הריסת הבניין הראשון בקרית היובל (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן- קדמת היובל)
הריסת הבניין הראשון בקרית היובל (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן- קדמת היובל)

טקס הריסת הבניין הראשון בפרויקט פינוי-בינוי בקרית היובל: עשרות תושבים הפגינו

היום, רביעי, יצאה לדרך הריסת הבניינים ברחוב טהון במסגרת פרויקט פינוי-בינוי בקרית היובל - מול טקס חגיגי שהתקיים במתחם הפגינו עשרות תושבים, שחוששים כי בנייה של מאות דירות חדשות באזור תוביל לכאוס תחבורתי

פורסם בתאריך: 3.4.19 18:09

היום, רביעי, יצא לדרך פרויקט פינוי הבינוי הראשון בקרית היובל: במסגרת הפרויקט החלה הריסת הבניין הראשון ברחוב טהון. כשסמוך לבניין התקיים טקס חגיגי, מהעבר השני של הכביש הפגינו עשרות תושבים. התושבים טוענים כי התוכנית לבנייה של מאות יחידות דיור חדשות תוביל לכאוס תחבורתי ולקריסת התשתיות. יש לציין כי לאחר הטקס הגיע ראש העיר משה ליאון ושוחח עם המפגינים, שהציגו בפניו את טענותיהם.

לדבריו של אסף שפיינר, תושב קרית היובל ומיוזמי המחאה, "אנו נדרוש השקעה בתשתיות הקיימות בשכונה. מתכננים לבנות שכונה מצוחצחת ברכס לבן עם תשתיות מושקעות, מונגשות וחדשות, בהשקעה כספית עצומה. אך מה עם התשתיות הקיימות בקרית היובל? הן ישנות מאוד. למשל, בתשתיות של 'רכס לבן' כל הפיתוח יהיה חדש ונגיש מדרכות, דרגנועים, בתי ספר, תחבורה ציבורית ועוד. בקרית היובל מה עושים? רק בונים דירות ומצופפים, התשתיות נשארות אותו הדבר, ללא שום שינוי. לא רואים את התשתיות החדשות באופק, רק בונים על הישנות".  • תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר" [email protected]
למעשה, מדובר בפרויקט הפינוי-בינוי הראשון שיוצא לדרך בשכונה הוותיקה שהוקמה ב-1954. אחרי עשרות שנים, ייהרסו הבניינים הישנים, שכבר לא עומדים בתקנים בטיחותיים – אותם יחליפו רבי קומות. במסגרת הפרויקט המחולק לשלושה מתחמים יהרסו 120 יחידות דיור ישנות ובמקומן יקומו 500 יחידות דיור חדשות, שטחי ציבור ושטחים מסחריים.

זמן האכלוס המשוער של הפרויקט הינו 42-38 חודשים.

פרויקט פינוי בינוי 'שדרות היובל' מובל על ידי החברות קדמת היובל וקרסו נדל"ן, קודם בשיתוף עיריית ירושלים ומשרד השיכון ולווה על ידי מינהלת התחדשות עירונית בחברת מוריה. מתכנן הפרויקט – קרלוס פרוס ממשרד פרוס אדריכלים בע"מ. אירוע ההריסה התקיים במעמד שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא-ביטון, ראש העיר משה ליאון, מנכ"ל הרשות הלאומית להתחדשות עירונית חיים אביטן, מ"מ מנכ"ל חברת מוריה לפיתוח ירושלים יואל אבן, הנהלת העירייה, יו"ר הוועדה המחוזית עמיר שקד, יזמי הפרויקט ובעלי הדירות.מתכנני הפרויקט מציינים כי "בפרויקט שלושה מוקדי התחדשות עירונית על ציר טהון: אירוע ההריסה החל במתחם הראשון של הפרויקט הממוקם ברחוב טהון 13, במסגרתו יהרסו שני בנייני מגורים ישנים, בני 3 קומות כל אחד ובהם 30 יחידות דיור – ובמקומם ייבנו שני מגדלי מגורים בני 20 קומות כל אחד ובהם 130 יחידות דיור חדשות, בנות 3,4,5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. המתחם יכלול גם שטח מסחרי. במסגרת המתחם השני של ההתחדשות העירונית בטהון, ייהרסו 54 יחידות דיור ישנות ובמקומן ייבנו 226 יחידות דיור חדשות במגדל מגורים בן 24 קומות, במגדל נוסף בן 16 קומות ובשני בניינים בני 11 קומות. למתחם, שטחי מסחר של 600 מ"ר, שטחי ציבור וחניה קרקעית עם 375 מקומות חניה. המתחם השלישי של שדרות היובל יכלול הריסה של 5 בתים דו-קומתיים ובהם 36 יחידות דיור ובמקומם ייבנו 144 יחידות דיור חדשות במגדל מגורים בן 19 קומות, שיבנה בסמוך לתוואי הרכבת הקלה ובשמונה בניינים בני 8 קומות. בנוסף, יכלול המתחם השלישי שטחי מסחר ושדרת חנויות לאורך כל הרחוב".


ראש העיר משה ליאון נפגש עם המפגינים (צילום: אסף שפיינר)

ראש העיר משה ליאון נפגש עם המפגינים (צילום: אסף שפיינר)


עוד נמסר ממתכנני הפרויקט כי "היזמים יבצעו עבודות פיתוח רבות לטובת כלל תושבי קרית היובל: החלפת קו ביוב לאורך רחוב טהון עד למפגש עם רחוב זנגוויל, הקמת שני גני ילדים במתחם הראשון (יבנו על טהון 13 ורבינוביץ' 31), הקמת כיכר תנועה (ברחוב רבינוביץ בין 31 ל – 29), הרחבת הכביש לאורך רחוב רבינוביץ', הקמת פארק ציבורי ומבנה ציבור עבור תושבי השכונה, שדרת מסחר לאורך רחוב טהון וכן כיכר תרבות להולכי רגל. בשלושת המתחמים יוקמו מאות מקומות חניות תת קרקעיות שיאפשרו פינוי המרחב הציבורי ממכוניות חונות".


שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא-ביטון וראש העיר משה ליאון (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן- קדמת היובל)

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא-ביטון וראש העיר משה ליאון (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן- קדמת היובל)


שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא-ביטון: "התחדשות עירונית היא משימה בחשיבות לאומית. זהו הפתרון האמיתי והממשי בטיפול במרקם הוותיק בישובים בארץ. היום, שכונת קריית יובל בירושלים יוצאת לדרך חדשה ומרגשת. אני וכל אנשי משרד הבינוי והשיכון מברכים על תחילת עבודות ההריסה בפרויקט למען בניית שכונה חדשה לדורות הבאים. זהו צעד נוסף ומשמעותי לטובת העיר ולטובת התחדשות מקיפה שתעבור קריית יובל בשנים הקרובות".


 

(מימין) אורי בר שישת מקדמת היובל, יועץ ראש העיר עופר איובי, מ"מ מנכ"ל מוריה יואל אבן, ראש העיר משה ליאון, שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא- ביטון ויוסי אטון מקדמת היובל (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן - קדמת היובל)

(מימין) אורי בר שישת מקדמת היובל, יועץ ראש העיר עופר איובי, מ"מ מנכ"ל מוריה יואל אבן, ראש העיר משה ליאון, שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא- ביטון ויוסי אטון מקדמת היובל (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן – קדמת היובל)


ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "226 יחידות הדיור החדשות שיבנו פה מתווספות למעל 30 אלף יחידות שכבר אושרו בחודשים האחרונים. בירושלים ישנה אופציה להוסיף עשרות אלפי יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית וכך נעשה. במקביל אנו דואגים לתשתיות, גנים, בתי ספר מצוינים ותעסוקה ראויה וכך נגדיל את האוכלוסייה הצעירה בבירה. אני מבטיח שעיריית ירושלים בראשותי תעשה כל שבאפשרותה על מנת לקצר את זמני הביצוע".


(מימין) ירון צוברי, מנכ"ל קרסו נדל"ן דן פרנס, ראש העיר משה ליאון (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן - קדמת היובל)

(מימין) ירון צוברי, מנכ"ל קרסו נדל"ן דן פרנס, ראש העיר משה ליאון (צילום: נעמי זידמן/קרסו נדל"ן – קדמת היובל)


מהחברות קדמת היובל וקרסו נדל"ן נמסר: "מדובר באירוע היסטורי ומרגש עבור העיר ירושלים, שכונת קריית יובל, דיירי הפרויקט ועבורנו. אנו מברכים על תחילת עבודות ההריסה בפרויקט שדרות היובל, פרויקט ה'פינוי בינוי' הראשון בשכונת קריית יובל. ההתחדשות העירונית בקרית יובל עשתה היום צעד גדול ומשמעותי קדימה ואנו שמחים להיות חלק חשוב ובלתי נפרד מרגע מכונן זה. פרויקט שדרות היובל, הפך את תחום ההתחדשות העירונית בקרית יובל למציאות בשטח ומהווה את שער הכניסה המרכזי בשינוי המהותי ובהליך ההתחדשות הגדול שתעבור קרית היובל בשנים הקרובות".

חברי האופוזיציה העירונית, אלעד מלכא וימית יואלי-אלה (התעוררות), שתמכו במפגינים, מוסיפים ואומרים כי "התעוררות תומכת בהתחדשות עירונית כמנוע צמיחה לשדרוג המרחב הציבורי ולפתרון מצוקת הדיור בירושלים. בכדי לייצר שכונות עם איכות חיים יש לקדם פינוי בינוי הנתמך בתשתיות תחבורה, חינוך ומבני ציבור. עיריית ירושלים מזניחה את התשתיות ובמו ידיה מייצרת שכונות ללא איכות חיים, לא מאוחר, עדיין אפשר לשנות, לבנות פרוגרמה ולהתאים את הבינוי לפרוגרמה".

תגיות:

תגובות

2 תגובות
  1. שמוליק

    תשתיות אוליי אתה רוצה שיעשו לכם קניות
    אין דרך אחרת לחדש וחייבים לעשות את הנדרש

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר