ניר ברקת, פלר חסן-נחום (צילום: ג'קי לוי)
ניר ברקת, פלר חסן-נחום (צילום: ג'קי לוי)

פחות משנה לבחירות, תגידו מברוכ: עוד סגנית לברקת בשכר של 31,389 לחודש

על רקע דיוני התקציב העירוני לשנת 2018 ופחות משנה לבחירות לראשות העיר: היום, שני חתמה ראשת הסיעה פלר חסן-נחום על הסכם קואליציוני עם ראש העיר ניר ברקת במסגרתו היא תמונה לסגנית ראש העיר

פורסם בתאריך: 25.12.17 17:43

היום, שני, 25.12, הצטרפה סיעת ירושלמים בראשותה של חברת המועצה פלר חסן-נחום לקואליציה של ראש העיר ניר ברקת. לפי ההסכם חסן-נחום תמונה לסגנית ראש העיר, שכזכור כפי שפורסם ב"כל העיר" – שכר סגן ראש עיר הינו 31,389 שקלים בחודש. יש להדגיש כי ההסכם בין הצדדים נחתם פחות משנה לבחירות המוניציפליות לראשות העיר, ועל רקע דיוני התקציב העירוני לשנת 2018. כמו כן, פורסם ב"כל העיר" כי ברקת בעצמו טרם הודיע אם בכוונתו לרוץ לקדנציה נוספת: ההעדפה שלו – הצטרפות לליכוד.

כזכור, סיעת ירושלמים פרשה מהקואליציה העירונית לפני פחות משנה לאחר שהתנגדה למהלך השביתה של ברקת – במסגרתה לא נאספה אשפה במשך כמה ימים ברחבי העיר. בעירייה מציינים כי "לפי ההסכם, ראש העיר וסיעת ירושלמים מחליטים לחזור ולשתף פעולה על בסיס ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בתחילת הקדנציה במטרה לפעול במשותף לטובת הציבור הירושלמי בעיר, רווחתו, איכות חייו ושגשוגו. ראש העיר ונציגי הסיעה החליטו לשים בצד את מחלוקות העבר ולחזור ולשתף פעולה למען עתידה של ירושלים, לפעול למען מיתוגה ותדמיתה של העיר כלפי פנים כלפי חוץ ולהאיץ את פיתוחה הכלכלי של העיר".

 


פלר חסן-נחום, ניר ברקת (צילום: ג'קי לוי)

פלר חסן-נחום, ניר ברקת (צילום: ג'קי לוי)


 


 

"במסגרת חזרת הסיעה להנהלת העיר", כך נמסר מהעירייה, "סוכם כי ירושלמים יובילו ויקדמו ביחד עם ראש העיר את פיתוחן ושדרוגן של השכונות בעלות האופי הפלורליסטי. הסיעה תוביל צוות חשיבה בשיתוף עם תושבי אותן שכונות, במטרה למפות את הצרכים הקיימים בשכונה, ולגבש רעיונות ויוזמות שיבואו לידי ביטוי בתכניות העבודה העירוניות לשנה הקרובה. ראש העיר ונציגי ירושלמים הסכימו כי הם רואים במינהלים הקהילתיים זרוע עירונית חשובה ביותר, שמכירה את צרכי התושבים ומספקת להם מגוון רחב של שירותים. עוד סוכם, כי ראש העיר יפעל יחד עם נציגי הסיעה במטרה להרחיב משמעותית את הפעילות התרבותית במנהלים הקהילתיים ככלל, ובשכונות הפלורליסטיות בפרט, לרבות פעילויות בסופי שבוע, בדגש על משפחות צעירות ובמסגרת הסטטוס קוו, דבר שיבוא לידי ביטוי בתוכניות העבודה לשנה הקרובה. סוכם כי במקרים בהם יתעורר קונפליקט בנושאי דת וסטטוס קוו יתאפשר לחברי סיעת ירושלמים לנהוג על פי צו מצפונם (יתואם עם ראש העיר)".

 

ניר ברקת, פלר חסן-נחום (צילום: ג'קי לוי)

ניר ברקת, פלר חסן-נחום (צילום: ג'קי לוי)

 

נוסף על כך, "הוחלט כי נציגי הסיעה יובילו ויקדמו את הנושאים הבאים ביחד עם ראש העיר", כך מציינים בעירייה, "פתרון לסוגיית שטחי הכנסיות בירושלים, קידום פרויקט להשכרת אופניים בירושלים, שיפוץ מבני חינוך בשכונות הפלורליסטיות, בחינת יוזמות למתחמי דיור לעובדי הייטק  ובחינת חלופות לפתרון למערך הסעות תלמידים".

בעירייה אומרים כי סוכם כי יו"ר הסיעה פלר חסן-נחום תמונה לסגנית ראש העיר, בכפוף לאישור משרד הפנים, כמו כן התיקים אותם יחזיקו סיעת ירושלמים (על פי חלוקה פנימית שתוחלט בין נציגי הסיעה) הינם: תרבות, בריאות הציבור, משנה לחינוך ואחריות על הגיל הרך, תחבורה, משפחות צעירות וסטודנטים, והועדות בראשן יעמדו נציגי סיעת ירושלמים הנן: תמיכות, תרבות, בריאות הציבור, תחבורה, צעירים וסטודנטים.

 

חסן-נחום מסרה: "נייצג בקואליציה את האוכלוסייה החילונית, המסורתית והדתית-לאומית בעיר. הצטרפותנו כעת היא חשובה בכדי שנוכל להשפיע על התקציב העירוני לשנת 2018, ולקדם במסגרתו את האינטרסים של הציבור הכללי אותו אנו מייצגים. נפעל לשמור על האופי הפלורליסטי של שכונות שונות בעיר, נקדם מגוון רחב של אירועי תרבות בשבתות במסגרת הסטטוס קוו. בכוונתי לגבש תוך זמן קצר עם המנהלים הקהילתיים תכניות מפורטות ליישום המהלך, ולייצר אפשרויות בילוי ואירועי תרבות בשכונות הפלורליסטיות, שמתאימים למגוון רחב של אוכלוסיות המתגוררות בעיר".

 


ניר ברקת, פלר חסן-נחום (צילום: ג'קי לוי)

ניר ברקת, פלר חסן-נחום (צילום: ג'קי לוי)


ברקת הוסיף: "אני מברך את סיעת ירושלמים על חזרתם לקואליציה העירונית, מקומם הנכון והטבעי כדי להשפיע, לשנות ולקדם את ירושלים הוא מתוך הקואליציה. בחודשים האחרונים התייעצתי עם חברי הסיעה בנוגע לקידום הקהילות הפלורליסטיות בעיר, כמו גם בנושאי ההסדרה שהגענו לגבי פאב המפלצת, מיזם  car2go, שהחל ביוזמתם, פרוייקט השכרת האופניים ברחבי העיר וסוגיית קרקעות הכנסייה. הסיעה תחזיק בתיקים ותפקידים חשובים ומשמעותיים לעתידה של העיר ואני בטוח שנפעל יחד בשותפות מלאה למען עתידה של ירושלים ולמען חיים משותפים בירושלים של כלל המגזרים בשיח ובהסכמות".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר