התוכנית החדשה להרחבת הכנסת (הדמיה: משרד פלג אדריכלים)
התוכנית החדשה להרחבת הכנסת (הדמיה: משרד פלג אדריכלים)

התוכנית להרחבת הכנסת אושרה בוועדה המחוזית – היקף הבינוי יצומצם

בהמשך לפרסום הראשון ב"כל העיר" - הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה לקדם היום (ב') את התוכנית להרחבת הכנסת, לפיה היקף הבינוי שהוצג בוועדה המקומית יצומצם

פורסם בתאריך: 16.9.19 15:03

היום, שני, החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה לקדם את התוכנית להרחבת הכנסת, אף בהיקף בינוי מצומצם. הוועדה המחוזית למעשה הפכה את החלטת הוועדה המקומית  – והחליטה לאשר את קידום התוכנית באופן שהבינוי לא יתחרה במשכן הכנסת.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "'כל העיר' עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


הכשלים בתוכנית המקורית של הרחבת הכנסת פורסמה לראשונה לפני כחודש ב"כל העיר". כפי שפורסם – מתכננת המחוז שירה תלמי-באבאי, תדרוש לבצע שינויים מהותיים בתוכנית החדשה להרחבה הכנסת, בהם צמצום של התוספת המבוקשת, כך נודע ל"כל העיר". הסיבה: החשש הוא שהתוספת המבוקשת תסתיר את מבנה משכן הכנסת ותתחרה בו.


כנסת ישראל - תוכנית הרחבת המשכן (הדמיה: משרד פלג אדריכלים)

כנסת ישראל – תוכנית הרחבת המשכן שלא אושרה (הדמיה: משרד פלג אדריכלים)התוכנית "הכנסת 2040" אושרה בוועדה המחוזית שבראשות עו"ד עמיר שקד, כאמור, במתכונת מצומצמת, "מתוך הבנה לחשיבות השמירה על ייחודיותו של מבנה הכנסת המקורי כמבנה היסטורי, המהווה את סמלה של הדמוקרטיה הישראלית, הנחתה מתכננת המחוז לשנות את הבינוי באופן מהותי כך שמרבית תוספת השטחים תהיה בתת הקרקע, והבינוי העילי לא יתחרה במבנה המקורי. על כן ההרחבה מוצעת בעיקרה בבינוי שרובו מצוי בשיפולי הקרקע באופן כזה שניתן לראות את משכן הכנסת בכל היקפו. כמו כן, ניתנה התייחסות נופית מיוחדת לגגות המבנים שיהיו 'גגות ירוקים'".


התוכנית החדשה להרחבת הכנסת (הדמיה: משרד פלג אדריכלים)

התוכנית החדשה להרחבת הכנסת (הדמיה: משרד פלג אדריכלים)


התוכנית כוללת משרדים, אולמות, מתחם ועדות, שירותים כלליים לעובדי המשכן ולמשלחות ומרכז אנרגיה. בנוסף, יוקמו מרכז מבקרים אשר שתהיה אליו גישה מתחנת הרכבת הקלה, וכן כניסה נפרדת לעובדי המשכן. הבינוי בתוכנית המעודכנת הינו בגובה של 2-1 קומות מפני הקרקע ובשטחי בנייה של כ-2,8000 מ"ר מעל לקרקע וכ-66,500 מ"ר בתת-הקרקע כולל חניון תת-קרקעי. זאת בניגוד, לתוכנית שהוגשה לוועדה המחוזית שהציעה בינוי גבוה יותר של כ-12 מטרים ממפלס רחוב רופין ובינוי של כ-3-2 קומות בדירוג עולה כלפי רחוב קפלן, בינוי שכאמור הסתיר בחלקים רבים את משכן הכנסת ופגע בייחודו. בנוסף, התוכנית הקודמת כללה כ-56,000 מ"ר שטחים מעל פני הקרקע.


הכנסת (צילום: אמיל סלמן)

הכנסת (צילום: אמיל סלמן)


מתכננת מחוז ירושלים שירה תלמי-באבאי ציינה כי "האתגר אדריכלי הגדול אשר עמד פניה של התכנית הינו הוספת הבינוי הנדרש לכנסת באופן שלא יסתיר או יתחרה במבנה המונומנטלי. התכנון המעודכן הצליח לעמוד באתגר זה. שטחי הבינוי שיתווספו תוך שמירה מוקפדת על כך שהמבנה ההיסטורי הקיים יישאר חלק בקו הרקיע של ירושלים".תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר