ראש העיר משה ליאון ויוסי חביליו (צילום: יח"צ)
ראש העיר משה ליאון ויוסי חביליו (צילום: יח"צ)

לא מחכה לברקוביץ: חביליו חתם על הסכם קואליציוני מול ליאון

על רקע הפיצוץ בין עופר ברקוביץ ליוסי חביליו: הערב, שני, חתם חביליו על הסכם קואליציוני מול ראש העיר משה ליאון, לפיו הוא ימונה לסגן ראש עיר במחצית השנייה של הקדנציה; מוקדם יותר גם יהודה בן יוסף, מס' 2 בסיעת ירושלים תצליח, חתם על הסכם כניסה לקואליציה

פורסם בתאריך: 24.12.18 23:22

הגוש של התעוררות התפורר: הערב, שני, חתם יוסי חביליו, יו"ר סיעת "מצילים את ירושלים" על הסכם קואליציוני מול ראש העיר משה ליאון. ההסכם בין הצדדים מגיע על רקע הפיצוץ בין חביליו לברקוביץ, כפי שדווח אתמול, ראשון, ב"כל העיר". חביליו, שלמעשה חשש כי ברקוביץ לא יכבד את ההסכם מולו, שיגר בנושא מכתב לליאון. הערב, כאמור, הוא חתם מולו על הסכם קואליציוני, בנפרד מברקוביץ.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


לפי עיקרי ההסכם – חביליו ימונה לסגן ראש עיר בחצי השני של הקדנציה, לתקופה של שנתיים וחצי. כמו כן, ישמש חביליו כממונה על רשות החניה. בנוסף, חביליו יעמוד בראש ועדה שתבחן את המנגנון הראוי לשיתוף הציבור בפרויקטים עירוניים.

ליאון מסר הערב: "יוסי חביליו הוא שותף רצוי ומבורך לקואליציה הירושלמית. אני שמח על הרחבת הקואליציה ושיקופם של רצון תושבי ירושלים במועצת העיר לשנים הקרובות".

"אני שמח על האפשרות שניתנת לי להשפיע על ירושלים", אומר חביליו, "ולעבוד בשיתוף פעולה עם ראש העיר. אני רואה חשיבות בייצוג מגוון לכל זרמי ירושלים וזה בדיוק מה שמייצגת קואליציית ליאון. אני קורא לתנועת התעוררות להצטרף גם הם לקואלציה ורואה בכך חשיבות רבה".


ראש העיר משה ליאון ויהודה בן יוסף (צילום: יח"צ)

ראש העיר משה ליאון ויהודה בן יוסף (צילום: יח"צ)


מוקדם יותר הערב יהודה בן יוסף, מס' 2 בסיעת ירושלים תצליח, חתם על הסכם קואליציוני מול ליאון. גם בן יוסף היה נחשב לחבר בגוש של התעוררות, אך כאמור את ההסכם הוא ביצע מול ליאון ללא ברקוביץ.


עופר ברקוביץ (צילום: אורן בן-חקון)

עופר ברקוביץ (צילום: אורן בן-חקון)


לפי ההסכם בן יוסף יהיה אחראי על תיק קידום עסקים. "העסקים בירושלים הם ליבת הכלכלה והצמיחה של העיר", מסר בן יוסף, "אני אפעל לקידומו של האגף, למען שיגשוגה ופיתוחה של עירנו האהובה".

ליאון סיכם: "קואליציה רחבה היא הכלי שבאמצעותו אפשר לשרת את תושבי ירושלים בצורה מיטבית, אעשה כל שניתן על מנת להרחיב את שורות הקואליציה ככל שניתן".

ומה קורה עם התעוררות? כפי שפורסם ב"כל העיר", לפי ההסכם שהמתגבש בין ליאון להתעוררות – ברקוביץ ומס' 2 בסיעת התעוררות עינב בר כהן יתמנו לסגני ראש עיר. בין השאר הסיעה תחזיק בחלק מתיק התכנון והבנייה. כמו כן תנהל התעוררות את תיקי הפיתוח הכלכלי והתרבות.

כזכור, הראשון שאיתו חתם ליאון על הסכם קואליציוני הוא יו"ר סיעת הליכוד בירושלים אלישע פלג. לפי ההסכם ביניהם  פלג יכהן כסגן ראש העיר במחצית הראשונה של הקדנציה – במשך שנתיים וחצי, ויחזיק בתיקי הספורט, החירום והביטחון. אחריו חתמה יו"ר סיעת הבית היהודי בירושלים חגית משה – שתכהן כסגנית ראש עיר במחצית הראשונה של הקדנציה. משה תחזיק בתיק החינוך ובתיק קהילות ומשפחות צעירות. כמו כן, חבר המועצה ונציג האיחוד הלאומי בבית היהודי יהודה פרוידיגר יחזיק בתיק צמי"ד, תיק הגיל השלישי ובתיק תנועות הנוער למשך חצי קדנציה בהתאמה. לאחר מכן חתמה "מאוחדים" על הסכם קואליציוני לפיו יו"ר הסיעה אריה קינג ישמש סגן ראש עיר במחצית השנייה של הקדנציה. הסיעה תנהל את תיקי המינהלים הקהילתיים, מורשת ישראל, איכות סביבה ותנועות נוער וקידום נוער.

בשבוע שעבר חתם ליאון על הסכמים מול דגל התורה וש"ס – השותפות של ליאון, שהלכו איתו לאורך כל הבחירות ועמדו בבסיס הקולות שלו. לפי ההסכם הקואליציוני חברי דגל התורה אליעזר ראוכברגר וישראל קלרמן יתמנו לסגני ראש עיר. הסיעה תקבל את התיק היוקרתי התכנון והבנייה. כמו כן, תקבל הסיעה את התיקים משאבי חינוך חרדי, מבני ציבור, נכסים, תרבות תורנית וקידום נוער חרדי.

גם ש"ס זכתה למנות שני סגני ראש עיר מטעמה – צביקה כהן, מס' 1 בש"ס יכהן כסגן ראש העיר ויחזיק בתיק הכספים. גם אברהם בצלאל יתמנה לסגן ראש עיר. הסיעה תחזיק בתיקים מורשת מן המזרח, ארנונה, מנח"ח וקידום נוער תורני.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר