ראש העיר היוצא ניר ברקת וראש העיר הנכנס משה ליאון בישיבת מועצת העירייה הראשונה לקדנציה הנוכחית (צילום: שלומי הלר)
ראש העיר היוצא ניר ברקת וראש העיר הנכנס משה ליאון בישיבת מועצת העירייה הראשונה לקדנציה הנוכחית (צילום: שלומי הלר)

מועצת עיריית ירושלים החדשה התכנסה לראשונה – ראש העיר ליאון: "מה אנחנו מתכוונים לעשות? מהפכה"

מועצת עיריית ירושלים החדשה התכנסה הערב לראשונה. אחרי דברי פרידה קצרים מהמועצה היוצאת, עלה לדבר ראש העיר משה ליאון שהדגיש כי תוכנית העבודה שלו כוללת מהפכה של ממש בניהול העיר

פורסם בתאריך: 13.12.18 18:33

אחרי הפוגה של כשלושה חודשים בשל הבחירות, מליאת מועצת עיריית ירושלים החדשה התכנסה לפני שעה קלה (חמישי, 13.12) לראשונה בקדנציה הנוכחית. בישיבה הראשונה לא תוצג הקואליציה של ראש העיר משה ליאון שעדיין לא גובשה, ובכל מקרה לא נכללה בסדר יום שנסגר ביום שלישי האחרון.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


הישיבת המועצה הראשונה מחולקת לשני חלקים. החלק הראשון, שיחל בשעה 17:00, כולל פרידה מחברי מועצת העירייה ה-15 ומראש העיר היוצא ניר ברקת. ראשון הדוברים בחלק הפרידה היה ראש העיר היוצא ברקת,שאמר, בין השאר: "זה אירוע פרידה אחרון בהחלט, שמוקדש לחברי מועצת העיר היוצאת שכיהנו בין השנים 2018-2013. היו אלה שנים מאתגרות וטובות עבור ירושלים, שנים בהן תרמנו כולנו לבניין ירושלים, בשליחות הציבור הירושלמי ולמענו. בעשור האחרון כראש העיר, התפללתי יום-יום שייצאו תחת ידינו החלטות נכונות, מאוזנות, שיאפשרו חיים בירושלים זה לצד זה ולא האחד על חשבון השני. החלטות שמוצאות את האיזונים השונים בפסיפס הירושלמי".

עוד ציין ברקת בדברי הפרידה שלו: "אם אתבקש לציין את המאפיינים את חמש השנים האחרונות, אדגיש בראש ובראשונה את גיוס המשאבים והתקציבים ההמאוד משמעותים שהבאנו לירושלים, תקציבים שאפשרו לנו לפעול באופן אינטסנטיבי ואפקטיבי לצמצום הפערים בירושלים בכל תחומי החיים. בקדנציה שלנו התחדדו לא מעט מחלוקת. ניהלנו ויכוחים נוקבים וליצדם עשינו גם מעשים ופעולות רבות ומשמעותיות. זרענו זרעים שניצניהם יפרחו בשנים הבאות".

בהמשך הודה ברקת לאנשים שליוו אותו לכל אורך הקדנציה. בדבריו הוא הזכיר את נציגי סיעת יהדות התורה, שהיתה הגדולה במועצת העירייה היוצאת, ואף ביקש להודות באופן אישי לרב סולבייצ'יק, אשר היה שותף לקידום מתווה השכונות שהעביר ברקת לפני כשנה וחצי. עוד הודה ברקת לסיעת התעוררות ולעומד בראש עופר ברקוביץ, אך לא שכח לציין גם את המחלוקות שהיו ביניהם.

בהמשך עלה לדבר ראש העיר הנכנס משה ליאון, שפתח את דבריו בהשתתפות בצער משפחות ההרוגים והפצועים בפיגועים שאירעו בימים האחרונים.
את דברי הברכה מהמועצה היוצאת פתח ליאון בהסבר קצר: "הישיבה החגיגית הזו, היא בעצם ישיבה של העברת מקל. גם בין מועצת העיר היוצאת למועצת העיר הנכנסת. גם בין ידידי ניר ברקת לביני. כידוע לכם, אני מכיר את מועצת העיר היוצאת די טוב. היתה לי הזכות ליטול בה חלק מרכזי ופעיל. כך שאני יודע שהמקל שהיא מעבירה לנו הוא מקל מלא וגדוש, שאסור לנו לשמוט. גם את ניר ידידי אני מכיר לא רע, ויודע שגם הוא מעביר לי מקל שכולו אהבת ירושלים ועשייה למענה. ולכן אני מבקש לפני הכל להודות לחברי המועצה היוצאת ולניר מעומק הלב על שירותם הנאמן למען ירושלים".

לאחר הברכות, עבר ליאון לדבר על הקדנציה הנוכחית וכבר בפתח דבריו הדגיש כיצד הוא הולך לפעול: "עכשיו הועבר המקל לידינו. מה אנחנו מתכוונים לעשות איתו?", אמר ליאון, "במילה אחת – מהפכה. מהפכה שכולה לטובת ירושלים ותושביה. את התנופה שבאמצעותה נחולל את המהפכה, נשיג באמצעות שני הערכים המרכזיים שאליהם כולנו מחויבים: אחדות ועשייה. לפי תפיסת העולם שלי, רמת השירות היא המפתח העיקרי, והיא חלה בכל מקום, בוודאי כאן בעירייה. התושבים הם הלקוחות שלי ולהם אני מספק שירותים. ואם אני חפץ חיים, וכזה אני, אני חייב להשאיר את הלקוחות שלי מרוצים ממני. מתוך תפיסת העולם הזו נובע החזון שגיבשתי לעיר: אני מתכוון להפוך את העירייה לבית עבור התושבים. בית שמטבעו הוא פתוח ונגיש, מזמין וידידותי. כפי שאמרתי, המפתחות להצלחה הם אחדות המטרה של כולנו, שהיא פיתוחה ושגשוגה של ירושלים, ועשייה, עשייה ועוד עשייה. ללא לאות. סגנון הניהול שלי יהיה מכוון משימה. כל מי שהתנסה בניהול יעיל של מערכות גדולות יודע שמה שלא מדיד, לא באמת קיים. לפיכך, תוכניות העבודה בכל התחומים ייבנו באופן שיאפשר למדוד ולהעריך את יעילות הביצוע שלהן, להסיק מסקנות ולתקן את הדרוש כדי להגיע לאחוז ביצוע מקסימלי. בשיטה הזו ננקה את העיר, נגנן אותה, נמשוך אליה השקעות, נפתח בה עסקים וכמובן נבנה אותה. עבור כלל תושביה ובפרט עבור הזוגות הצעירים. זאת תפיסת העולם שלנו, זהו החזון שלנו וזו התוכנית שלנו. עליהם ורק עליהם, ישפוט אותנו הבוחר בעוד חמש שנים, שהן בעיני כימים אחדים. הזמן קצר והמלאכה מרובה. בהצלחה רבה לכולנו, בעזרת השם, יחד נעשה, יחד נצליח".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. שקר הבית היהודי

    שיתחיל בדברים בסיסים ניקיון ולא הביזיון שיש היום שמנקים חצי שעה והולכים לשתות קפה 4 שעות.
    או תמרורים שבכל מקום שנפל תמרור לא שמו חדש וכמה תאונות זה גורם.
    בורות בכבישים ובמדרכות.
    עצים כרותים בכל מקום .

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר