָהּ.

  וְכֵן מוּבָא בִּ’מְבוֹא שְׁעָרִים’ לְהָאֲרִיזַ”ל (שכא) הַדַּעַת [שֶׁל הַזָּכָר] כּוֹלֵל ב’ פָּנִים חֲסָדִים וּגְבוּרוֹת, פְּנֵי דּוּכְרָא וּפְנֵי נוּקְבָא. וּכְפִי שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָּן שֶׁשֶּׁפַע הָאִשָּׁה הוּא בְּסוֹד הַגְּבוּרוֹת. וְלָכֵן הַהִרְהוּר חָמוּר מְאֹד, דְּהִרְהוּר מוֹלִיד בְּדַעַת הַמְהַרְהֵר אֶת שֶׁפַע הָאִשָּׁה שֶׁהוּא מְהַרְהֵר בָּהּ, וְהַחֵלֶק הָעִקָּרִי שֶׁל הַזִּוּוּג כְּבָר נַעֲשָׂה. וְכֵן מוּבָא בְּרַבֵּנוּ בַּחְיֵי (בראשית ד, א) שֶׁחֵטְא עֵץ הַדַּעַת הָיָה זִוּוּג שֶׁל אָדָם וְחַוָּה, כֵּיוָן שֶׁזִּוּוּג הוּא בְּחִינַת דַּעַת. וּמְבֹאָר לִדְבָרֵינוּ דִּבְכֹחַ הָאֲכִילָה מֵעֵץ הַדַּעַת הַסִּטְרָא אַחֲרָא פָּתַח לְאָדָם הָרִאשׁוֹן אֶת הַשֶּׁפַע שֶׁל חַוָּה בַּדַּעַת שֶׁלּוֹ, וְהָיָה זִוּוּג פָּגוּם קוֹדֶם שַׁבָּת. וְכֵן הרה”ר ס”ת הַכָּתוּב (ישעי’ ל, כו) “וְהָיָה אוֹר הַלְּבָנָה כְּאוֹר הַחַמָּה“, לְרַמֵּז שֶׁהִרְהוּר שֶׁל הַבַּעַל מַמְשִׁיךְ אֶת הָאוֹר לַלְּבָנָה הַמְסַמֶּלֶת אֶת אִשְׁתּוֹ, שֶׁהָאוֹר שֶׁלָּהּ יִהְיֶה כְּמוֹ שֶׁלּוֹ, הַיְינוּ כְּמוֹ הַחַמָּה. וְכֵן הַכָּתוּב (שמות כ, יד) “לֹאתַחְמֹד אֵשֶׁת רֵעֶךָ” ר”ת תֹּאַ”ר, דְּהִתְבּוֹנְנוּת בְּתֹאַר הָאִשָּׁה הִיא כְּבָר “לֹא תַחְמֹד”.

  וְכֵן מוּבָא בְּ’סֵפֶר הַלִּקּוּטִים’ לְהָאֲרִיזַ”ל (מטות רסב) שֶׁרְאוּבֵן וְגָד לֹא נִכְנְסוּ לְאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל כִּי הָיָה בָּהֶם פְּגָם בַּדַּעַת, אֵצֶל רְאוּבֵן יַעֲקֹב בָּא עַל לֵאָה וְחָשַׁב שֶׁהִיא רָחֵל, וְכֵן אֵצֶל גָּד יַעֲקֹב בָּא עַל זִלְפָּה וְחָשַׁב שֶׁהִיא לֵאָה, וְנוֹלַד גָּד עִם פְּגָם בַּדַּעַת, לָכֵן קָרְאָה שְׁמוֹ“בָּגָד” בְּלִי אוֹת א’, לְרַמֵּז שֶׁחֲסֵרָה לוֹ דַּעַת שֶׁהִיא בְּסוֹד אוֹת א’. וּבְ’שַׁעַר הַפְּסוּקִים’ לְהָאֲרִיזַ”ל (מטות קצג) מוֹסִיף שֶׁבָּגָד הוּא מִלְּשׁוֹןבְּגִידָה, דְּאִם יֵשׁ פְּגָם בַּדַּעַת זֶה נֶחְשָׁב שֶׁהַבַּעַל בּוֹגֵד בְּאִשְׁתּוֹ. וּמְבֹאָר לִדְבָרֵינוּ דְּבַעַל שֶׁאֵינוֹ מַעֲבִיר לְאִשְׁתּוֹ אֶת הַשֶּׁפַע הָאֲמִתִּי שֶׁלָּהּ הֲרֵי זוֹ בְּגִידָה. וְכֵן הַכָּתוּב הַמְדַבֵּר עַל מִרְיָם שֶׁטָּעֲנָה עַל מֹשֶה שֶׁפָּרַשׁ מֵאִשְׁתּוֹ (במדבר יב, ב) “וַיֹּאמְרוּ הֲרַק אַךְ בְּמשֶׁה דִּבֶּר יְהֹוָה הֲלֹא גַּםבָּנוּ דִבֵּר”, ר”ת בְּגִידָ”ה בְּג’ אֳפָנִים, דְּמִי שֶׁפּוֹרֵשׁ מֵאִשְׁתּוֹ הֲרֵי הוּא בּוֹגֵד בָּהּ בָּזֶה שֶׁאֵינוֹ מַעֲבִיר לָהּ אֶת הַשֶּׁפַע הַנִּצְרָךְ לָהּ, וּמִי שֶׁמְּהַרְהֵר בְּאִשָּׁה אַחֶרֶת הוּא אוֹתוֹ דָּבָר, לָכֵן הוּא גַּם בּוֹגֵד.

  וְכֵן מָצִינוּ בַּגְּמָ’ (סנהדרין לז.) שֶׁבֶּגֶד מְרַמֵּז עַל בְּגִידָה, וּמְבֹאָר לִדְבָרֵינוּ, שֶׁאִשָּׁה הַלּוֹבֶשֶׁת בֶּגֶד שֶׁאֵינוֹ צָנוּעַ, הִיא בּוֹגֶדֶת בְּבַעֲלָהּ, כְּשֶׁנּוֹתֶנֶת לְאַחֵרִים לִגְנֹב לָהּ אֶת הַשֶּׁפַע.

  וְכֵן מוּבָא בָּאֲרִיזַ”ל שָׁם שֶׁמְּנַשֶּׁה הוּא בְּסוֹד גִּיד הַנָּשֶׁה, וְהָיָה בְּחֶצְיוֹ אוֹתוֹ פְּגָם שֶׁל רְאוּבֵן וְגָד, מִצַּד אִמּוֹ שֶׁהָיְתָה בַּת שְׁכֶם בֶּן חֲמוֹר, לָכֵן חֲצִי שֵׁבֶט מְנַשֶּׁה לֹא נִכְנְסוּ לְאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל כְּמוֹ שֵׁבֶט גָּד. וְצָרִיךְ לְהָבִין מַדּוּעַ גִּיד הַנָּשֶׁה מְרַמֵּז עַל הַפְּגָם שֶׁהָיָה בִּמְנַשֶּה, נִרְאֶה לְבָאֵר דְּמוּבָא בְּ’שַׁעַר הַפְּסוּקִים’ לְהָאֲרִיזַ”ל (מטות ע’ קצג) שֶׁגִּיד הַנָּשֶׁה הוּא בְּחִינַת יְסוֹד. אֶלָּא שֶׁשָּׁם יֵשׁ לַנָּחָשׁ אֲחִיזָה חֲזָקָה. וְכֵן רוֹאִים שֶׁגִּיד הַנָּשֶׁה הוּא סִיּוּם שֶׁל חוּט הַשִּׁדְרָה, כְּמוֹ שֶׁהַיְסוֹד הוּא סִיּוּם שֶׁל חוּט הַשִּׁדְרָה, דְּגִיד הַנָּשֶׁה הוּא בְּחִינַת יְסוֹד. וְכֵן מוּבָא בְּסֵפֶר ‘שְׂפַת אֱמֶת’ (יוה”כ תרנ”ב) שֶׁגִּיד הַנָּשֶׁה הוּא הַמַּקְבִּיל שֶׁל גִּיד הַמִּילָה. וּמִי שֶׁפּוֹגֵם בַּדַּעַת מִתְקַשֵּׁר עִם גִּיד הַנָּשֶׁה שֶׁהוּא הַיְסוֹד שֶׁיֵּשׁ לַנָּחָשׁ אֲחִיזָה בּוֹ. וְכֵן בְּגִידָ”ה מְרֻמֶּזֶת בַּכָּתוּב (בראשית לב, לג) “כִּי נָגַע בְּכַף יֶרֶךְ יַעֲקב בְּגִיד הַנָּשֶׁה”. דְּכָל מִי שֶׁבּוֹגֵד מִתְקַשֵּׁר עִם גִּיד הַנָּשֶׁה.

  רוֹאִים מֵהַפְּסוּקִים שֶׁאִשָּׁה צְנוּעָה הִיא בְּחִינַת מְצִיאָה, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב (משלי יח, כב) “מָצָא אִשָּׁה מָצָא טוֹב”, וְכֵן (שם לא, י) “אֵשֶׁת חַיִל מִי יִמְצָא”. וְכֵן מָצִינוּ בַּגְּמָ’ (נדה לא:) שָׁאֲלוּ תַּלְמִידָיו אֶת רַבִּי דּוֹסְתַּאי בְּרַבִּי יַנַּאי מִפְּנֵי מָה אִישׁ מְחַזֵּר עַל אִשָּׁה וְאֵין אִשָּׁה מְחַזֶּרֶת עַל אִישׁ. מָשָׁל לְאָדָם שֶׁאָבַד לוֹ אֲבֵדָה מִי מְחַזֵּר עַל מִי בַּעַל אֲבֵדָה מְחַזֵּר עַל אֲבֵדָתוֹ, רוֹאִים שֶׁאִשָּׁה הִיא בְּחִינַת מְצִיאָהלְבַעֲלָה, לָכֵן הוּא צָרִיךְ לְחַזֵּר אַחֲרֵיהָ. וּמְבֹאָר לִדְבָרֵינוּ דְּאִשָּׁה תְּלוּיָה בְּחַיֶּיהָ מִמַּה שֶּׁמְּקַבֶּלֶת מִבַּעֲלָהּ, לָכֵן הִיא בְּחִינַת מְצִיאָה, שֶׁכָּל פַּעַם הַבַּעַל מוֹצֵא אֶת הַחַיִּים שֶׁלָּהּ, כְּמוֹ אָדָם שֶׁמְּחַפֵּשׂ דָּבָר שֶׁאָבַד לוֹ וּמוֹצֵא אוֹתוֹ מֵחָדָשׁ. וְזֶה הַסּוֹד שֶׁל הַשִּׂמְחָה וְהַהִתְחַדְּשׁוּת שֶׁיֵּשׁ בְּחַיֵּי הַנִּשּׂוּאִין, דְּבִמְצִיאַת מְצִיאָה אֲפִלּוּ שֶׁהַדָּבָר שַׁיָּךְ לוֹ מִקַּדְמַת דְּנָא וְאֵין מָקוֹם לִשְׂמֹחַ בּוֹ, כֵּיוָן שֶׁאָבַד לוֹ וּמוֹצְאוֹ יֵשׁ בְּכָךְ שִׂמְחָה מֵחָדָשׁ. וְכֵן בְּנִשּׂוּאִין אֲפִלּוּ שֶׁהָאִשָּׁה הִיא חֵלֶק מֵהַבַּעַל וְשַׁיֶּכֶת לוֹ, יֵשׁ לוֹ בָּהּ שִׂמְחָה כָּל פַּעַם מֵחָדָשׁ כֵּיוָן שֶׁהוּא מוֹצֵא אֶת הַחַיִּים שֶׁלָּהּ. וְלָכֵן הַגְּמָ’ מַסְמִיכָה זֹאת לַמִּימְרָא שֶׁל הַהִתְחַדְּשׁוּת בְּחַיֵּי הַנִּשּׂוּאִין, אָמְרָה תּוֹרָה תְּהֵא טְמֵאָה שִׁבְעָה יָמִים כְּדֵי שֶׁתְּהֵא חֲבִיבָה עַל בַּעֲלָהּ כִּשְׁעַת כְּנִיסָתָהּ לַחֻפָּה. וְזֶה הַסּוֹד שֶׁכָּל זִוּוּג נַעֲשָׂה דֶּרֶךְ מְצִיאַת חֵן, וְלָכֵן אוֹמֶרֶת הַגְּמָ’ שֶׁאִישׁ מְחַזֵּר אַחַר אֲבֵדָתוֹ וְלֹא אִשָּׁה,דְּאִשָּׁה הַמְחַזֶּרֶת אֵינֶנָּה צְנוּעָה, וּמָתַי הִיא אֲבֵדָה וּמְצִיאָה דַּוְקָא אִם הָאִישׁ מְחַזֵּר. וְכֵן מְצִיאָה בְּגִימַטְרִיָּא עַלְמָה הַמְסַמֶּלֶת אִשָּׁה צְנוּעָה שֶׁעֲלוּמָה מֵאִישׁ אַחֵר, כַּמּוּבָא בָּ’רוֹקֵחַ’ (פ’ חיי שרה) עַל הַכָּתוּב (בראשית כד, מג) “וְהָיָה הָעַלְמָה הַיֹּצֵאת לִשְׁאֹב”. וְכֵן רוֹאִים שֶׁעַלְמָה נֶאֶמְרָה בַּתּוֹרָה רַק עַל רִבְקָה וּמִרְיָם, וְאִשָּׁה צְנוּעָה הַבַּעַל זוֹכֶה לִמְצֹא אֶת חַיֶּיהָ הָאֲמִתִּיִּים, וְזוֹכִים לִמְצִיאַת חֵן, וְהִיא מְצִיאָה אֲמִתִּית. וְכֵן מוּבָא בִּ’מְבוֹא שְׁעָרִים’ לְהָאֲרִיזַ”ל (שי) עַלְמָה הִיא נַעֲרָה שֶׁכָּל שָׁעָה הִיא נַעֲשֵׂית בְּסוֹד בְּתוּלָה שֶׁרַחְמָהּ צָר [וַחֲבִיבָה עַל בַּעֲלָה].

  כָּתוּב (אסתר ב, יז) “וַיֶּאֱהַב הַמֶּלֶךְ אֶת אֶסְתֵּר מִכָּל הַנָּשִׁים וַתִּשָּׂא חֵן וָחֶסֶד לְפָנָיו מִכָּל הַבְּתוּלֹת”. וְצָרִיךְ לְהָבִין מַהִי נְשִׂיאַת הַחֶסֶד. וְכֵן מוּבָא בְּסֵפֶר ‘קִצּוּר שֻׁלְחָן עָרוּךְ’ (קמט, ט) מִצְוָה לְשַׂמֵּחַ חָתָן וְכַלָּה וְלִרְקֹד לְפָנֶיהָ וְלוֹמַר שֶׁהִיא נָאָה וַחֲסוּדָה מִלְּשׁוֹן “וַתִּשָּׂא חֵן וָחֶסֶד לְפָנָיו”. רוֹאִים שֶׁיֵּשׁ עִנְיָן שֶׁל נְשִׂיאַת הַחֶסֶד. וּמְבֹאָר לִדְבָרֵינוּ כֵּיוָן שֶׁהוּא מוֹצֵא אֶת הַשֶּׁפַע הָאֲמִתִּי שֶׁל הָרמ”ח אֵבָרִים שֶׁלָּהּ, שֶׁהֵם הַחֲסָדִים שֶׁלָּהּ, זֶה נִקְרָא שֶׁהִיא נוֹשֵׂאת חֶסֶד לְפָנָיו, הַיְינוּ שֶׁהוּא מוֹצֵא חֶסֶד חָדָשׁ כְּשֶׁהִיא מַגִּיעָה אֵלָיו. וְכֵן מָצִינוּ בַּגְּמָ’ (מגילה טו:) שֶׁהָיָה לְאֶסְתֵּר חוּט שֶׁל חֶסֶד. וּבֵאַרְנוּ בְּמַאֲמַר ‘חַשְׁמַל דָּם’ שֶׁחוּט הָאִשָּׁה הוּא הֶמְשֵׁךְ חוּט הַבַּעַל, וְהַבַּעַל מַשְׁפִּיעַ לָהּ אֶת שֶׁפַע הַחוּט שֶׁלָּהּ. וְנִרְאֶה דְּלָכֵן בִּתְחִלָּה כָּתוּב (שם טו) “וַתְּהִי אֶסְתֵּר נֹשֵׂאת חֵן בְּעֵינֵי כָּל רֹאֶיהָ”. וְלֹא מֻזְכָּר חֶסֶד, דְּחֶסֶד מְסַמֵּל אֶת כָּל הַשֶּׁפַע שֶׁלָּהּ, וְכֵיוָן שֶׁהִיא הָיְתָה צְנוּעָה הַשֶּׁפַע שֶׁלָּהּ בִּשְׁלֵמוּתוֹ לֹא נִפְתַּח לְכָל רוֹאֶיהָ, רַק לַאֲחַשְׁוֵרוֹשׁ שֶׁה’ רָצָה שֶׁתִּנָּשֵׂא לוֹ

 37. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני אומרת לכם הסיפור הנ"ל אף פעם לא קרה, זה שקר מוחלט. הרב הצדיק הוא המנהיג הכי טוב בעולם. ואנחנו ממשיכים בשמחה ללמוד בסמינר הכי טובה בשבילינו. לא משנה מה יהיה התוצאות. אנחנו מספיק חכמות להבין שאתם משקרים בגלל שיש לכם איזה שום מטרה.
  חבל לכם על הזמן שאתם משקיעים ללכלך על מקום טוב ונעים. כולנו יותר מגיל 18 ויכלות להחליט לבד, לא צריכים שום עזרה ממכם.

 38. ליהודיה השקרנית - על ראש הגנב בוער הכובע!

  ליהודיה השקרנית – על ראש הגנב בוער הכובע!

 39. מכירה מקרוב , ל"אחת שיודעת" ול"יהודיה"תזהרו לדבר ולהמציא שקרים כאלו על הרב הצדיק!! יש דין ויש דיין!!

  ברוך השם הרב הצדיק שוחרר!!!

 40. מבפנים

  תזהרו לכתוב כאלו דברים רעים ושקרים על הרב הצדיק# !! יש דין ויש דיין!!

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר