תוכנית הבינוי בקטמונים (הדמיה: משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים)
תוכנית הבינוי בקטמונים (הדמיה: משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים)

תנופת המגדלים בקטמונים נמשכת: אושרה תוכנית פינוי-בינוי נוספת

3 מגדלים בגובה 30-24 קומות, 340 דירות חדשות: קטמונים ח'-ט' ממשיכה לעלות לגובה - הוועדה המחוזית לתכנון הפקידה השבוע תוכנית פינוי-בינוי נוספת במשולש הרחובות בר יוחאי, יצחק שדה ויעקב פת

פורסם בתאריך: 26.2.20 20:03

שכונת קטמונים בירושלים תעבור בשנים הקרובות מתיחת פנים של ממש: במקום שיכונים, ייבנו מגדלי מגורים. בניינים ישנים משנות ה-60 של המאה הקודמת ייהרסו ובמקומם ייבנו דירות חדשות, אולם, לצד השדרוג ותוספת הבנייה באזור, החשש הוא באזור כולו תהיה קריסת תשתיות. כשלוש תוכניות שונות מקודמות ברחובות יעקב פת, יצחק שדה ובר יוחאי – מדובר בתוספת של אלפי דירות.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת11"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


השבוע החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בראשות עו"ד עמיר שקד להפקיד תוכנית פינוי-בינו נוספת בשכונת קטמונים, הכוללת 340 יחידות דיור שייבנו בשלושה מגדלים בגובה 30-24 קומות. המגדלים יקומו במקומן של 95 דירות ישנות. כמו כן, הפרויקט כולל הקמה של מתחם למסחר ולתעסוקה בשטח כולל של 1,600 מ"ר, שטח ציבורי פתוח בהיקף של כדונם וחצי ושטחים עבור בית ספר וגני ילדים.

התוכנית המקורית כללה ארבעה מגדלים שבהם 393 יחידות דיור, אולם הוועדה המחוזית החליטה להפחית כ-50 יחידות דיור וביטלה מגדל אחד, "וזאת על מנת ליצור שטח ציבורי פתוח לרווחת השכונה, המצוי בזיקה למגרש בית הספר המוצע בתוכנית ולציר ירוק קיים בשכונה", נמסר מהוועד המחוזית.


שירה תלמי-באבאי, מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון (צילום: יח"צ)

שירה תלמי-באבאי, מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון (צילום: יח"צ)


מתכננת המחוז שירה תלמי-באבאי מוסרת כי "התוכנית ממשיכה את תנופת ההתחדשות העירונית בירושלים ומציעה מעבר לתוספת יחידות דיור לעיר ושדרוג הרקמה הבנויה, גם שיפורים משמעותיים של השלד והמרחב הציבורי ושדרוג של רמת השירותים העירוניים וזאת בסטנדרטים הראויים לעיר איכותית ודינמית. התוכנית כוללת עירוב שימושים המשלב בין מגורים ובין גני ילדים, מעונות יום, יחד עם שטחי מסחר שכונתיים בחזיתות הרחוב, ובכך מסייעות להפיכת הרקמה העירונית לפעילה מגוונת ומעניינת. התוכנית מהווה מימוש הלכה למעשה של חזון ההתחדשות העירונית של הוועדה המחוזית בדבר ציפוף הרקמה הבנויה וזאת על מנת לשפר את איכות החיים העירונית בירושלים ולענות על הביקושים ליחידות דיור בעיר תוך שמירה על השטחים הפתוחים".

ראש העיר משה ליאון מוסיף ומוסר: "אני מברך את הוועדה המחוזית על אישור פרויקט מגורים נוסף שממשיך את תנופת ההתחדשות והבינוי בעיר. תנופת ההתחדשות תביא לחיזוקה של העיר. במקביל לאישור הדיור אושרו גם שטחי מסחר והוקצה שטח לבית ספר חדש כך שהמעטפת הכוללת תאפשר למשפחות צעירות תנאים אידיאליים. אנו נמשיך גם בשנים הבאות וגם בשכונות נוספות להשקיע משאבים וליצור תנאים אידיאלים לחיים מאושרים בירושלים". הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר